
Jön az amerikai recesszió?
"A ma bemutatott vámtételek messze meghaladják az alapforgatókönyvekben szereplő várakozásokat, és ha nem sikerül azonnal lealkudni őket, akkor az amerikai recesszióval kapcsolatos várakozások drámaian megemelkednek" - fejtette ki a Bloomberg hírügynökségnek Tony Sycamore, az IG ausztrál piaci elemzője.
Az egyik legfontosabb szám
Azok számára, akik egyetlen számot keresnek, amely összefoglalja az összes mai vámtarifa-mozgást, a Bloomberg Economics kiszámolta: 22%.
Ez az új átlagos effektív vámtétel, ami a tavalyi 2,3%-os mérték után jelentős emelkedésnek mondható.
Óva int az amerikai pénzügyminiszter
Scott Bessent a Fox Newsnak adott interjújában óva intette a kereskedelmi partnereket a kereskedelmi válaszcsapástól.
"Azt tanácsolom most minden országnak, hogy ne vágjanak vissza. Dőljenek hátra, vegyék tudomásul, nézzék meg, hogy mi történik, mert ha megtorolják, akkor eszkalálódni fog a helyzet. Ha nem vágnak vissza, akkor ez lehet a legmagasabb szintje a vámoknak" - mondta.
Azonnal reagáltak Trump szavaira a világ vezetői
Donald Trump amerikai elnök súlyos vámbejelentéseket tett, amelyek keményen érinthetik a legfontosabb kereskedelmi partnereit, de a gazdasági vonatkozásokon túlmutató hatásokkal járhatnak az egész világra. Nem véletlen, hogy az első viszontválaszokra nem is kellett sokat várni, ezek ugyanakkor egyelőre meglehetősen visszafogottak. Nagyon úgy tűnik, hogy Trump első lövésére nem reflexből lőnek vissza az országok első emberei.

Brutálisan megcsapták a tőzsdéket Trump bejelentései után
Kedvezőtlen hangulat uralkodott a világ tőzsdéin a szerdai kereskedésben, ami nem is meglepő, hiszen a befektetők tartottak Donald Trump amerikai elnök magyar idő szerint este 22 órakor megérkező, vámokkal kapcsolatos bejelentéseitől. Mínuszban zártak az európai részvényindexek, az amerikai tőzsdék végül emelkedéssel fejezték be a szerdai kereskedést, viszont a vártnál magasabb vámok hatására a zárás után a határidős indexek hatalmas eséseket szenvedtek el.

Megjöttek Trump bejelentései - Mit művel az amerikai dollár és miért?
Egészen az esti órákig erősödésben volt a forint, szerdán napon belül 3 egységgel került lejjebb az euró-forint árfolyam. Délután fordult a kurzus, majd Donald Trump amerikai elnök vámokkal kapcsolatos bejelentései alaposan megmozgatták a devizapiacokat. A dollár látványos csapkodásba kezdett.

Trump bejelentette az ezermilliárdos vámháború részleteit
Donald Trump április 2-án bejelentette a „Felszabadítás Napját”, és történelmi jelentőségű vámtarifákat vezetett be az amerikai ipar védelmében. Az elnök szerint az Egyesült Államokat évtizedeken át kihasználták baráti és rivális országok egyaránt, miközben amerikai gyárak zártak be, munkahelyek szűntek meg, és a kereskedelmi deficit rekordokat döntött. Trump célja, hogy a viszonosság elvén alapuló vámokkal visszaszerezze az USA gazdasági szuverenitását, és újraindítsa a hazai termelést. Kiemelte, hogy Kína, az Európai Unió, Kanada és más országok „brutális kereskedelmi korlátokat” alkalmaznak az amerikai termékek ellen, miközben az USA szinte semmit sem számolt fel cserébe. Mostantól ez megváltozik – jelentette ki –, mert „Amerika újra gazdag lesz”. A Portfolio élőben közvetíti a bejelentéseket.

