A lap úgy tudja, hogy az igazságos átállást szolgáló, minap bejelentett 100 milliárd eurós uniós alap mellett a 10 legalacsonyabb jövedelmű tagállam további energetikai fejlesztési forrásokhoz juthat a modernizációs alapból. Mivel Magyarország is beletartozik ebbe a tízes csoportba (az egy főre jutó GDP 2018-ban 12560 dollár volt), így mi is jogosultak lennénk erre a támogatásra. A 2021-2027-es uniós költségvetési vita friss fejleményei, illetve benne az Európai Zöld Megállapodás kérdései:
A pénz azzal összefüggésben érkezhet, hogy a 2050-es klímacél eléréséhez az energetikai és infrastrukturális fejlesztéseket a GDP arányában évi 2%-ról 2,8%-ra kellene emelni 2031-2050 között. A lap brüsszeli informátora azt hangsúlyozta, hogy a klímasemlegességre való átállás 2%-kal emelheti a magyar GDP-t, azaz a 2050-es célra törekvés összhangban van a fenntartható gazdasági növekedéssel. Igaz azt is megjegyzik, hogy ez a kalkuláció nem tartalmazza a csökkenő légszennyezés és a klímaváltozás kedvezőtlen hatásainak elmaradásából fakadó kiadáscsökkenés tételeit.
A lapnak nyilatkozó Regős Gábor, a Századvég makrogazdasági csoportjának elemzője arra hívta fel a figyelmet, hogy amennyiben a zöldfejlesztésekre fordított pénzeket hatékonyabb beruházásoktól csatornáznák át, akkor az Európai Zöld Megállapodásnak akár fékező hatása is lehet. Így tehát csak akkor számíthatunk többlet gazdasági növekedésre, ha ténylegesen is több pénzt fordítunk beruházásokra.