Bevallom, hogy a legtöbb Netflix filmet és sorozatot, amit elkezdek nézni, sosem fejezem be. Általában csak elalvásra jók, és nagyon ritkán elég izgalmasak ahhoz, hogy érdemes legyen később folytatni ezeket. Ám a napokban felbukkant egy lehengerlő és minden elemében figyelmet követelő sorozat, amire szűkös időmben is szorítottam időt, hogy végignézzem. Ez a Squid Game, amit magyarra Tintahal Játék néven lehetne lefordítani (mégis a Nyerd meg az életed címet adták neki), és egy Koreában gyakran látható gyerekjátékra utal. Ez nem véletlen, ugyanis a produkciót Dél-Koreában gyártották, amely ország jó pár éve futószalagon termeli a jobbnál jobb, valóban minőségi filmeket. Ráadásul ez nem üres mozitermeknek előadott sznob művészkedés, a koreai félsziget szerencsésebb fele képes volt arra, hogy a világ egyik legnagyobb üzleti sikereknek örvendő filmiparát hozza létre, miközben a minőségből sem kellett alább adnia.
A BMSK Beruházási Ügynökség Zrt. kihirdette a Nemzeti Filmintézet (NFI) fóti stúdiókomplexumának átfogó fejlesztésére irányuló projekt nyerteseit; a FEJÉR-B.Á.L. Építő és Szolgáltató Zrt., valamint a Market Építő Zrt. csaknem 30 milliárd forint értékben végezheti el a fejlesztést - írja az európai uniós közbeszerzési értesítő alapján a Magyar Építők.
Astra Filmland néven 50 hektáros, csúcstechnológiájú filmpark épül Mogyoródon egy több ütemben megvalósuló, az összesen mintegy 40 milliárd forintos beruházás keretében. A beruházás célja, hogy tovább erősítse Magyarország nemzetközi filmgyártásban elfoglalt pozícióját.
Három szuperprodukciójának premierjét is elhalasztja a Walt Disney: az új Avatar- és Star Wars-filmek bemutatója egy évvel tolódik, míg az élőszereplős Mulan egyelőre teljesen lekerült a napirendről.
A koronavírus jelentős negatív hatással van a hazai filmgyártásra: gyakorlatilag minden leállt, az amerikai szakembereket "evakuálták", ez pedig a stúdióknak és a filmszakma dolgozóinak is hatalmas kiesést jelent - mondták a Portfolio-nak az iparágra közelről rálátó szakértők.
Látványos növekedési folyamaton ment keresztül a magyar filmipar a rendszerváltás óta: a fejlődés motorja a külföldi filmek bérgyártása, amiket magyar producerek és adókedvezmények csábítanak Budapestre. A támogatási rendszer kidolgozásában a kezdetektől részt vett Radnai Károly, az OrienTax Adótanácsadó Zrt. partnere, akit arról kérdeztünk, mennyire kifizetődő gazdasági szempontból a külföldi produkciók támogatása, milyen szerepe volt Andy Vajnának és van-e realitása, hogy Budapest váljon a kontinentális Európa vezető filmgyártó központjává.
A magyarországi filmes összköltés 2017-ben 108,2 milliárd forint volt, az idei első félévben pedig elérte a 44 milliárd forintot a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) nyilvántartása szerint, amelyből az is kiderül, melyik filmek voltak idén eddig a legnépszerűbbek.
Budapest tíz kiváló filmforgatási helyszínét, köztük a Magyar Állami Operaházat, az Országházat és a Hősök terét bemutató riportot közölt a héten a CNN Travel, megjegyezve, hogy a magyar főváros egyre gyakrabban jut meghatározó szerephez a különböző filmes produkciókban.
Gigantikus filmváros nyílt meg Kínában szombaton. Az ország keleti részében, Csingtaóban kialakított komplexumban 500 futballpályányi területen - 376 hektáron - 30 ultramodern stúdió várja a stábokat.
Az infláció magas,ű drasztikus kamatemelések jöhetnek.
Hiába csökkent a Fed, a hitelkamatok csak emelkednek.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Megérkezett év végi, korlátozott ideig elérhető Signature-akciónk!
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?