Már csütörtökön beviszi Donald Trump a magyar gazdaságnak leginkább fájó mélyütést
Mielőtt Donald Trump amerikai elnök újabb vámemeléseket jelentene be, megerősítette, hogy április 3-tól az autókat, majd májustól az autóalkatrészeket sújtják 25%-os vámmal. A lépések kereskedelmi háborúhoz vezethetnek, mivel az érintett országok – köztük amerikai szövetségesek – megtorló intézkedéseket helyeztek kilátásba. A szakértők szerint a döntés nemcsak a globális gazdaságot fékezheti, hanem az amerikai háztartások költségeit is jelentősen növelheti.

Kiszivárogtak Trump vámjairól az első részletek, nagy ütés vár Európára
Donald Trump kormánya ország- és iparágfüggő, sávos vámrendszert készül bevezetni, amely akár a szövetségeseket is sújthatja. A tervezett intézkedések részeként megszűnhet a Kínából érkező olcsó termékek vámmentessége is – a bejelentést szerda este várják.

"Trump vámjai az olajválsághoz hasonló gazdasági sokkot idéznek elő"
A közelgő vámemelések a gazdaságot egy olajválsághoz hasonló kínálati sokkhatásnak tehetik ki – jelentette ki Lawrence Summers, az Egyesült Államok korábbi pénzügyminisztere a Bloomberg TV-nek nyilatkozva.

Brutális shortolásba kezdtek a dollár ellen, tőkemenekülés jöhet Amerikában
Donald Trump amerikai elnök új vámintézkedései miatt az Invesco egyik vezető alapkezelője további dollárgyengülésre számít, és ennek megfelelően újrapozicionálta portfólióját. A globális befektetők egyre inkább aggódnak az amerikai gazdaság lassulása és az európai fiskális ösztönzők miatt. A tőkekiáramlás felgyorsulására számítanak.

Kész a vészterv Brüsszelben, mélyen a zsebébe nyúlhat az EU
Az EU gazdasági védőcsomaggal készül Donald Trump új kereskedelmi vámjaira, amelyek jelentősen érinthetik a transzatlanti kereskedelmet. Brüsszel kivár, de már dolgozik a válaszlépéseken és egy új tárgyalási kereten.

Drasztikus olajexport-korlátozásról döntött Oroszország
Három hónapig tartó olajexport-korlátozást vezetett be Oroszország. Novorosszijszk kikötőjére vonatkozik a tilalom, miközben a Kaszpi-tengeri vezetéken is fennakadások vannak. A lépések nemcsak műszaki, hanem politikai következményekkel is járhatnak, különösen az USA és Ukrajna irányából érkező nyomás közepette – jelentette a Reuters.

Trump vámháborúja: 20%-os globális sokk vagy rugalmas büntetés jöhet
Donald Trump újabb, nagy horderejű vámpolitikai csomagot jelent be szerda estére, amely az amerikai kereskedelmi hiány csökkentését célozza, de globális gazdasági feszültségeket vetít előre. Az elnöki döntés részletei még nem ismertek, de többféle forgatókönyv van napirenden – célzott vámoktól kezdve országonként differenciált tarifákig. A vámtételek várhatóan közvetlenül érintik majd Európát, Mexikót, Kínát és más kulcsszereplőket – írja a Les Echos.

Trump vámjai miatt pánik tört ki, megrohanták a kereskedőket az amerikaiak
Trump 25%-os autóipari vámjai azonnali láncreakciót indítottak el az amerikai piacon, az árnövekedéstől tartó vásárlók máris megrohanták a kereskedéseket. A gyártók készletszintje és ellátási láncuk rugalmassága kulcsfontosságú a költségek csillapításában – különösen az alacsony készlettel rendelkező Toyotánál sürgető a helyzet. Az áremelkedés mellett a havi törlesztőrészletek és biztosítási díjak is nőnek, ami a fogyasztókat egyre inkább a használt autók piacára tereli.

