A MNB elemző munkatársat keres szabályozáspolitikai területre (x)

Portfolio

' title='
Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet Pénzügyi stabilitás szakterületen
ELEMZÕ (SZABÁLYOZÁSPOLITIKAI TERÜLETEN)
munkakör betöltésére

A Magyar Nemzeti Bank Pénzügyi stabilitás szakterület szabályozási területe elemző munkatársat keres, aki részt vesz, az MNB pénzügyi rendszert érintő, szabályozási szempontú koncepciójának kialakításában, a releváns szabályozási kérdéseket illetően az MNB által készített jogszabály-vélemény kialakításában, valamint figyelemmel kíséri a prudenciális szabályozás nemzetközi legjobb gyakorlatait. A sikeres jelentkező a szabályozáspolitikai csapat tagjaként támogatja a felsővezetők munkáját a hazai, Európai Uniós és nemzetközi szervek szabályozási javaslatainak megismerésében és értékelésében.

Feladatok:
  • szabályozási szempontú elemzések és hatásvizsgálatok készítése,
  • pénzügyi szabályozási koncepciók elkészítésében történő közreműködés,
  • prezentációk, kommentárok készítése aktuális szabályozási kérdésekről
  • az MNB jogszabály-véleményezési tevékenységében való részvétel.
Elvárások:
  • közgazdasági egyetemi végzettség,
  • felsőfokú angol nyelvismeret,
  • jó analitikus és szintetizáló készség, strukturált gondolkodás,
  • magabiztos kommunikációs és íráskészség
  • rövid határidő mellett is pontos és gyors munkavégzés,
  • önálló munkavégzés
.Előnyt jelenthet:
  • bankszakmai ismeretek,
  • pénzügyi intézménynél kockázatkezelési területen szerzett gyakorlat,
  • szabályozási, esetleg EU jogharmonizációs tapasztalat
  • számviteli ismeretek,
Amit ajánlunk:
  • felelősségteljes, változatos munkakör,
  • rendszeres publikálási lehetőség,
  • hazai és külföldi szakmai képzéseken való részvétel lehetősége,
  • banki szektorban versenyképes jövedelem.
Pályázati anyagát az MNB internet oldalán (www.mnb.hu/karrier ) történő regisztrációs folyamat segítségével küldje el hozzánk 2009. április 24.-ig! Pályázatát bizalmasan kezeljük!
(x)
Ricardo

Könyvet Orbánnak

Ruchir Sharma A sikeres nemzetek tíz szabálya című kötete tanulságos olvasmány. A valuta- és adósságválságról szóló fejezetek teljesen jók, de a további részek is megfontolásra érdemese

Kiszámoló

Ez történt a héten 07.28

A megkérdezett amerikaiak közel 60%-a úgy vélekedett, hogy az amerikai gazdaság recesszióban van, ami messze nincs így, de az emberek ezt gondolják, ráadásul szerintük átlagosan már 2023 márc

KonyhaKontrolling

Mi a legjobb befektetés ma?

Az ügyfeleim gyakran kérdezik tőlem, hogy mi a legjobb befektetés. Ez a kérdés mindig elszomorít, hiszen azt kell válaszolnom, hogy ilyen nem létezik. Ráadásul rámutat a kérdező rossz elvár

Új ajándék érkezik az Orbán-kormánytól - Mennyi pénzt kapnak a családok?

Likviditási szakértő - Vezető modellező

Pénzügyi modellező/vezető modellező

Sustainable World 2024
2024. szeptember 4.
Követeléskezelési trendek 2024
2024. szeptember 18.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
Budapest Economic Forum 2024
2024. október 17.

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Díjmentes előadás

Kereskedés külföldi részvényekkel

Kezdőként hogyan tudsz külföldi részvényekkel kereskedni? Melyek lehetnek a kiválasztás szempontjai?

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!