Donald Trump megválasztott amerikai elnök múlt pénteken Justin Trudeau kanadai miniszterelnökkel tárgyalt Mar-a-Lagóban. Trudeau azután tett előre nem bejelentett látogatást Floridában, hogy Trump 25%-os vámmal fenyegette meg északi és déli szomszédját. A Fox News értesülései szerint a republikánus politikus a tanácskozás közben bedobta, mi lenne, ha Kanada csatlakozna az Egyesült Államokhoz.
Donald Trump megválasztott amerikai elnök vámemelési fenyegetései miatt a kínai, kanadai és mexikói exportőrök megkezdték az áruk előrehozott szállítását az Egyesült Államokba. A Trump által ígért akár 10–25%-os új tarifák jelentős hatással lehetnek a kereskedelemre, ezért a vállalatok igyekeznek a megválasztott elnök januári hivatalos beiktatás előtt minél több árut exportálni az USA-ba – írja a Financial Times.
Donald Trump, a leendő amerikai elnök floridai otthonába látogatott Justin Trudeau kanadai miniszterelnök pénteken - számolt be a kanadai és amerikai média a találkozóról.
Öt nagy kanadai médiacég jogi útra terelte az OpenAI-jal szembeni nézeteltérését: keresetet nyújtottak be a mesterséges intelligenciával foglalkozó vállalat ellen. A per tárgya a szerzői jogok és az online felhasználási feltételek állítólagos megsértése, amely egy szélesebb körű jogi hullám részét képezi a generatív AI rendszerek adatfelhasználási gyakorlatával kapcsolatban - írja a Reuters.
A megválasztott amerikai elnök, Donald Trump várhatóan ismét a nemzetközi gazdasági vészhelyzeti hatalomról szóló törvényhez nyúl, hogy alátámassza a Mexikóból, Kanadából és Kínából érkező importra kivetendő vámokat. Ez a jogi eszköz kulcsfontosságú lehet szélesebb körű vámügyi programjának megvalósításában. Trump már most, nyolc héttel hivatalba lépése előtt bejelentette első kereskedelmi vonatkozású terveit, amelyek jelentős vámokat helyeznek kilátásba.
Donald Trump a választási kampányában már tett néhány erős ígéretet, és úgy tűnik, hogy megválasztása után is marad az erős retorika, 25 százalékos vámot kíván kivetni a Mexikóból és Kanadából érkező termékekre. A fenyegetésre most reagált a mexikói miniszterelnök.
Az Egyesült Államok következő elnöke, Donald Trump jelentős vámemeléseket tervez bevezetni Kína, Mexikó és Kanada ellen. A bejelentés szerint a kínai árukra további 10 százalékos vámot vetne ki, míg a Mexikóból és Kanadából érkező termékekre 25 százalékos vámot szabna ki. Trump a lépéseket az illegális bevándorlással és a kábítószer-kereskedelemmel indokolja. - jelentette a Cnbc.
Elon Musk Neuralink nevű vállalata szerdán közölte, hogy megkapta az engedélyt az első klinikai kísérlet elindítására Kanadában egy olyan eszközzel kapcsolatban, amelynek célja, hogy a bénult emberek egyszerűen gondolkodással képesek legyenek digitális eszközök használatára - számolt be a Reuters.
Tavaly rekordmértékű migráció érte el a fejlett országokat, ami segítette a gazdaságok fellendülését, de egyben növekvő politikai ellenállást is kiváltott. A migrációs hullám leginkább az Egyesült Királyságot, Kanadát és az Egyesült Államokat érte el, ahol a munkavállalók és a nemzetközi diákok száma emelkedett, de az egyre szigorúbb belépési szabályok is jeleznek egy változást.
A 2024-es amerikai elnökválasztáson Donald Trump magabiztos győzelmet aratott: a republikánusok az elektori kollégiumban, a szenátusban és a képviselőházban is felül tudtak kerekedni a demokratákon. Ugyan még nem látni előre, hogy Trump gyorsan váltakozó választási ígéreteiből mennyi fog megvalósulni a következő elnöki ciklusban, az amerikaiak egy csoportja akkorát csalódott a választási eredményekben, hogy akár az országot is elhagyná és máshol kezdene új életet. A Google Trends segítségével utánajártunk, mennyire nőtt meg az internetes érdeklődés az emigrálással kapcsolatban az amerikaiak körében.
Az amerikai elnökválasztás eredményének hatására jelentősen megnőtt az érdeklődés a kivándorlás iránt az Egyesült Államokban - számolt be a Reuters. A Google keresési adatai és bevándorlási szakértők beszámolói szerint sokan fontolgatják, hogy elhagyják az országot Donald Trump újraválasztása miatt.
Az ország három legnagyobb kikötője közül kettő zárva tart a mai naptól kezdve, miután a munkáltatók és a munkavállalók igényei nem találkoztak a bértárgyalásokon. Ez nem az első eset, hogy megtörténik és a pénzügyi károk is jelentősek lehetnek, nem beszélve a világkereskedelemre gyakorolt hatásról.
Az Egyesült Államok Űrhajózási Hadereje jelentős növekedést tapasztalt a külföldi katonai eladások iránti keresletben az elmúlt év során. A szolgálat szerint a hatszoros növekedés annak tudható be, hogy az űrrendszerek egyre fontosabb szerepet töltenek be világszerte a gazdasági és nemzetbiztonsági szektorban - jelentette a Defense News.
A várakozások szerint a következő héten 50 bázisponttal csökkenheti az alapkamatot a kanadai jegybank a nagybankok várakozásai szerint, miután az infláció már cél alatt van és a munkapiacon a gyengülés jelei látszódnak.
A kínai kormány fellebbezést nyújtott be a Kereskedelmi Világszervezethez (WTO) a Kanada által nemrégiben bevezetett vámok ügyében. A kanadai intézkedés 100%-os importvámot vet ki a Kínában gyártott elektromos járművekre és fémtermékekre - közölte a Cnbc.
Kanada hónapokkal az USA előtt jár a kamatcsökkentési ciklusban, emiatt jó példát szolgáltathat nagy szomszédja számára. Előbbi egyértelműen túl későn kezdte el a kamatok csökkentését, és ennek most a reálgazdaság látja a kárát. Vajon a Fed is elkövette ugyanezt a hibát? A kérdés megválaszolása a várható részvénypiaci teljesítmények szempontjából sem mindegy.
Egyelőre vizsgálják a súlyos balesetet.
"A tűzszünet a semmibe vezető út".
Neves hazai szakembereket kérdeztünk.
Az orosz-ukrán háború legfontosabb eseményei percről percre számolunk be.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?