Lázadás Washingtonban: csúfos vereséget szenvedett Donald Trump szövetségese
Mike Johnson házelnök kedden törölte a hét hátralévő részére eső képviselőházi voksolásokat, miután nem sikerült csillapítania a saját pártján belüli lázadást. A mostani kudarc Johnson 2025-ös évének eddigi legnagyobbja, amely kezelésében Donald Trump amerikai elnök segítségére sem számíthatott - emeli ki az Axios tudósítása.

500%-os szupervám az orosz olaj miatt – Magyarország is térdre kényszerülhet
Súlyos csapás érheti az orosz olajra épülő kereskedelmi kapcsolatokat: republikánus és demokrata szenátorok közös javaslata szerint 500%-os vámot vetnének ki azon országok amerikai exportjára, amelyek nem mondanak le az orosz olajimportokról - írja a Bloomberg. Magyarország ezzel könnyen célkeresztbe kerülhet, hiszen kőolajimportunk több mint 80 százaléka továbbra is Oroszországból származik.

Több milliárd dollár a tét: egykori legszorosabb szövetségese fordíthat végleg hátat Amerikának
Egyre több kanadai ingatlantulajdonos válik meg az amerikai téli otthonától a két ország között növekvő feszültségek és a romló gazdasági feltételek következtében - írja az Axios. Mindeközben csökkent az Amerikába utazó kanadaiak száma is, ami tovább növelheti az amerikai gazdaságból kieső összeget.

Trump eddig a magyar gazdaságnak adta az egyik legnagyobb pofont
A Donald Trump amerikai elnök által már hatályba léptetett, az ország járműimportjánál alkalmazott vámok Kanadának és Mexikónak fájnak egyelőre a legjobban, de Európában Magyarország lehet rövid és hosszú távon is az egyik legnagyobb vesztes – derül ki a WiiW (Wiener Institut für Internationale Wirtschaftsvergleiche), a Bécsi Nemzetközi Gazdasági Tanulmányok Intézetének friss elemzéséből.

Vámháború: piszkos 15 országról suttognak az amerikaiak
Az amerikai pénzügyminisztérium egy úgynevezett piszkos 15 országlistát állított össze, amelyek magas vámokkal és nem vámjellegű kereskedelmi akadályokkal sújtják az amerikai termékeket. Donald Trump várhatóan új vámemeléseket jelent be, ami fokozza a globális gazdasági feszültséget.

Brüsszel titkos aduásza: egyetlen tollvonással kiüthetik az amerikai hightech-ipart
Miközben Donald Trump április 2-án újabb vámokat jelent be – saját „felszabadítási napja” alkalmából –, az Európai Unió is mérlegeli, milyen eszközökkel válaszolhat. Tobias Gehrke, az ECFR (European Council on Foreign Relations) kutatója szerint az EU-nak több ütőkártyája van, mint gondolnánk. A szakértő a L'Expressnek részletesen feltérképezte azokat a válaszlépéseket, amelyeket Brüsszel alkalmazhat az amerikai nyomásgyakorlásra, és úgy véli: „Európa nem méri fel a saját erejét – pedig van miből gazdálkodnia.” Az EU akár a teljes amerikai chipgyártást is kiütheti egyetlen lépéssel.

Saját párttársai szegülhetnek szembe Donald Trumppal: megszólalt a felháborodott elnök
Donald Trump szerda hajnalban közzétett posztjában élesen bírált négy republikánus szenátort, akik megpróbálhatnak szimbolikus akadályt gördíteni az amerikai elnök Kanadával szemben kivetendő vámjai elé - közölte a Fox News.

