Diákváros épül Budapesten 12 ezer kollégiumi férőhellyel - osztotta meg közösségi oldalán Szentkirályi Alexandra, a kormány budapesti elnöke. A kollégiumi férőhelyek bővítése az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv pontjai között is szerepel.
A budapesti Madách Imre Gimnázium augusztus 19-én közleményben tájékoztatta a diákokat és szülőket, hogy az intézményben nem fogják elvenni a tanulóktól a digitális eszközöket a tanítási nap elején. A döntést azzal indokolták, hogy ez életszerűtlen lenne, és az iskola pedagógiai célja a digitális kultúra helyes használatára való nevelés, nem pedig a tiltás - számolt be az Index.
Eladta utolsó nagy értékű ingatlanát is a Magyar Szocialista Párt – írja az rtl.hu. A Villányi úton található 6800 négyzetméteres ingatlant pályázat útján értékesítették, a vásárló pedig a Concorde Csoport tagja, a Recorde Alapkezelő Zrt. által kezelt Recorde Forestay Residence Ingatlanalap volt. A vételárat nem közölték a felek.
Közbeszerzési pályázatot írt ki a Szegedi Tudományegyetem egy új kollégium építésére - írja a Magyar Építők. Az uniós közbeszerzési értesítőben megjelent hirdetmény szerint az U alakú földszint+6 emeletes diákszálló a Science Park területén valósul meg, és két-háromfős szobákat alakítanak ki benne.
Nebraska állam kormányzója a támogatását fejezte ki azzal a választási törvénymódosítással kapcsolatban, amely ismét a győztes mindent visz elv alapján osztaná ki az állam mind az öt elektori szavazatát. A változtatás Donald Trumpnak kedvezhet, ugyanis bár az államban a republikánusok számítanak egyértelműen a domináns erőnek, 2008-ban és 2020-ban egy nebraskai elektort a demokraták is bezsebeltek - írja a The Hill.
Átadták a Budapesti Corvinus Egyetem Gellért Campusát csütörtökön. A közösségi tervezés alapján készült, 680 hallgató befogadására alkalmas budai campus kooperációra ösztönző oktatási terekkel, négyemeletes kollégiummal, valamint sportközponttal és parkkal várja az egyetemi közösséget.
Több tízezer felsőoktatásba készülő diák várja izgatottan a szerda estét, amikor kiderül, hogy az előzetesen megjelöltek közül ki, melyik intézménybe jut be. Legalább ilyen izgalmas viszont az is, hogy a más városba költözők hol, és hogyan oldják meg a lakhatásukat. A kollégium vagy a lakásbérlés a jobb megoldás? Vagy, aki megteheti vásároljon inkább lakást? A mostani piacon kevésbé egyértelmű a kérdés mint korábban, így megnéztük, mi lehet a legjobb választás.
Több mint 11,5 milliárd eurót fektettek Európában kifejezetten diákok számára épülő szállásokba 2022-ben, azonban a fejlesztési volumen ellenére ez csupán a kereslet 15 százalékát fedi le a kontinensen. A magyar piac még késlekedik, miközben a becslések szerint már most több ezer szobára lenne szükség - derül ki a CBRE elemzéséből.
Korábban részletesen beszámoltunk a Budapesti Corvinus Egyetem új campus fejlesztéséről. A várhatóan 2023 őszén elkészülő Ménesi úti épületről most új látványterek érkeztek.
A Szerémi út – Hauszmann Alajos utca, valamint a Szerémi út – Barázda utca sarkán két új lakóingatlan épül, amelyekben összesen 506 lakás és 246 kollégiumi szoba kap helyet. Az Újbuda Garden és Campus Residence nevet viselő ingatlanfejlesztési projektek részét képzi egy közel 1200 közpark létesítése is.
A nevelőtanároktól kapott információk alapján azt írja a Népszava, hogy az elszálló áram- és gázköltségek miatt bezár a Barcstól 6 km-re az erdőben található középrigóci kollégium, ami a Dráva Völgye Technikum és Gimnázium erdésztechnikusi képzési helye és így a diákok kisbuszos szállításával kapcsolatos költségen is lehet faragni.
A ma ismert szakkollégiumi mozgalom az 1970-es években indult el Magyarországon, de évszázados múltból építkezik: megtalálhatjuk benne az angolszász college-ok és a magyar neveléstörténetben fontos kollégiumok hagyományát. Jelenleg mintegy 50 úgynevezett minősített szakkollégium működik Magyarországon, ezek jellemzően az egyetemektől némiképp független, önszerveződő, diákönkormányzatiságra épülő intézmények. Többek, mint egy lakóközösség: a kollégisták az egyetemek képzési rendszerét kiegészítve elmélyült tanulást és kutatást végeznek az őket érdeklő témákban, erős a közösségi élet, fontos a társadalmi felelősségvállalás. Elitképző intézmények, jellemzően jelentős a túljelentkezés is. Vajon kinek van lehetősége bekerülni egy ilyen intézménybe? Jár-e plusz költséggel a szakkollégiumi lét? És mégis, milyen pluszt ad, miért érdemes jelentkezni? Ennek jártunk utána.
Az elmúlt napokban számos fővárosi kollégista szembesült azzal ténnyel, hogy a szeptember közepi Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus (NEK) miatt nem költözhet be időben a kollégiumába. A hallgatói önkormányzatok szerint több egyetemen a hallgatói szervezeteket megkerülve döntöttek erről, miközben az intézkedésnek az egyetemisták látják a kárát - írja a Telex.
Közel másfél éves üzemszünet után kollégiumként és nagyvállalati dolgozói szálláshelykén fog újranyitni a II. kerületi Danubius Hotel Budapest - írja a turizmus.com.
A Budapest Fejlesztési Központ „Budapest Diákváros - Nagyvásártelep és környezete” elnevezéssel nyílt, nemzetközi, építészeti tervpályázatot hirdetett, melynek célja a műemléki védelem alatt álló Nagyvásártelep épületegyüttes felújítási terveinek elkészítése, az épület új funkciójának meghatározása, illetve Budapest Diákváros kollégiumi épületének és a kapcsolódó fejlesztések megtervezése volt. A pályázatra 23 pályamű érkezett, melyek közül az első három díjazása mellett a bírálóbizottság további négy terv megvásárlása mellett döntött és egy különdíjat is odaítélt.
Szigorú korlátozó intézkedéseket jelentett be Orbán Viktor ma délelőtt, melyek kedd éjféltől lépnek életbe. Ennek egyik megállapítása, hogy a felsőoktatás csak online működhet és be kell zárni a kollégiumokat, ami ismét felveti a kérdést, hogy az egyetemisták egy részének megváltozó lakhatási körülményei milyen hatással lehetnek a hazai, elsősorban a budapesti bérlakáspiacra nézve.
Nem volt semmiféle előjele a mostani kitörésnek.
Egyre közelebb a 100 000 dollárhoz a BTC árfolyama.
Cikkünket folyamatosan frissítjük.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?