Jelentős divergencia a távol-keleti piacok között

Jelentős divergencia a távol-keleti piacok között

Jelentős eltéréseket lehet megfigyelni a főbb távol-keleti részvényindexek viselkedésében, mind a koronavírus mélypont utáni felpattanás és trend, mind az utóbbi néhány hét tekintetében. Ennek azért is óriási jelentősége lehet, mert egy-egy nagyobb elmozdulás az európai és amerikai kereskedés előtt megváltoztathatja a hangulatot, illetve ez a tág régió a világgazdaság fő motorja, mind az elképesztő ipari teljesítmény, mind a koronavírus ellenére jó növekedési adatok miatt. A relatív erő a technikai elemzés egyik fontos eszköze, de más szemszögből is megnézzük a főbb ázsiai indexeket.

Így néz ki az, amikor lelkes fiatalok vetik rá magukat a tőzsdékre

Így néz ki az, amikor lelkes fiatalok vetik rá magukat a tőzsdékre

A gazdasági kilátásokkal elégedetlen fiatalabb dél-koreai generáció valósággal rávetette magát a tőzsdére, a közösségi média véleményvezérei által bátorítva sokan fordultak a magasabb hozamok reményében a tőzsdei befektetések felé a koronavírus-krízis közepette, az országban a fiatalok több százezer kereskedési számlát nyitottak abban a bízva, hogy képesek majd profitálni a heves piaci kilengésekből.

Emelkedéssel zárta a hétfői kereskedést a magyar tőzsde

Emelkedéssel zárult a hétfői kereskedés az ázsiai tőzsdéken, emelkednek az európai részvényindexek is, míg a nyári időszámítás miatt korábban nyitó amerikai tőzsdék közül a Nasdaq új csúcson vágott neki a hétnek, azonban a piacnyitás után elbizonytalanodtak a tengerentúli befektetők. A magyar tőzsde 1 százalékos pluszban fejezte be a napot, a hazai blue chipek is emelkedtek, jó napja volt a Molnak és az OTP-nek is.

Eséssel zárta a pénteki kereskedést a magyar tőzsde

Emelkedéssel zárták a pénteki kereskedést az ázsiai tőzsdék, miután az acél- és alumínium termékekre kivetett amerikai importvámokat háttérbe szorították a Trump elnök és az észak-koreai vezető májusi találkozójáról szóló beszámolók. Az európai részvényindexek vegyesen teljesítettek pénteken, a magyar tőzsde eséssel zárta a hét utolsó napját, míg a pénteki kereskedés első felében emelkedtek az amerikai tőzsdék, miután a februári munkaerőpiaci adat pozitív csalódást okozott.

Eséssel nyitottak az amerikai tőzsdék

Hiába a vártnál jobb amerikai munkaerőpiaci adat, az amerikai indexek jelentős esésekkel nyitottak. A romló hangulat mögött ma is a kötvényhozamok emelkedése áll.

Egymást taposták a befektetők a részvényekért

Jó volt a hangulat a nyugat-európai tőzsdéken csütörtökön, amely részben az elmúlt napokban megjelent vártnál jobb európai és amerikai makrogazdasági adatoknak volt betudható, az energiaszektort pedig az egyre magasabbra kúszó olajár húzta felfelé. A kedvező befektetői hangulat a magyar tőzsde teljesítményére is pozitívan hatott.

Az OTP a nap vesztese

A kezdeti esések után, az előző napi záróértékük közelébe húzták vissza a főbb európai részvényindexeket. Ez részben a bankszektornak köszönhető, az elmúlt napok zuhanását követően több nagybank gyorsjelentése is jobb lett a vártnál, amire jelentősen mértékben emelkedett is az árfolyamuk. A magyar piac továbbra is felülteljesítőnek számít.

Nagyot esett az OTP

Kedden a bankpapírok vezetésével tovább estek az európai tőzsdék. A befektetőket az európai banki stresszteszt eredményén kívül az is nyomasztotta, hogy a japán kormány által elfogadott gazdaságélénkítő csomag a vártnál kisebb mértékben tartalmaz közvetlen fiskális stimulusokat. Ebben a befektetői környezetben a magyar részvénypiac is gyengén teljesített, a lengyel tőzsde viszont erősödött annak köszönhetően, hogy kedvező hírek érkeztek az ország devizahiteles csomagjáról, amelynek köszönhetően valósággal szárnyaltak az érintett lengyel bankok.

Fontosabb részletek

  • A japán kormány által elfogadott gazdaságélénkítő csomag csalódást okozott, ugyanis a közvetlen fiskális stimulusok mértéke alulmúlta a befektetők várakozását.
  • A bankszektort keményen büntetik a befektetők, amiben a múlt pénteki stresszteszt eredményei, illetve a Commerzbank várakozásokat alulmúló negyedéves beszámolója is szerepet játszik.
  • Amerikában kevesebb jármű fogyott, amely egyrészt felerősíti azokat a félelmeket, amelyek szerint az évek óta tartó növekedés a végéhez ért, illetve az amerikai lakossági fogyasztás visszaesésére utalhat.
  • A menekülőeszköznek számító arany és ezüst árfolyama viszont erősödik.

Túlléptek a tőzsdék a Brexiten

Jó volt a hangulat pénteken a világ tőzsdéin, az európai indexek 1 százalék feletti emelkedéseket könyveltek el. A magyar tőzsde alulteljesítő volt, a BUX stagnálással zárt.

Lassan magukhoz térnek a tőzsdék

A brit népszavazás okozta sokkból lassan magukhoz térnek a tőzsdék, a részvény- és nyersanyagpiacok emelkednek, a feltörekvő országok devizái is lassan stabilizálódnak, múlik a pánik.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Megjött a GDP-adat: így került recesszióba Magyarország
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.