Kiszivárgott Kína válaszcsapása
Kína korlátozza vállalatainak amerikai befektetéseit: a Nemzeti Fejlesztési és Reformbizottság több részlege is utasítást kapott az USA-ba irányuló befektetési kérelmek feldolgozásának felfüggesztésére, ami újabb fejezetet nyit a két nagyhatalom közötti gazdasági feszültségekben

Friss elemzői vélemény érkezett: a vámok nem adnak lendületet az amerikai gyártásnak
A vámok célja az amerikai gyártás újjáélesztése, de most, a hazai gazdaság lehűlésének jelei közepette nagyobb aggodalomra ad okot, hogy a vámok mit jelentenek az ellátási láncok és a külföldi megtorlások kilátásai szempontjából - írja friss értékelésében az ING Bank nemzetközi elemzőcsapata. A márciusi ISM feldolgozóipari index 50,3-ról 49,0-ra esett, ami alacsonyabb a 49,5-es konszenzusnál, és ismét a zsugorodó területre került. Ez nagyjából összhangban van az elmúlt napokban közzétett regionális feldolgozóipari mutatókkal - emlékeztetnek.
Ez arra utal, hogy a vámoktól való félelem (az ellátási láncokra gyakorolt hatás és a külföldi kereskedelmi partnerek esetleges viszonzó intézkedései) jelenleg árt az ágazatnak - emelték ki a közgazdászok. Figyelembe kell venni a fizetett árak 62,4-ről 69,4-re történő nagymértékű emelkedését is, ami a vámok bevezetése előtti megelőző lépésekre utal, mivel a fogyasztók számára a magasabb árak veszélye nagyon is valósnak tűnik - tették hozzá.
Az ISM termelési index adatai arra utalnak, hogy az ágazatban az elmúlt években tapasztalt stagnálás folytatódni látszik, annak ellenére, hogy a vámok állítólag a gyártás újjáélesztésének eszközei.
Előrevetítik azt is, hogy a vámok kivetése miatt 2025 második felében 3% fölé kerülhet az amerikai infláció. Ez negatívan hat a fogyasztói vásárlóerőre és emiatt aggódnak a piacok az amerikai növekedési kilátások kapcsán - értékelték.
Kína is bejelentett
Kína három hónappal meghosszabbítja az Európai Unióból importált borpárlatokra vonatkozó dömpingellenes vizsgálatot
- közölte a kínai kereskedelmi minisztérium szerdán.
A minisztérium honlapján közzétett rövid közlemény szerint a vizsgálatokat "az ügy összetettségére való tekintettel" július 5-ig meghosszabbítják.
Kína októberben jelentette be, hogy ideiglenes dömpingellenes intézkedéseket, 34,8 és 39 százalék közötti vámot vezet be az Európai Unióból származó borpárlatokra, válaszul az EU-tagállamok azon döntésére, hogy a Kínában gyártott elektromos autókra büntetővámot vetnek ki.
A lépés leginkább a francia konyakgyártókat, köztük az LVMH tulajdonában álló Hennessy és Rémy Martin márkát sújtotta, akiknek 39, illetve 38,1 százalékos letétet kellett fizetnie a Kínába importált borpárlatok után.
A francia konyakipar februári közlése szerint tavaly közel negyedével esett vissza exportjuk értéke és havi 50 millió eurót veszítettek a dömpingellenes vámok bevezetése óta. (MTI)
Már most hatással vannak a vámbejelentések
Emelkedett a nagy autógyártók járműeladása az Egyesült Államokban márciusban, többen kétszámjegyű növekedésről jelentettek az áprilisban bevezetni tervezett autóimport vámok előtt.
Az autógyártók közel 1,6 millió járművet értékesítettek márciusban az Egyesült Államokban, ami 13,6 százalékos éves szintű növekedés, és az első negyedévben több mint 3,9 millió autót adtak el.
Gyakorlatilag az összes autógyártó arról jelentett, hogy erőteljesen nőtt az elektromos járműveinek az értékesítése. (MTI)
Döntött Izrael
Becalel Szmotrics izraeli pénzügyminiszter kedden aláírt rendeletével eltörölte az összes, eddig az Egyesült Államokból érkező árukra kivetett importvámot.
A lépést még jóvá kell hagynia az izraeli parlement, a kneszet pénzügyi bizottságának, de Benjámin Netanjahu miniszterelnök és Nir Barkat gazdasági miniszter támogatja a lépést.
