Régen volt ennyire mozgalmas hetünk, a kereskedőknek rengeteg dologra kell figyelnie a héten, egymást érik ugyanis a potenciálisan piacmozgató hatású események. Legfrissebb makronaptárunkban mutatjuk, mire kell figyelnünk.
A múlt hét második felében erősödést láttunk a forintban, a hetet 392 környékén kezdte a magyar deviza az euróval szemben. Reggel gyengülés volt, ám napközben erősödésbe kapcsolt a magyar deviza, és már a 390-et közelítette az euróval szemben, végül azonban 391 felett zárt az EUR/HUF hétfőn.
Frissítette a 2023-as GDP és fogyasztási adatait az Eurostat, amiből kiderül, hogy Magyarországot végül Bulgária is megelőzte az egy főre jutó fogyasztási listán.
Fontos események sora lesz a héten, olyan adatot is közzétesznek, amely alaposan megmozgathatja a piacokat. Mutatjuk, mire kell figyelni a héten.
Egy ukrán Telegram-csatorna töltött fel fényképeket egy lezuhant és szakembereknek átadott iráni gyártmányú, de az orosz mérnökök által egy kicsit megpiszkált Sahed drónról. Az ukrán műszakisok azonban olyan eszközt találtak benne, amelyre eddig nem volt példa.
Megszünteti a heti adatszolgáltatást a koronavírus-fertőzöttek számáról a Koronavírus Sajtóközpont.
A koronavírusban elhunytak valódi számának megismerése érdekében az Átlátszó adatigényléssel fordult a Nemzeti Népegészségügyi Központhoz. Az adatsorok alapján kiderült, hogy a napi számok számos ponton eltértek a koronavirus.gov.hu-n közölt számoktól; a második és harmadik hullám során az elhunytakat legalább egy hetes csúszásban közölték a valódi halálozás dátumához képest.
A legnagyobb európai piacon látott Tesla-eladásokból erre következtethetünk.
Szegeden alacsony a munkanélküliség.
Pluszban van majdnem minden amerikai tőzsdeindex.
Ez nem a helyzet rendezése irányába tett lépés.
Mohamed A. El-Erian írása.
Az EU-t is sürgeti az idő, ha szeretné megregulázni a kínai e-commerce óriásokat.
Hogy reagáljanak a vámfenyegetésre?
Mik a vámok deviza- és részvénypiaci hatásai?