Álláshirdetések

AZ MNB elemző vagy elemző gyakornok munkatársat keres (x)

Portfolio

' title='
A Magyar Nemzeti Bank a Pénzügyi Elemzések területen pályázatot hirdet

Elemző vagy elemző gyakornok

munkakör betöltésére, 9 hónap határozott időre.

Feladatok:
  • részvétel előterjesztések, előrejelzések, javaslatok és döntés-előkészítő szakmai anyagok elkészítésében;
  • monetáris politika döntéshozók tájékoztatása a pénz- és tőkepiaci folyamatokról;
  • részvétel a vezetői és elemzéstámogatói információs rendszerek működtetésében és fejlesztésében;
  • javaslatok kidolgozása az elemzési módszertan továbbfejlesztésére;
  • részvétel pénzügyi témájú kutatási projektekben.
  • derivatív termékekből származtatható információk kinyerése;
  • kapcsolattartás intézményi befektetőkkel.

Elvárások :
  • közgazdasági egyetemi végzettség (gyakornok pozíció esetében a 2009. nyarán megszerzendő diploma is elfogadható);
  • elemző pozíció esetén: makrogazdasági, makropénzügyi elemzői tapasztalat;
  • magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzésekre való alkalmasság;
  • jó analitikus készség, strukturált és pragmatikus gondolkodás;
  • kreativitás és proaktív szemlélet;
  • jó kommunikációs- és íráskészség;
  • magas szintű szakmai angol nyelvismeret;
  • precíz és szoros határidők melletti önálló munkavégzés.

Előny:
  • Publikációk, tanulmányok, gazdasági cikkek írásában szerzett tapasztalat;
  • Pénzügyi piaci ismeretek;
  • VBA programozói ismeret.

Amit nyújtunk:
  • felelősségteljes, változatos munkakör;
  • banki szektorban versenyképes jövedelem;
  • rendszeres publikálási lehetőség;
  • szakmai fejlődési lehetőségek;
  • barátságos légkör.

Pályázati anyagát az MNB internet oldalán (http://www. karrier.mnb.hu ) történő regisztrációs folyamat segítségével küldje el hozzánk 2009. 03.22-ig! Pályázatát bizalmasan kezeljük!
(x)
Ricardo

Könyvet Orbánnak

Ruchir Sharma A sikeres nemzetek tíz szabálya című kötete tanulságos olvasmány. A valuta- és adósságválságról szóló fejezetek teljesen jók, de a további részek is megfontolásra érdemese

Holdblog

Egyre nagyobbak az olimpikonok

Ahogy egyre több az olimpiai sport, úgy lesznek egyre nehezebbek és magasabbak az olimpikonok. Különösen a férfi sportolóknál látványos a növekedés, az Olympedia szerint például... The post

KonyhaKontrolling

Mi a legjobb befektetés ma?

Az ügyfeleim gyakran kérdezik tőlem, hogy mi a legjobb befektetés. Ez a kérdés mindig elszomorít, hiszen azt kell válaszolnom, hogy ilyen nem létezik. Ráadásul rámutat a kérdező rossz elvár

Új ajándék érkezik az Orbán-kormánytól - Mennyi pénzt kapnak a családok?

Likviditási szakértő - Vezető modellező

Pénzügyi modellező/vezető modellező

Díjmentes előadás

Kereskedés külföldi részvényekkel

Kezdőként hogyan tudsz külföldi részvényekkel kereskedni? Melyek lehetnek a kiválasztás szempontjai?

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!

Infostart.hu Infostart.hu

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Sustainable World 2024
2024. szeptember 4.
Követeléskezelési trendek 2024
2024. szeptember 18.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
Budapest Economic Forum 2024
2024. október 17.