Az izraeli adóhatóság és a pénzügyminisztérium vezető közgazdászának jelentése szerint az Egyesült Államokból származó importvám jelenleg évi 42 millió millió sékelt (több mint négymilliárd forint) hozott az államkasszának.
Jeruzsálem és Washington között az 1985 óta érvényben lévő szabadkereskedelmi egyezmény alapján eddig is vámmentes volt szinte minden termék, köztük az iparcikkek, azonban vámot kellett fizetni több mezőgazdasági termék, köztük a mandula, a bor és a burgonya importja után, hogy ezzel védjék az izraeli mezőgazdaságot.
A lépés célja a zéró vámtarifa-politika előmozdítása az országok között, és a létfontosságú kereskedelmi kapcsolatok megőrzése az Egyesült Államokkal
- indokolta döntését Szmotrics.
A vámok eltörlése ellen tiltakoztak az izraeli gazdák, s a mezőgazdasági termelők szövetsége kedden arra figyelmeztetett, hogy szerintük ez "hosszú távú károkat okoz Izraelnek gazdasági és biztonsági szempontból egyaránt". Az izraeli földművelésügyi minisztérium ellenezte a döntést. Az elmúlt hetekben izraeli szakemberek tárgyaltak a kérdésről amerikai tisztviselőkkel, akik azt hangsúlyozták, hogy a vámok fontosak a helyi mezőgazdaság védelme szempontjából. (MTI)
Fájhat az amerikai vám az olasz autóiparnak
Az autóipar mellett az olasz agrártermékek, többek között a prosecco bor és a parmezánsajt exportját veszélyezteti az Egyesült Államokban tervezett vámok bevezetése a Confagricoltura mezőgazdasági szervezet szerdai adatai szerint.
Az Európa, ezen belül is Olaszország és az Egyesült Államok közötti termékexport is szerepel a napirenden J.D. Vance amerikai alelnök április 18. és 20. közötti római látogatásán, amit a vámok tervezett bejelentése előtt, kedd este hoztak nyilvánosságra.
Luca Zaia, az agrárhatalom tartománynak számító Veneto kormányzója, a Liga jobboldali kormánypárt politikusa szerint a tárgyalás hozhat megoldást. "Az európai fenyegetések nem vezetnek sehova. Az utóbbi öt évben, a pandémia és az ukrajnai háború után, a vámháború lehet a harmadik csapás számunkra" - nyilatkozta Zaia.
Massimiliano Giansanti, a Confagricoltura agrárszövetség elnöke a Corriere della Sera napilapban elmondta, az Egyesült Államok a második legnagyobb piacot képviseli Olaszország számára. Az Egyesült Államokba exportált olasz agrár-élelmiszeripari termékek értéke tavaly megközelítette a 8 milliárd eurót. Ebből 2 milliárdot a borok tettek ki, de a vámok bevezetése sújthatja az olívaolaj, a tészta, a sajtok exportját is. Giansanti úgy vélte, a kiváló, minőségi és jobban ismert termékek egy ideig igyekeznek majd alkalmazkodni, de
a tervezett vámok mindenkit egyformán károsítanak.
A védett eredetű parmigiano reggiano parmezán sajtot említette, amelynek az Egyesült Államok az első számú külföldi piaca, valamint a Campania tartományban előállított bivaly-mozzarellát, amelynek része az amerikai exportban tavaly megközelítette a 7 százalékot.
Ettore Prandini az 1,6 millió tagot számláló Coldiretti termelői szövetség elnöke szerint a Veneto és Friuli-Venezia Giulia régiók prosecco-exportját is veszélyeztetik a vámok. A fehér habzóbor számára évtizedekbe telt, amíg a pezsgők és borok mellett piaci részt tudott szerezni: tavaly az üvegek több mint 20 százaléka az amerikai üzletekbe került.
Az Illy Caffe ügyvezető igazgatója Cristina Scocchia bejelentette, hogy ha a vámok a kávészektort is elérik, akkor termelésük egy részét az Egyesült Államokba helyezhetik át. (MTI)
Erősödik a forint a nagy amerikai bejelentések előtt
A reggeli és délelőtti órákban erősödik a forint, az este 10 órakor várható amerikai vámbejelentések előtt. Az éjjeli órákban akár komoly pénz- és tőkepiaci mozgások is kialakulhatnak a bejelentések tartalmától függően.

