Sokan temetik a BNPL-cégeket a "Klarnageddon" láttán, ám elképzelhető, hogy egy sokkal jövedelmezőbb modellre váltva az instant részletfizetős megoldások megtalálhatják számításukat a B2B-mezőnyben. A vállalati szegmens ugyanis magasabb haszonnal és növekedési potenciállal kecsegtet, ráadásul a technológia a B2B tranzakciók számos fájó pontján tudna enyhíteni. Cikkünkben bemutatjuk, mire jó a B2B BNPL, kinek hasznos, és milyen hazai próbálkozásoknak lehetünk szemtanúi ebben a viszonylag új, de robbanásszerű növekedésre predesztinált szektorban.
Az adatbázis-kezelő szoftvereiről ismert Oracle olyan vállalatokkal készül versenybe szállni, mint az Adobe Inc. és a Salesforce.com. A vállalat olyan felhőalapú szoftvert készül piacra dobni, amely B2B termékek marketingjében nyújt támogatást.
Annyira elterjedt probléma a vállalatok közti (B2B) piacon a késedelmes számlafizetés, hogy több tízezer cég jut csődbe miatta évente, komoly ütést mérve ezzel a gazdaság egészére. A Previse nevű startup kitalált egy mesterséges intelligencián és gépi tanuláson alapuló rendszert, ami megoldaná ezt a problémát, a gyakran több mint 90-120 napos számlafizetéseket azonnalivá téve.
Néhány napja még elkeseredett küzdelmet indítottak a tranzitért, de úgy tűnik, beletörődtek a leállásba.
Abszurd hírselection 2025.
Inkább a kockázatkerülésé a főszerep most.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?