A hazánkban is aktív Continental autóipari üzletága jelentős létszámleépítést tervez kutatás-fejlesztési területén a következő években.
Európa akkumulátorgyártása egyre nagyobb mértékben függ a kínai beszállítóktól, miközben a kontinens nem biztosította a szükséges technológiai feltételeket és a kutatás-fejlesztést sem futtatta fel. Ha az uniós szabályozás nem szigorodik, fennáll a veszélye, hogy Európa csupán összeszerelő központtá válik, míg a stratégiai innováció továbbra is Kínában és Dél-Koreában marad – írja a Financial Times.
A mesterséges intelligencia (AI) a 21. század legnagyobb dobásának tűnik: új, forradalmi utakat nyit a tudomány, az ipar és a mindennapi élet területén egyaránt. Az energiaipar sem maradhat ki ebből a gyorsuló fejlődésből, sőt, az AI már most elképesztő eredményeket hoz a kutatás-fejlesztésben, a termelés optimalizálásában és a költségek csökkentésében. Hogyan lesznek hatékonyabbak az akkumulátorok? Felgyorsíthatja-e az AI a tesztelési folyamatokat? Milyen szerepe lehet a gigantikus adatbázisoknak és digitális ikreknek az áttörő innovációk születésében? A következő évtized választ adhat ezekre a kérdésekre, és nem túlzás azt állítani, hogy a tét óriási: az AI segítségével a tiszta energia forradalma új lendületet vehet.
A Meta Platforms új részleget hoz létre a Reality Labs egységén belül, amely mesterséges intelligenciával működő humanoid robotok fejlesztésére fog összpontosítani. A vállalat ezzel belép a humanoid robotika versenyzői területére, csatlakozva olyan riválisokhoz, mint az Nvidia által támogatott Figure AI és a Tesla – írja a Reuters.
Az Európai Unió versenyképességi hanyatlása nem kérdés. A 2024 szeptemberében kiadott Draghi-riport is erre a következtetésre jut. Ebben a cikkünkben megpróbálunk olyan, eddig nem sokat említett területekre rávilágítani, amelyek hozzájárultak az Egyesült Államok versenyképességi előnyéhez az EU-val szemben. Tehát, az olyan területek, mint az energia vagy a tőkebefektetések nem részei elemzésünknek, mivel azokat már több helyen mélyen kielemezték.
Az amerikai Diligent Corporation 37 milliárd forint értékű magyarországi kutatás-fejlesztési beruházása 124 új munkahelyet hoz létre - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
A német vállalatok számos, saját maguk által okozott problémával küzdenek, amelyekhez képest a magas energiaköltségek csak másodlagosak. A legfőbb probléma a gyenge innovációs erő, mivel túl kevés beruházást hajtanak végre a kutatás-fejlesztésbe az elavult struktúrák, a felduzzadt adminisztráció miatt - állapítja meg a müncheni Advyce & Company üzleti tanácsadó cég és a düsseldorfi DSW befektetővédelmi szervezet közös tanulmánya.
Sikeresen lezárta a KÖBERL Csoport felvásárlását a B+N Referencia Zrt. A megállapodás értelmében a B+N Referencia Zrt. minősített többségű tulajdonrészt vásárolt a KÖBERL Csoportban, így a német vállalat hivatalosan is a cégcsoport részévé vált - közölte B+N.
Egy UFO-rajongó befektetési alapkezelő fontolgatja egy UFO-technológiába fektető ETF elindítását – írja a Financial Times.
A mai napon a szegedi ELI ALPS Lézeres Kutatóközpontban megtartott eseményen a kormány bejelentette, hogy új, átfogó kormányprogram indul, amely a Nemzeti Laboratóriumok Program eddigi eredményeire építve fog választ adni a jövő kulcsfontosságú technológiai és társadalmi kihívásaira - közölte az MTI.
Magyarország szénhidrogén-kitermelése jelentős mérföldkőhöz érkezett: a kőolajtermelés 20 éves csúcsot döntött, míg a földgáztermelés is számottevően növekedett. A Mol, mint a szektor meghatározó szereplője, az Indexnek közölt ezzel kapcsolatban fontos részleteket.
A brit kormány és az AstraZeneca között feszültség alakult ki egy meghiúsult beruházás kapcsán. A gyógyszergyártó cég elállt egy 450 millió fontos (222 milliárd forint) észak-angliai vakcinagyártó üzem létesítésétől, miután a kormány csökkentette a korábban ígért támogatás mértékét.
A Richter amerikai partnere, az AbbVie gyógyszergyártó vállalat optimista kilátásokkal tekint a 2025-ös évre, annak ellenére, hogy zászlóshajó terméke, a Humira jelentős visszaesést szenvedett el. A cég új immunológiai készítményei, a Skyrizi és a Rinvoq várhatóan ellensúlyozzák a veszteségeket, miközben a vállalat felvásárlásokkal és kutatás-fejlesztéssel igyekszik megerősíteni a piaci pozícióját - derül ki a negyedéves gyorsjelentésből, amelyben a Richter gyógyszere, a Vraylar 2024-es értékesítési adatait is közli.
Mesterlövészpuskákat vásárol a magyar kormány az egyesült arab emírségekbeli EDGE Grouptól - írja Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter tájékoztatása alapján az MTI.
Az államháztartások világszerte veszélyesen kifeszítettek. Az egy főre jutó növekedés folyamatosan csökken, miközben a nyugdíjak, az oktatás, az egészségügy és a védelmi kiadások költségei egyre nőnek. Ezek a sürgős prioritások könnyen a GDP további 3-6 százalékát igényelnék. A zöld aktivisták mégis hangosan azt követelik, hogy a kormányok a GDP akár 25%-át is elköltsék a klímaváltozás nevében, ezzel fojtogatva a növekedést.
Csaknem kilencszáz új munkahelyet teremt a Xinzhi kínai autóipari vállalat mintegy ötvenmilliárd forint értékű beruházása Hatvanban, amely tovább erősíti Magyarország pozícióját az elektromos járműipari átállás globális piacán - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn.
A BUX a nap végére összeszedte magát.
Más cégek is egyszerűen megúszhatják a főváros szigorítását.
Az Ukrajnának nyújtott támogatás megerősítéséről tárgyalnak.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Az amerikai elnök szerint semmi szükség, hogy Ukrajna részt vegyen a béketárgyalásokon.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.