Már harmadik éve az Egyesült Arab Emírségekben (UAE) növekszik a leggyorsabban a gazdagok száma, közben az Egyesült Királyságban 17%-kal csökken a milliomosok száma 2028-ra – írja a CNBC.
Már meghallgatható a Portfolio luxusipari podcastje, a Hype legújabb adása. A mai műsorban fő témánk a Fiat-örökös Agnelli család sagája volt, ugyanis a dráma, ami az örökségen megy, nemrég új szakaszba lépett: a Fiat-alapító Giovanni Agnelli unokája, Margherita Agnelli a fiát jelentette fel az olasz hatóságoknál, mert a férfi – a nő szerint – segített adót csalni a saját nagyanyjának, tehát a vádló édesanyjának.
Az Egyesült Államokban nagyjából 15%-kal nagyobb vagyon kell ahhoz, hogy valaki a leggazdagabb 1% körében tudja magát, mint egy éve – ez derül ki egy friss felmérésből. A legnehezebb dolga azoknak van, akik Monacóban élnek – számol be a hírről a Bloomberg.
Francoise Bettencourt Meyers, a L'Oréal vagyonának örököse és igazgatótanácsának alelnöke lett az első nő, akinek a vagyona elérte a 100 milliárd dollárt - írta meg a Bloomberg.
Ahogy a globális minimumadóval a társaságok adóoptimalizációja és -elkerülése ellen közös nevezőre jutott a világ, úgy most a leggazdagabb magánszemélyek trükközéseire is lecsaphatnak világszerte. Egy friss kutatás szerint, ha a világ 2750 milliárdosának vagyonára 2%-os adókulcsot alkalmaznának, évente mintegy 250 milliárd dollárnyi plusz bevétellel gazdagodhatnak a költségvetések. A Nobel-díjas közgazdász, Joseph Stiglitz egy globális összefogást javasol, és több jel is abba az irányba mutat, hogy kemény idők jönnek a legvagyonosabbakra.
Mindenki máshoz hasonlóan a nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyek (High Net Worth Individuals, HNWI) is a szokásosnál kevesebbet utaztak a világjárvány idején. A milliomosok és milliárdosok azonban ismét mozgásban vannak, a várakozások szerint az év végéig rekord számú vagyonos ember "szavazhat a lábával" és költözhet új országba. De vajon melyik országból kívánkoznak el leginkább a gazdagok, és hova költöznek szívesen?
Svájci „száműzetésbe” kényszerült több tucat norvég milliárdos, mivel a jelenlegi kormány kőkemény adókat szedne be rajtuk – írja a Bloomberg.
Másfél évtizednyi növekedés után először csökkent a Nagy-Britanniában élő milliárdosok száma, ráadásul a több évtizede nem mért ütemű infláció közepette - legalábbis reálértéken számolva - még szegényebbek is lettek.
A leggazdagabbak megadóztatása és hosszú távú hiánycsökkentés is szerepel az amerikai elnöknek a 2024-es pénzügyi évre vonatkozó költségvetési tervében, amelyet csütörtökön ismertet részletesen - közölték szerdán kormányzati tisztségviselők.
Egyre több tehetős kínai készíti elő a hazájából való kilépési terveket, mivel többen aggódnak Hszi Csin-ping újbóli megválasztása és tervei miatt.
A világ leggazdagabbjai összesen több mint 30 milliárd dollárt veszítettek az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed vezetője, Jerome Powell pénteki beszéde után - áll a Forbes honlapján.
Tavaly is voltak kihívások a piacokon, de ezek is kevésnek bizonyultak ahhoz, hogy kifogjanak a dollármilliomosokon: a Capgemini friss jelentése szerint a gazdagok száma és vagyona is növekedni tudott tavaly, egy év alatt 1,7 millió új dollármilliomos született. Az adatok kitérnek arra is, hol élnek most közülük a legtöbben, a gazdagok között is kik a leggazdagabbak, ahogyan arról is képet kapunk, mibe fektetik vagyonukat a milliomosok.
A UBS Group felmérése szerint a nagy vagyonnal rendelkezők csaknem egyharmada növelné meglévő befektetéseit, ha a piacok tovább esnének, és mindössze 20%-uk csökkentené ilyen esetben a kitettségét – számol be a hírről a Bloomberg.
Az Egyesült Államok leggazdagabb 1%-ának a vagyona az első negyedévben 41,52 trillió dollár volt, miközben az alsó 50% mindössze 2,6 trillió dollárt birtokolt - írja a CNBC a Fed adataira hivatkozva. A felső 1% vagyona így 16 szorosa az a társadalom alsó feléének.
A gazdagok túl kevés adót fizetnek, nem kizárható, hogy Joe Biden vagyonadót vezet majd be, de egyelőre még más lehetőségeket is vizsgálnak a társadalmi különbségek csökkentésére – mondta el a Fehér Ház szóvivője.
Jövő héten publikálja a Knight Frank az idei évre vonatkozó Wealth Reportját, de előzetes adatok már napvilágot láttak a tanulmányból. A Bloomberg ír arról, hogy Monacóban 8 millió dollár, az USA-ban és Svájcban viszont fele ekkora összeg kell ahhoz, hogy valaki az ország leggazdagabb 1%-ába tartozónak mondhassa magát.
Az orosz-ukrán háború legfontosabb eseményei percről percre számolunk be.
Feltartóztatták a tankert.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?