A Bankárképző mindig is elkötelezett volt a hazai befektetési és pénzügyi szakemberek magas színvonalú képzése iránt. Úgy gondoljuk, ez az ösztöndíj egy remek lehetőség, hogy tehetséges egyetemi hallgatókat nemzetközileg versenyképes diplomához segíthessünk.
A Magyar Tőkepiaci Szakemberek Egyesülete 1995-ben vezette be a magyar piacra az európai "Befektetés-elemzői Program"-ot, és a Bankárképzőben 1996-ban indult el az első CEFA/EFFAS csoport, és azóta már több száz végzett hallgatónk van. Ha a hazai piac méretét nézzük, akkor ez nem csekély eredmény.
Akkor, ha jól értem az ösztöndíj a Bankárképző és a Corvinus Egyetem között valósul meg?
Egy hármas együttműködésből született meg az ösztöndíj, ami a Magyar Tőkepiaci Szakemberek Egyesülete, a Budapesti Corvinus Egyetem és a Nemzetközi Bankárképző Központ között jött létre. Az együttműködés eredményeképpen a Budapesti Corvinus Egyetem jogosult a "CEFA és CIIA képesítések elismert képzési helye" megnevezést viselni. Ez a cím egy olyan elismerés, amely azt tanúsítja, hogy az Egyetemen való oktatás feltételei és tartalma biztosítja a CEFA és CIIA vizsgákra való felkészülést, így a megadott tárgycsoportokat színvonalasan teljesítő egyetemi hallgatóknak kizárólag a CEFA és CIIA vizsgát kell letenniük a képesítések megszerzése érdekében.
Mi a célja az ösztöndíj programnak?
Abból a megfogalmazott célból hoztuk létre az ösztöndíjat, hogy lehetőséget biztosítsunk ígéretes egyetemi hallgatóknak, hogy a hazai és nemzetközi pénzügyi piacokon elismert szakmai képesítést szerezzenek, ezáltal a magyar gazdasági és pénzügyi szektor magasan kvalifikált, modern pénzügyi ismeretekkel rendelkező szakemberekkel gazdagodjon.
Hogyan történik a jelentkezési folyamat?
Az első lépés, hogy az ösztöndíj programban részt venni kívánó hallgatók egy, az effas.hu oldalon elérhető elektronikus felületen regisztráljanak. A személyes és egyéb adatok megadásán túl a hallgatóknak választaniuk kell három megadott tárgycsoportból, amelyekhez tartózó tárgyak kifejezetten a CEFA/EFFAS tananyagába illeszkednek, és a Bolognai rendszerből következik, hogy a tárgyakat bármilyen szakos hallgató teljesíteni tudja, így minden egyetemista számára nyitott az ösztöndíj megpályázása.
Hogyan zajlik majd a kiválasztás folyamata? Mit kapnak a "győztesek"?
Az ösztöndíjra félévente lehet jelentkezni és a Bankárképző ennek megfelelően félévente lezárja és elkészíti a regisztrált hallgatók eredményei alapján a három tantárgycsoport rangsorát. Az összesített hallgatói rangsor első 5 helyezettje, azaz a három tárgycsoportból összesen 15 fő lehetőséget kap arra, hogy a CEFA/EFFAS diploma megszerzéséhez szükséges vizsgákon ingyen részt vegyen a Bankárképzőben, továbbá, hogy a sikeres CEFA/EFFAS vizsgát követően a CIIA vizsgát önköltség megfizetése mellett tehesse le.
Mikor indul és meddig lehet jelentkezni az ösztöndíjra?
Mivel ebben a félévben indul az ösztöndíj, és még kísérleti fázisban vagyunk, így a határidőt március 31-ben határoztuk meg, eddig tölthetik fel a hallgatók a jegyeiket a felületen, de a kiválasztott hallgatók már áprilistól meg is kezdhetik a vizsgák letételét, és akár egy év múlva már egy nemzetközi diploma lehet a kezükben.
(x)