Az ázsiai tőzsdék ma felemásan teljesítettek, kedvező hangulatú kereskedést láthatunk Európa piacain, ebben a miliőben új történelmi csúcsra ugrott a magyar tőzsde. Az inflációs adatok közlését követően markáns hangulatjavulást láthatunk, nagy pluszban vannak az amerikai tőzsdék.
Haláltusáját vívja a patinás autómárka, egyetlen szalmaszálba kapaszkodhatnak
Egy rivális autógyártóval, leginkább a Hondával való egyesülés jelentheti az utolsó esélyt a túlélésre a Nissan számára. A japán autógyártó pénzügyi nehézségekkel és kemény versennyel néz szembe Kínában, az Egyesült Államokban és más kulcspiacokon, ami már a cég profitját is kiradírozta.
Új csúcson zárt a magyar tőzsde és az OTP
A pozitív nemzetközi hangulattal együtt a magyar tőzsde is emelkedett ma, a BUX és az OTP is történelmi csúcson zárt ma.
Nagyon erősen indul a nap Amerikában
Ahogy arra számítani lehetett, nagy ugrással indul a nap az amerikai tőzsdéken: a Dow és az S&P 500 is másfél százalékos pluszban van, a Nasdaq pedig 1,7 százalékkal került feljebb.
Olyan magas áron tud csak eladósodni Amerika, hogy az a Te befektetéseidet is tönkreteheti
Az elmúlt időszakban minden tényező összejátszott az amerikai kötvénypiac ellen és egyelőre megállíthatatlannak tűnik a kötvényhozamok emelkedése. Ez pedig a dollártól kezdve a részvényeken át, egészen az árupiacokig érezteti a hatását. Érdemes megérteni az amerikai kötvénypiac mozgatórugóit, mert már most látható, hogy 2025 legizgalmasabb befektetéseit épp a kötvénypiacok fogják elindítani.
Itt az adat, reagálnak a piacok
Kijöttek a friss adatok, melyek alapján az infláció a várakozásokkal összhangban 2,9%-ra emelkedett, viszont a maginfláció meglepetésre 3,3%-ról 3,2%-ra lassult. Az összességében kedvező inflációs adatnak köszönhetően nőtt az esély a kamatvágásra az Egyesült Államokban, ennek megfelelően reagálnak is a piacok: a dollár nagy esésbe kapcsolt az euróval szemben,
ezzel párhuzamosan az dollárban jegyzett arany árfolyama kilőtt, de gyorsan vissza is korrigált, mivel a kamatpálya lefelé módosítási esélyének növekedése a kockázati étvágy emelkedéséhez vezet, ami nem kedvez a menekülőeszközként számon tartott nemesfém számára.
És ha már a kockázati étvágy:
a határidős amerikai részvényindexek nagyot ugrottak,
jelenleg úgy néz ki, hogy a Dow és az S&P 500 is 1,4 százalékkal, a Nasdaq pedig 1,7 százalékkal kerülhet feljebb a nyitásban.
Emellett a bitcoin is megmozdult, jelenleg 2,6 százalékos pluszban van a legnagyobb kriptoeszköz árfolyama és egy pillanatra 99 ezer dollár felett is járt a jegyzés.
Nem lett akkora csalódás az amerikai infláció
AZ infláció a várakozásokkal összhangban 2,9%-ra emelkedett, viszont a maginfláció meglepetésre 3,3%-ról 3,2%-ra lassult. Mivel mindenki a magas kötvényhozamoktól és az erős munkaerőpiac inflációs hatásától félt, ezért a vártnál alacsonyabb maginfláció igazán jót tehet a részvénypiacoknak és úgy általában a kockázatok eszközöknek.
Kihirdette az OPEC: erős maradhat jövőre is az olajkereslet
Az OPEC első alkalommal tette közzé előrejelzését a 2026-os globális olajkeresletre vonatkozóan: a szervezet szerint a fogyasztás növekedése meghaladhatja az 1,4 millió hordó/nap értéket, ami nagyjából megegyezik az idei évre vonatkozó prognózissal - közölte az Argus.
Nagy számokat jelentett a JP Morgan, ugrik az árfolyam
A JPMorgan Chase felülmúlta az elemzői várakozásokat a tavalyi negyedik negyedéves gyorsjelentésében. Mind a bevétel, mint az egy részvényre jutó nyereség kilőtt, a bank részvényeinek árfolyama 1,33%-ot erősödik a nyitás előtti kereskedésben.
