„MI” a fene van ezzel? Emberi vagy mesterséges lesz a jövő intelligenciája?
Már most átszövi az életünket az AI, és a következő években még intenzívebben fog megjelenni mind a munkahelyünkön, mind a magánéletünkben. Féljünk vagy örüljünk? Mi az emberi és a mesterséges intelligencia viszonya, hogyan értelmezzük az AI-t kreatív alkotóként? Milyen jogi, morális és felelősséggel kapcsolatos kérdéseket vet fel az új helyzet, és milyen válaszokat adhatunk rá? Erről tart előadást Keleti Artur, kibertitok jövőkutató.
YOLO vagy FOMO? Mindkettő! Élj ma, de gondolj a holnapra is!
Szeretnél tudatosan bánni a pénzeddel, de még azzal sem vagy tisztában, hogy az adózási rendszer hogyan működik? Nem vagy egyedül! A legtöbb fiatal munkavállaló bizonytalanul mozog a pénz világában: nem tanítják meg sehol, hogy hogyan lehet befektetni, mik az alapvető gazdasági fogalmak, mire kell figyelni egy hitelkérelemnél, mik a kockázatai és előnyei a kriptovalutáknak vagy a tőzsdének. Nagy Viktor, a Portfolio csoport vezető elemzője előadásában arról beszél majd, hogy hogyan lehet kevés pénzből megtakarítani és befektetni, hogyan válhatunk egyszerre anyagilag függetlenné és maradhatunk hűek az elveinkhez, és szó lesz arról is, hogy hogyan lehet tájékozódni a pénzügyekben.
Miért vállalkozz fiatalon? Bátorság vagy fölösleges kockázatvállalás?
Nem könnyű belevágni egy vállalkozásba, de ha van egy jó ötleted, és ezzel szeretnél foglalkozni, ne engedd, hogy a bizonytalanságod meggátoljon! A kerekasztal-beszélgetésen három vállalkozó osztja meg tapasztalatait: Balogh Péter, az STRT Holding vezérigazgatója, és a Diverzum két társalapítója, Gyarmati Fanni és László Miklós.
A jövő bankolása – Mi lesz velünk 10 év múlva?
A digitalizáció erőteljesen átalakította a bankolás módját: néhány éve még az érintős fizetés is újdonság volt, ma már egyre többen fizetnek mobillal. Hogyan tovább? Bódy Gergő műsorvezető Fischer Andrást, az OTP Bank innovációs igazgatóját kérdezi a mindennapjainkban megjelenő pénzügyi tranzakciók átalakulásáról és jövőjéről.
Gen Z dekódolva – avagy milyen Z generációsként a digitális térben létezni?
A Z generációsok a legelsők, akik már egy olyan világba születtek bele, amiben jelen volt az internet. Átmeneti generáció, mert az idősebb családtagok náluk kevésbé ismerik ezt a világot, sok esetben nem tudnak viszonyítási pontként szolgálni az online térben való működéshez. Milyen lehetőségeket, kihívásokat és veszélyeket hozott az életünkbe a digitalizáció, és hogyan kezeljük ezeket? Mennyire befolyásolják az párkapcsolati, szociális, munkavállalói, szabadidős választásainkat és működésünket a közösségi média platformjai, az algoritmusok és az információs dömping? Ezeket a kérdéseket vizsgálja Csellényi Bella, az IPG Mediabrands munkatársa.
Minden, ami mamahotel, albérlet, saját lakás – Merre? Hol? Kivel? Miből?
Hogyan lehet ma egy fiatalnak saját lakása? A jelenlegi ingatlanárak mellett családi segítség nélkül van-e rá esély, hogy egy Z generációs saját ingatlant vegyen, vagy az albérlet az egyetlen reális opció, ha szeretne leválni a szüleidről? Erről beszélget Görög Áron Konstantin, a Cordia értékesítési igazgatója és Madaras-Horogh Petra, a Cohousing Budapest Egyesület társelnöke. Moderátor: Ditróy Gergely, a Portfolio Csoport üzletfejlesztési igazgatója.
Alakítsd a zsebpénzed megtakarítássá magyar állampapírral
Az elmúlt években sokat lehetett hallani az állampapírról, de kinek éri meg pontosan, és mekkora összegtől érdemes befektetni ebbe a konstrukcióba? Hogyan lehet állampapírt venni? Mik a pontos paraméterei? Tényleg annyira megéri, mint ahogyan mondják? Havas Dávid, az ÁKK Zrt. lakossági állampapír menedzsere válaszol.
Magyar fiatalok jövőképe és pénzügyi tervei
A Mastercard kutatását, amely a Z generáció motivációit, pénzügyi szokásait, lojalitásról alkotott képét vizsgálja, a vállalat két munkatársa, Molnár Orsolya és Rácz Anna mutatják be. A kutatásból kiderül, hogy hogyan tervezi a jövőjét egy fiatal felnőtt, mi határozza meg a jelenüket, és milyen elvárásaik vannak a különböző cégek felé.
IdeGENek? Generációk munkahelyi párterápiája egy felvonásban
Nagyon máshogy szocializálódott a Z generáció a korábbiakhoz képest: alapvetően partnerséget és sokszínű, izgalmas feladatokat vár a munkahelyétől, de az idősebb generáció tagjai még alapvetően hierarchikusabban gondolkodnak a munkahelyi viszonyukról, és mivel nem digitális bennszülöttek, a monotóniatűrésük is jelentősen jobb. Ez számos konfliktus forrása lehet, azonban megéri egymásra figyelni, és tanulni egymástól. Hogyan? Erről beszélget Gombkötő Emma, a Portfolio Csoport projektfelelőse és fotóriportere, illetve Kocsis Tamás, a Cherrisk by UNIQA ügyvezetője. Moderátor: Erős Zita, a KPMG HR-igazgatója.
Delfinek között – pitchelj Te a mentoroknak!
Ha van egy vállalkozásötleted, de nem tudod, merre indulj vele, vagy már meglévő vállalkozásoddal akadtál el, jelentkezz a programra! Ha 18 és 28 év közötti vagy, és saját vállalkozáson gondolkodsz, hozd el az ötleted a GEN Z Fest-re! Közönség előtt, 15 percben lesz lehetőséged pitchelni a vállalkozásod a mentoroknak, akik utána tanácsokkal és megoldási javaslatokkal látnak el. Mentorok: Fränk Barbara, a Compact TV vezető producere, Jendrolovics Máté, az Intuitech vezérigazgatója és Sárospataki Albert, a Billingo alapító-vezérigazgatója.
Gazdálkodj tudatosan!
Pénzügyi workshop a tudatos költésekről: hogyan döntsd el, hogy mire érdemes akár többet is költeni, és mi az, ami csak felesleges impulzusvásárlás? Lőrincz Emma, a Grow Group szervezetfejlesztő és önismereti trénere, coach ezeket a kérdéseket segít tisztázni.
Hogyan éljek magammal?
Hogyan lehet egy folyamatos átalakulásban lévő világban helytállni? Hogyan tudjuk feldolgozni a velünk élő múltat és értelmezni a jövőt a mindennapi teendők mellett úgy, hogy közben nem uralkodik el rajtunk a szorongás, a kilátástalanság, a pánik? Hermann Tamás coach, tanácsadó, csoportvezető, a Blue Zone Budapest alapítójának workshopja.
Címlapkép forrása: Portfolio