18 észak-koreai katona vettek őrizetbe Oroszországban, miután azok elhagyták a számukra kijelölt pozíciókat - írta a Kyiv Independent.
Már 1500 észak-koreai katona Oroszországban van, akik hamarosan az ukrán frontra kerülhetnek. Ez a szám akár 12 ezerre is nőhet – írja a BBC dél-koreai hírszerzési információkra hivatkozva.
Napok óta szólnak a hírek arról, hogy észak-koreai katonák ezrei érkeztek Oroszországba kiképzésre, hogy később aztán Ukrajnában teljesítsenek szolgálatot. A képi bizonyíték viszont eddig hiányzott.
Az orosz vezetés vélhetően arra használja fel a nemrégiben Észak-Koreával kötött átfogó stratégiai partnerségi megállapodást, hogy észak-koreai katonákat vessen be az ukrajnai háborúban és az orosz határvédelemben, ezzel pedig elodázzon egy újabb általános mozgósítást - tudósított az ISW legfrissebb napi háborús jelentésében.
A Kyiv Independent beszámolt egy, a neve elhallgatását kérő ukrán hírszerzési tisztségviselő mondatairól, szerinte kínos történettel indul az észak-koreai katonák bevetése az ukrajnai háborúban.
A „Fighterbomber” (vadászbombázó) Telegram-csatornát üzemeltető egykori orosz pilóta azt állítja, hogy Moszkva Makszim Kuzminov árulása után 7 tapasztalt pilótáját szerelte le és távolítatta el a hadseregtől.
Tömegesen dezertálnak az orosz katonák, de nem börtönbe kerülnek azok, akik megszöknek a frontvonalról, hanem visszakerülnek alakulatukhoz - állapítja meg napi jelentésében a brit hírszerzés napi ukrajnai háborús jelentésében.
Mianmar (korábban Burma) egyre mélyebben csúszik bele a harcokba, az ország egyre nagyobb részére terjed ki a küzdelem. A felkelők egy csoportja nemrégiben hatalmas fegyverarzenálra tett szert, ami új lendületet adhat támadásoknak.
Ma is kiadta szokásos, napi hírszerzési jelentését a brit védelmi minisztérium. Ezúttal az orosz haderőből dezertáló katonákkal foglalkoznak.
Egy részeg sorkatona agyonvert egy magas rendfokozatú tisztet az oroszországi Cseljabinszk régióban. Ez már a sokadik olyan eset, ami jelzi, komoly gondok vannak a frissen behívott orosz katonákkal – írja az Ukrainska Pravda.
Nemrég kiderült, hogy az ukrajnai harcokban fontos szerepet vállaló orosz Wagner-csoport börtönökből toboroz fogvatartottakat a frontvonalakra; a toborzókat pedig több esetben személyesen Jevgenyij Prigozsin, a zsoldosbrigád pénzembere tartja. A brit Guardian több olyan elítélttel is kapcsolatba tudott lépni, akik állítólag találkoztak a zsoldosvezérrel és meg is tudta őket szólítani a Wagner ígéreteiről, szankcióiról, a toborzás feltételeiről.
Több törvényjavaslatot is elfogadott az orosz Duma, mellyel szigorítanák a hadiállapot ideje alatt elkövetett bűncselekmények büntetését, illetve az orosz haderőből való dezertálásnak, parancsmegtagadásnak büntetéseit, valamint kriminalizálják azt is, hogy ha valaki megadja magát az ellenségnek. Közben Oroszország azt tervezi, hogy hivatalosan is elcsatolja Luhanszkot, Donyec megyét, illetve Herszont Ukrajnától. Erős a gyanúja, hogy Oroszország mozgósításra készül.
Dmitro Kuleba ukrán külügyminiszter azt szorgalmazta szerdán, hogy az Európai Unió vezessen be vízumtilalmat az orosz állampolgárokkal szemben, emellett olyan program létrehozását javasolta, amelyen keresztül elősegíthető azoknak az orosz katonáknak a támogatása, akik nem akarnak Ukrajna ellen harcolni.
Továbbra is Szeverodonyeck térségére koncentrálódnak az ukrajnai háború harcai. A morállal mindkét oldalon gond van, tömeges a dezertálás és a parancsmegtagadás. A veszteségek is nagyon súlyosak orosz és ukrán oldalon egyaránt. A NATO hamarosan hivatalosan is bejelenti, hogy Oroszország fenyegetést jelent a katonai szövetségre nézve. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Néhány hete felmérte Kim Dzsongun, Észak-Korea vezetője az ország haderejének állapotát. Az erről szóló egyeztetés során több vezető is beismerte a „bölcs vezérnek,” hogy a katonák súlyos élelmezési problémákkal küzdenek, a haderő élelmiszer-raktárai gyakorlatilag üresek. A probléma orvoslásának feladatát Kim Jodzsong, a diktátor húga kapta meg.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?