Mindenki Trump mai csapására készül
Az új vámpolitika részleteit még véglegesítik, a bejelentésre a Fehér Ház Rózsakertjében kerül sor helyi idő szerint délután 4 órakor (ami magyar idő szerint este 10 óra). Karoline Leavitt, a Fehér Ház szóvivője szerint az új vámok a bejelentést követően azonnal életbe lépnek, míg a gépjárművekre vonatkozó 25%-os globális vám április 3-tól lesz érvényes.
Trump már hetekkel ezelőtt jelezte, hogy a viszonossági vámok célja az Egyesült Államok általánosan alacsonyabb vámtételeinek kiegyenlítése más országok magasabb vámjaival, valamint az amerikai exportot hátrányosan érintő nem vámjellegű akadályok ellensúlyozása. A vámok pontos formája egyelőre nem ismert, bár
egyes hírek szerint Trump 20%-os univerzális vám bevezetését fontolgatja.
Scott Bessent pénzügyminiszter a republikánus képviselőknek tartott tájékoztatón elmondta, hogy a viszonossági vámok egy felső határt jelentenek, ami csökkenthető, ha az érintett országok teljesítik az adminisztráció követeléseit.
A kereskedelmi partnerek már jelezték, hogy ellenlépéseket terveznek. Mark Carney kanadai miniszterelnök és Claudia Sheinbaum mexikói elnök egyeztetett a 'jogtalan amerikai kereskedelmi intézkedések' elleni fellépésről. Az amerikai vállalatok szerint már most érzékelhető a 'Vásárolj kanadait' mozgalom hatása.
Trump szerint az amerikai munkavállalók és gyártók évtizedek óta károsultak a szabadkereskedelmi megállapodások miatt, amelyek 3 ezer milliárd dolláros importpiacot eredményeztek az USA-ban. A Yale Egyetem Költségvetési Laboratóriuma szerint azonban a 20%-os vám bevezetése átlagosan legalább 3400 dollárral növelné az amerikai háztartások kiadásait.
A bizonytalanság már most is érezteti hatását: a befektetők február közepe óta közel 5 ezer milliárd dollár értékben adtak el amerikai részvényeket, az Atlanta Federal Reserve Bank felmérése szerint pedig a vállalati pénzügyi vezetők áremelkedésre, valamint a foglalkoztatás és a növekedés visszaesésére számítanak.
Az EU is megszólalt
Európa arányosan fog reagálni
a Donald Trump amerikai elnök által valószínűleg bevezetendő vámokra, de semmiképpen sem fogja eszkalálni a feszültséget - mondta szerdán Marc Ferracci francia ipari miniszter.
"Európa mindig is a tárgyalások és a dolgok lecsillapításának oldalán állt, mert a kereskedelmi háborúk csak veszteseket eredményeznek" - mondta Ferracci az RMC rádiónak.
Címlapkép forrása: MTI Fotó/Alexander Drago
Totális vámháborút indított Trump – Itt vannak a piaci reakciók
Esnek a részvénypiacok, gyengül a dollár, új csúcson az arany.
Beintett Trumpnak a kis európai ország vezetője: el a kezekkel!
A dán miniszterelnök támogatást ígért Grönlandnak az amerikai törekvésekkel szemben.
Nehezebb lesz ma Budapesten közlekedni - Itt a lista a lezárásokról
Mutatjuk azt is, hogy változik a közösségi közlekedés.
Elindult Trump vámoffenzívája, de a stratégiai áruk mentesülnek
Az ellátásbiztonság prioritást élvez.
Nagy bajba került Románia: rendkívüli ülést tart a jegybank
Hatalmas pofont kapott az ország Trumptól.
Trump borít mindent - Mibe érdemes befektetni ebben a zűrzavarban?
Érkeznek a mindenkit érdeklő válaszok.
Itt a vámháború, száz éve is volt már egy
Trump beváltotta a fenyegetését és kirobbantotta a vámháborút az egész világ ellen. Az alap vámtétel 10% lesz...
Női korrupció: tanulságok a sakktábláról
Két tudós sakktáblákon bizonyította, hogy a nők kevésbé hajlamosak a tisztességtelenségre és a korrupt viselkedésre....
A kínai siker árnyoldalai
Kína olyan mennyiséget exportál, hogy kimondani is rossz. Érdemi belső fogyasztás híján marad a kivitel, amivel még...
Mennyit bukhatsz ingatlan bérbeadás esetén az adózáson?
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! Mennyit bukhatsz ingatlan bérbeadás esetén az adózáson? Ha ingatlan bérbeadásra...
Az osztalék portfólióm - 2025. március
Megcsináltam azt az optimalizálást, amit a legutóbbi posztomban leírtam. A vásárlásokkal lehettem volna kicsit türelmesebb...
Uniós zöld szabályok: komoly kihívás előtt a MENA-régió földgázexportőrei
A szigorodó uniós szabályozások hamarosan komoly nehézségek elé állíthatják a MENA-régió földgázexportőreit....
Hatékony HR-folyamatok 2. rész: A teljesítménytől a megtartásig
A vállalati sikerhez vezető út továbbra is az embereken keresztül vezet. A hatékony HR-folyamatokat bemutató blogsorozatunk...
Felzárkózni Amerikához: komoly ára lesz, de szükséges
"A háborúhoz három dolog kell: pénz, pénz, és pénz!" Az év eleje óta az európai stratégiai függetlenedés...
Vagyontervezés új környezetben - gyere el a debreceni szakmai reggelinkre!
Hogyan tervezz okosan a gyorsan változó pénzügyi és adózási környezetben? Gyere el április 15-én Debrecenbe a HOLD...

