A támogatott projekteket tartalmazó adatbázis szerint a cég a GINOP-1.2.6-8-3-4-16 "Élelmiszeripari középvállalatok komplex beruházásainak támogatása kombinált hiteltermékkel" című pályázaton nyert el tavaly augusztusban 742 millió forintnyi vissza nem térítendő és további 763 millió forintnyi visszatérítendő forrást a "Privát Hús Kft. termelési kapacitás bővítését és folyamatainak optimalizálását biztosító új üzemegység építése, tároló és technológiai tér bővítése, magasabb hozzáadott értékű termékek előállítását szolgáló gépbeszerzés" című projektjére. Az uniós támogatás aránya így 37%-os, mert a projekt összköltsége 2 milliárd forint. A projektet március 20-ra tervezték befejezni, de ezek szerint volt egy kis csúszás.
A cég honlapján is megtalálható a fejlesztésről szóló aloldal, illetve a "projekttábla":Az 1992-ben alapított, húskészítmények gyártásával, tőkehús előállításával, kis- és nagykereskedelmével foglalkozó társaság 20 százalékos kapacitásbővüléssel számol a szárazáru gyártást, a csomagolást és a raktározást érintő beruházás révén.
A fejlesztés eredményeként nőtt az alkalmazottak száma: a 2017-es 179-hez képest 202-re nőtt a vállalatnál dolgozók létszáma, és a cég azt reméli, további munkahelyteremtésre nyílik lehetősége a jövőben.
A Privát-Hús arra törekszik, hogy magyar tulajdonú középvállalkozásként a multinacionális élelmiszerláncok és exportpiacok megszerzésével bővíteni tudja vevőkörét.
A társaság 150-féle termékből 6500 tonnát állít elő évente a központi telephelyén, és négy kiskereskedelmi üzletet üzemeltet a somogyi megyeszékhelyen.
A termelés 98 százalékát belföldön értékesíti, a 2 százaléknyi export Csehországba, Németországba, Lengyelországba, Angliába, Grúziába irányul.A Privát-Hús 2017-ben mintegy 6,3 milliárd forint árbevétel mellett 379 millió forint adózás előtti eredményt, 2018-ban 6,4 milliárd forint árbevételt és 448 millió forint adózás előtti eredményt ért el, 2019-re 6,6 milliárd forint árbevételt és 50 millió forint adózás előtti eredményt tervez - közölték.