Petra Čiček a Microsoft kelet-közép-európai fenntarthatósági vezetője előadásából ismertette a Microsoft által kitűzött fenntarthatósági célokat, és az azokhoz vezető utat. A 2030-ig tartó tervben a vállalat fenntartható működése áll a középpontban, a vállalat elsődleges célja, hogy teljesen hulladék mentes, karbonnegatív és vízpozitív legyen. Petra Čiček szerint ezekkel a folyamatokkal párhuzamosan a Microsoftnak felelőssége van az ügyfelei számára is biztosítani a fenntartható működéshez szükséges lehetőségeket.
A partnereinknek és a felhasználóinknak szükségük van a kutatásainkra, az innovációs megoldásainkra és a rendelkezésünkre álló tudásra. Segítenünk kell őket a saját működésük optimalizálásban, így lehetünk ténylegesen fenntartható vállalat
– mondta a fenntarthatósági vezető.
Petra Čiček szerint ahhoz, hogy a világ fenntarthatóbban tudjon működni, olyan ismeretekre és tudásra van szükség, amelyek jelenleg hiányoznak, a Microsoftnak pedig ebben is szerepe van, amellett, hogy a hangját és tekintélyét felhasználva kiáll a fenntarthatóság mellett, ki is kell képezni azokat, akik képesek megvalósítani a terveket. A vezető előadásból kiderült, hogy a felhő alapú működés, az okos épületek és az egyéb innovatív megoldások elengedhetetlenek, de egy nagyvállalatnak ennél többet kell tennie a fenntartható működéshez.
Hogyan lehetnek fenntarthatóbbak és hatékonyabbak a vállalatok?
Számos negatív változás érzékelhető a világban, és van, aminek már a következményeit is érezhetjük. Az olyan összetett és sürgető problémákra, mint például a vízhiány kis lépésekben lehet csak válaszolni, derült ki Poór Károly, a Dataxo Group Zrt. vezérigazgatójának előadásából.
Az igazi kérdés nem az, hogy hogyan mentsük meg a bolygót, hanem hogy hogyan ne tegyünk tönkre
– fejtette ki a vezérigazgató.
Poór Károly előadásából kiderült, hogy az élet legtöbb területén még bőven van lehetőség a fejlődésre, és a problémák megelőzésére az automatizációnak és a robotizációnak köszönhetően. Saját szakterületén belül a számlarögzítést látja fejlesztendő területnek, hiszen a digitalizációval nem csak környezetkímélőbben működhetnek a vállalatok, de sok munkavállaló dolgozhat hatékonyabban, állíthat elő nagyobb értéket, mint korábban. „A munkahelyek átalakulásának következményeitől nem kell tartani, hiszen az első géprombolások óta nem nagyon hallani arról, hogy a dolgozóknak problémája lenne a robotizációval, örülnek neki, hiszen a legtöbb területen nagy a munkaerőhiány, az automatizációval pedig a munkavállalók számára is új lehetőségek nyílnak meg és nagyobb értéket képesek előállítani” –mondta a Dataxo vezetője.
A világ vállalatainak 68 százalékában kézzel történik a számlafeldolgozás, ennek a számnak a csökkentése jelentős hatással lehetne a gazdaság és a vállalatok működésére. A digitális számlafeldogozás nem csak fenntarthatóbb működést, de gyorsabb és költséghatékonyabb folyamatokat eredményezhet – derült ki Poór Károly előadásából.
A konferencia többi programjáról készült tudósításaink alább olvashatóak.
Címlapkép forrása: Portfolio/Stiller Ákos