Az amerikai betétbiztosítónak (FDIC) átfogó változtatásokat kell végrehajtania a széles körben elterjedt szexuális zaklatások és egyéb visszaélések ellen - állapította meg a legfőbb bankfelügyeleti hatóság által a Reuters értesülése szerint.
Közel felére esett vissza 2024 utolsó negyedévében az amerikai bankszektor nyeresége, mivel a nagybankok magas díjakat fizettek ki a tavaly tavaszi banki csődhullámot követően a betétbiztosítási alap felöltésére - jelentette csütörtökön a Szövetségi Betétbiztosítási Társaság (FDIC).
A bankoknak aktívan kell kezelniük a fintech cégekkel való együttműködésből eredő kockázatokat, figyelemmel kísérve a harmadik felekkel kötött megállapodásokból fakadó veszélyeket - mondta Michael Hsu, az Egyesült Államok pénzügyi felügyeletének (OCC) vezetője a Reuters beszámolója szerint.
Számos szexuális zaklatással kapcsolatos panasz érkezett az amerikai betétbiztosító (FDIC) vezetőségére, ráadásul úgy néz ki, nem történik előrelépés az ügyben, ezért a szervezet belső vizsgálatot indít a szabályozó hatósághoz érkezett panaszok kezelésével és a reformtörekvésekkel kapcsolatban.
Az amerikai bankok profitja és betétállománya stabil maradt a második negyedévben, ami a tavaszi zavarok csökkenését jelzi a Szövetségi Betétbiztosítási Társaság, az FDIC) szerint. A szabályozók továbbra is szorosan figyelemmel kísérik a nem realizált veszteségeket.
A három nagy regionális bank tavaszi csődjére válaszul az amerikai betétbiztosító, az FDIC szigorított szabályok bevezetését fogja szorgalmazni annak érdekében, hogy a 100 milliárd dollárnál nagyobb eszközállománnyal rendelkező bankokat stresszhelyzetben biztonságosan lehessen felszámolni.
Az amerikai bankszabályozó hatóságok a jövő héten készülnek bejelenteni a tőkeszabályok átfogó felülvizsgálatát, a lakáscélú jelzáloghitelek esetében a nemzetközi normáknál is szigorúbb szabályokkal - értesült a Bloomberg News.
Mentesítené az FDIC a kisebb bankokat a betétbiztosítási alap feltöltéséhez szükséges extra díjak megfizetése alól – írja a Reuters.
A betétbiztosítás rendszerének átfogó felülvizsgálatát szeretné elérni az amerikai betétbiztosító, az FDIC a közelmúlt bankcsődjei és a most hétvégi bankmentés után. A hatóság három lehetőséget vázolt fel erre, köztük két radikális változtatás és a mostani rendszer fenntartása is szerepel – számolt be a Bloomberg.
Az amerikai betétbiztosítási felügyelet (FDIC) vasárnapig adott időt a bankoknak arra, hogy megtegyék végső ajánlatukat a First Republic megvásárlására. A beérkező ajánlatokkal pedig az is eldőlhet, sikerülhet-e életben tartani a pénzintézetet állami segítség nélkül, vagy be kell avatkoznia az FDIC-nek.
Pénteken több mint negyven százalékos zuhanással zártak a First Republic részvényei, a CNBC információi szerint egyre valószínűbb, hogy az amerikai betétbiztosítónak (FDIC) kell átvennie a pénzintézet irányítását. A bank továbbra is elkötelezett, hogy folytassa a működést és megfelelő megoldást keressen a problémáira.
Egy olyan megoldáson dolgozik a First Republic Bank, amely reményeik szerint megakadályozhatja azt, hogy a pénzintézetet az amerikai hatóságok bezárják – írja a Financial Times.
Az elmúlt hetek bankcsődjei sokaknak felhívták a figyelmét arra, hogy nem biztos, hogy egy helyen tartani a megtakarításokat a legjobb befektetési döntés, érdemes diverzifikáltabb megoldásban gondolkodni. A Silicon Valley Bank és a Signature Bank eseményei után rengetegen aggódni kezdtek, hogy a csődbe ment hitelintézeteknél tartott pénzeiket teljesen elveszíthetik, a jó hír azonban az, hogy egy amerikai intézménynek köszönhetően egy bizonyos szintig minden betétes kaphat kártalanítást.
Nyáron indítják el a közelmúltban bedőlt Signature Bank mintegy 60 milliárd dollár értékű portfóliójának értékesítési folyamatát – jelentette be az amerikai betétbiztosító (FDIC) hétfőn.
Speciális illetéket fog felszámolni az amerikai betétbiztosító a bankoknak a közelmúltban történt események miatt, a díj megállapításakor azonban figyelembe fogja venni az adott pénzintézet helyzetét is – írja a Reuters.
Az USA 30. legnagyobb kereskedelmi bankja, az észak-karolinai székhelyű First Citizens vásárolja meg a Silicon Valley Bankot (SVB) annak fizetésképtelenné válása után.
Személyi sérülésről egyelőre nem érkezett bejelentés.
Új lehetőségeket teremt az uniós exportőrök számára.
Márkás gyógyszerek másolatait árusítókat vizsgált az FDA.
Elon Musk venné meg a TikTok amerikai operációját?
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.
Napokon belül kamatot vált az első PMÁP-sorozat.