Fókuszban a CONSTRUMA-n: zöld építés és egészséges otthon (x)

- Nagy Márton: csökkenhet a lakossági állampapírok prémiuma, és jön a szigorúbb állampapírtartás
- Drámai jóslat érkezett a nyári időjárásról: nagyon fájdalmasan érintheti Magyarországot
- Megtudtuk: komolyan érdeklődik az Egyesült Államok a Paksi Atomerőmű és több SMR-szerződés iránt is
- Óraátállítás 2025: kezdődik a nyári időszámítás
- Már csak egyetlen hatalom áll Donald Trump útjában – Meg fogják állítani?
Harmadik ciklusára készül Donald Trump? Ez lehetséges?
Beindult a jogi csűrés csavarás.
Új tervei vannak a kormánynak – De mennyire reálisak a számok?
Ezt elemeztük a Checklist keddi adásában.
Az amerikaiak is beszállnak a paksi projektbe?
Jöhetnek a kis moduláris reaktorok?
Ügyvédek
A legjobb ügyvédek egy helyen
Tőzsde kezdőknek: Hogyan ne égesd el a pénzed egy hét alatt!
Előadásunkon bemutatjuk a Portfolio Online Tőzsde egyszerűen kezelhető felületét, a számlatípusokat és a gyors kereskedés lehetőségeit. Megismerheted tanácsadó szolgáltatásunkat is, amely segít az első lépések megtételében profi támogatással.
Warren Buffett helyett én: Kezdők útmutatója a befektetéshez
Fedezd fel a befektetés világát úgy, ahogy még sosem! Ez a webinárium egyszerűen és érthetően mutatja be az alapelveket, amelyekre még a legnagyobb befektetők, mint Warren Buffett is esküsznek.