Mi szóltunk: őrült emelkedésbe kapcsolt ez a magyar részvény
Izgalmasan indul az idei év a magyar tőzsdén. A BUX gyakorlatilag napról napra dönti az új történelmi csúcsokat, emellett pedig az izgalmas sztorikból sincs hiány a hazai piacon. Ezúttal egy olyan részvénnyel fogunk foglalkozni, melyről először még december közepén szóltunk előfizetőinknek, hogy kedvező lehetőségeket rejt. Az emelkedés pedig ugyan még tavaly elkezdődött, de az elmúlt napokban új lendületet vett a rali. Egy ekkora emelkedést követően természetesen több kérdés is felmerül a befektetőkben. Az egyik ilyen, hogy meddig tarthat még a rali? A másik pedig, hogy érdemes lehet-e még beszállni? Ezekre a kérdésekre kerestünk választ.
Egyre feljebb a magyar tőzsde
Ma ismét új történelmi csúcson van a magyar tőzsde,
a BUX ráadásul a kedvező nemzetközi mezőnyben már 0,7 százlékkal került feljebb.
Viszonylag szokatlan módon ma nem veszi ki egyelőre az emelkedésből a szerepét az OTP, ugyanis stagnál a nagybank árfolyama. Ezzel szemben nagyot emelkedik a kedvező gyógyszeripari bejelentésnek köszönhetően a Richter, illetve a 4iG-nél folytatódik a tegnapi rali.
Őrült hullámvasút a kvantumrészvényeknél - Izgalmas lehetőség?
Valósággal a földbe álltak a kvantum-számítástechnika területén működő vállalatok részvényei, miután a Meta-vezér Mark Zuckerberg és az Nvidiát irányító Jensen Huang is szkepticizmusáról adott hangot a területtel kapcsolatban. Tegnap viszont meredek felpattanás jött, miután az egyik prominens vállalat vezérigazgatója rámutatott: egyáltalán nem évek kérdése a technológia hasznos alkalmazása, erre már most is vannak példák. Nagy tehát egyelőre a fejetlenség a születőben lévő sztori körül, a tisztább képet keresve megnéztük, hogy mit gondolnak a vállalatokat követő elemzők a részvényekről.
Már 4,7 százalékos pluszban a 4iG árfolyama
Egyre nagyobb rali van kialakulóban a 4iG részvényénél, már 4,7 százalékos pluszban van az árfolyam, ezzel jelenleg a harmadik legnagyobb forgalmú hazai részvényről beszélünk.
412 alatt várja a forint a sorsdöntő amerikai inflációs adatokat
Az elmúlt napokban erősödni tudott a forint, annak ellenére, hogy az amerikai kötvényhozamok magasan ragadtak és a dollár ereje is megmaradt. A mai nap amerikai inflációs adatokra figyel a világ, ami a forint sorsát is meghatározhatja.
Kilőtt az XRP
Több mint 6 százalékos emelkedésben van az XRP tokenje, ami így a harmadik legjelentősebb kriptoeszközzé vált a piaci kapitalizációt tekintve.
Haveri kapitalizmust hozhat Trump, kivégezve az amerikai versenyképességet
Miközben Donald Trump 2025. január 20-án második elnöki ciklusára készül, a globális gazdasági környezet jelentős átalakulások előtt áll. Miután a republikánusok megszerezték az ellenőrzést a képviselőház és a szenátus felett, Trump politikája át fogja alakítani az Egyesült Államok gazdasági stratégiáit, hatással lesz a globális kereskedelemre, a védelemre és az éghajlat-politikára. Nem a vámok kivetésétől tartanak leginkább a közgazdászok, hanem a vállalatokra vonatkozó szabályozások lazításától, ami elhozhatja a haveri kapitalizmust az Egyesült Államokban, ami egyértelműen az amerikai versenyképesség romlását hozhatja magával. Sorra vettük a legvalószínűbb, első hetekben várható elnöki intézkedéseket és gazdasági hatásaikat.
Tovább menetel a 4iG
A tegnapi meredek emelkedést követően ma is nagy forgalom mellett veszik a 4iG részvényét, 1,6 százalékos emlkedést követően átlépte az 1000 forintot szintet az árfolyam.
Érkezik a hét legjobban várt adata, nagy mozgás jöhet a tőzsdéken
Magyar idő szerint 14 óra 30 perckor kerülnek publikálásra a legfrissebb, decemberi fogyasztói árindex (CPI) adatok az Egyesült Államokban. Az adatközlésnek ezúttal a szokásosnál nagyobb jelentősége lesz, ugyanis a múlt heti rendkívül erős munkaerőpiaci adat után a piaci szereplők már elkezdték kiárazni a Fed-től várt kamatcsökkentéseket, ez pedig a tőzsdéken is nagy mozgásokat hozott. Megnéztük, hogy milyen hatásai lehetnek a mai adatnak a tőzsdékre nézve.
