Csak címszavakban sorolok fel néhányat, mert hosszú a lista: A munkaerőhiány kezelése, a tehetségek megtalálása örökzöld téma, mi is kiemelten foglalkozunk ezzel. Az egészségmegőrzés, a stresszkezelés, a kellemes munkakörnyezet megteremtése, a munka-magánélet egyensúlyának segítése a dolgozók megtartásban játszik fontos szerepet.
Terítékre kerülnek a cafeteriát érintő változások, a gamification trendjei, a leggyakoribb munkajogi kérdések. Izgalmas terület az employer branding, amely már nemcsak a nagyvállalatok projektjei között szerepel.
A teljes program ide kattintva érhető el.
Egyre több cég kezdett el foglalkozni a generációs különbségek kezelésével, az X, Y, Z generációk csapatba illesztésével. Terjednek világszerte HR területen is az automatizációs szoftveres megoldások a toborzástól kezdve a teljesítményértékelésig. Kiállítóink közül többen erre kínálnak termékeket. Szóval sok forró téma kerül elő és igyekszünk minél több jó céges gyakorlatot bemutatni.
Tavaly sok év után a pesti Syma Csarnokból a budai Millenárisra költöztek. Bevált?
Teljesen. És az is, hogy koncepciót váltottunk azzal, hogy a nagyobb témacsoportokhoz "arcokat", azaz szakértőket kértünk fel. Az idei újítás, hogy új logóval, új arculattal és weboldallal jelentkezünk. Számomra a Personal Hungary nem csupán egy kiállítás, hanem egy szakmai közösség és fórum, a kollegialitás megélésének színtere és innovációs platform is egyben.
A részvétel itt nem csak munka, de feltöltődés is egyben. Az előző évekhez hasonlóan a két nap során idén is több, mint 2000 szakembert várunk.
Minden évben tartanak előadást ismert hazai nevek illetve elismert külföldi szakemberek. Kik jönnek idén?
A két nap alatt 6 előadói térben 147 szakmai programon lehet részt venni. Ismét eljön egy népszerű páros, Dr. Mérő László és Dr. Baracskai Zoltán, akik "Várjunk a lehetetlenre!, "Ne várjunk a lehetetlenre" címmel lépnek fel. Az oktatásról, mint a jövő versenyképességéről és annak új irányairól első kézből, Palkovics László EMMI államtitkártól kapnak áttekintést a kilátogatók.
Lesz meghívottunk a művészvilágból is: Szigeti Ferenc a Karthago EgyüttesbőlMagyarország egyik legrégebben működő, változatlan felállású zenekarának életét mutatja be és saját vezetői szerepének megéléséről osztja meg gondolatait.
Emellett a gazdasági szférából itt lesz Dale A. Martin, a Siemens ipari konszern magyarországi vezetője, a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara elnöke, akit "A vezető, mint első számú HR-es" témában kérdeznek.
Eljön ÍrországbólHolly Fawcett, a Social Talent recruitereket képző cég trénere, aki a kulcsszavas keresésen alapuló jelöltkutatás technikáiba ad betekintést.
Rajtuk kívül persze még sok menedzser, HR-vezető és tanácsadó osztja meg gondolatait, mutatja be az aktuális trendeket.
Van-e valamilyen újdonság a programok között?
Ebben az évben először szervezünk "meetup"-okat a Personal Hungaryn. Ezek egy-egy téma köré szerveződő interaktív beszélgetések, amelyeken terítékre kerül egyebek mellett a toborzás, a tehetségkeresés, a HR vezető szerepe.
Újdonság az is, hogy egy okostelefonos applikáció, az Evaluter letöltésével lehet értékelni az előadásokat. Aki ebben részt vesz, értékes nyereményt nyerhet.
Hogyan alakult a kiállító cégek összetétele?
A tavalyinál több,
közel 70 kiállítónk lesz.
A legnagyobb a növekedés a corporate health témakörben figyelhető meg, ahol a vállalati egészségmegőrzést támogató szolgáltatók állítanak ki, de hónapokkal ezelőtt betelt a keret a tréning és coaching szekcióra is. Bemutatkoznak a HR szoftvereket fejlesztő vállalatok is. A magyarok mellett még öt országból (ír, cseh, német, svájci, osztrák) érkeznek cégek saját standdal.A kiállítók egyébként sok ingyenes szolgáltatással készülnek: például szemészeti, fittség felméréssel, grafológiai elemzéssel, stb.
Mennyibe kerül a belépőjegy?
Online vásárolva 1200 forint egy napra, két napra pedig ennek a duplája. Várunk mindenkit a Millenáris Parkba november 16-17-én.