Jó hangulatban nyitottak a vezető börzék
A vezető európai részvényindexek közül a francia CAC és a német DAX index is 0,3 százalékos pluszban van a reggeli nyitást követően, a brit FTSE 100 pedig már 0,6 százalékkal került feljebb.
Kisebb pluszban a magyar tőzsde
A BUX index 0,1 százalékkal került feljebb a nyitásban, egyelőre csak kisebb elmozdulásokat láthatunk a blue chipeknél.
Bemondta a guru, hogy melyik részvényekre érdemes most figyelni
A gyógyszeripar hosszú távú befektetési lehetőségeit hangsúlyozta Jim Cramer, a CNBC műsorvezetője a JPMorgan egészségügyi konferenciáján San Franciscóban. Véleménye szerint számos gyógyszeripari vállalat részvényeit alulértékeli a Wall Street, figyelmen kívül hagyva a cégek jövőbeli potenciálját és az ígéretes új kezelésekbe történő befektetéseiket. A megmondóember előadása során három izgalmas befektetési lehetőséget is megnevezett, és azt is elárulta, hogy miért lehet bennük nagy fantázia - mi pedig megnézzük, hogy jelenleg mit gondolnak az elemzők ezekről a cégekről.
Jó hírt közölt a Richter: új készítmény kerülhet piacra
A Richter bejelentette az RGB-19 fejlesztési kódú tocilizumab bioszimiláris jelöltjének Fázis I és Fázis III klinikai vizsgálatának pozitív eredményeit. A vizsgálatok eredményei alapján a Richter várhatóan a következő hónapokban benyújtja az RGB-19 forgalomba hozatali engedély iránti kérelmét a főbb európai piacokon.
Tökéletes vihar csapott le a luxusiparban?
A kínai fogyasztói bizalom gyengülése és annak hatása a luxusipari részvényekre, valamint a CME Group, mint vonzó befektetési lehetőség állnak a figyelem középpontjában a Sanlam Investments portfóliómenedzsere szerint. A szakember óvatosságra int a luxusmárkák részvényeivel kapcsolatban, míg a származtatott ügyletek piacán jó lehetőséget lát - közölte a Cnbc.
Nagy lépésre szánta el magát az Intel
Az Intel Capital, a chipgyártó óriás kockázati tőke részlege hamarosan önálló céggé alakulhat át. Ez a lépés az Intel legújabb szerkezeti átalakításának része, amellyel a vállalat igyekszik reagálni az elmúlt időszak kihívásaira és piaci pozíciójának gyengülésére - közölte a Cnbc.
Milyen nyitás jöhet?
- Az ázsiai tőzsdéken felemás hangulat látszik: Hang Seng index 0,1 százalékkal, a Kospi pedig 0,2 százalékkal került feljebb, a CSI 300 azonban 0,6 százalékot esett.
- Európában óvatos emelkedéssel indulhat a nap, a DAX és a CAC is 0,1 százalékos pluszban nyithat, míg a FTSE 100 0,2 százalékkal kerülhet feljebb.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
Milyen gazdasági adatok jönnek?
Gazdasági információk tekintetében ma különösen mozgalmas nap várható, a befektetői hangulat szempontjából fontosak lehetnek az euróövezetből az ipari termelés novemberi teljesítményével kapcsolatos adatok, melyek az iparág állapotáról adnak majd friss képet. Az Egyesült Államokból pedig több fontos adat érkezik, köztük a jelzáloghitelek és az infláció decemberi adatai, valamint a New York-i BMI, ami az amerikai feldolgozóipar állapotának indikátora, ez különösen fontos lehet az inflációs kilátások és a potenciális kamatpálya szempontjából.
Mi történt tegnap a tőzsdéken?
- A bizonytalan nemzetközi mezőnyben kifejezetten jól teljesített tegnap a magyar tőzsde, a BUX új történelmi csúcsra került, ami többek között az OTP meredek emekedésének is volt betudható: a nagybank árfolyama végül 1 százalékos pluszban fejezte be a napot, szintén új rekordot döntve. A részvény kilátásaival egy friss elemzésben foglalkoztunk, amit itt lehet elolvasni. Részvénykereskedés, hosszabb távú befektetési portfóliók vagy nyugdíjportfóliók kialakítása a Portfolio Trader segítségével.
- A vártnál lassabb ütemben emelkedett az amerikai termelői infláció decemberben, ennek a kedvező adatnak kifejezetten örültek tegnap a tengerentúli piacok, három vezető amerikai részvényindex közül kettőnél emelkedést láthattunk, egyedül a Nasdaq nem tudott feljebb kerülni.
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