Eldőlt, hogy mennyi lesz a 3 év futamidejű Bónusz Magyar Állampapír kamata a következő kamatperiódusban: a jelenleg vásárolható kötvény jövő keddtől egy negyedéven át 7,5%-os évesített kamatot termel a befektetők számára. Idén eddig a Fix Magyar Állampapír bizonyult a vásárlók kedvencének, de a megtáltosodott BMÁP mostantól komoly riválisa lehet a favoritnak. Mivel a héten rekordnagyságú kamat- és tőkefizetés érkezik a megtakarítók számláira, minden bizonnyal jelentős mennyiség fog elkelni az aktuális bónusz-sorozatból.
Nagy pénzek szabadulnak fel a mostani hetekben, elsősorban a Prémium Magyar Állampapír kamatfizetéseinek köszönhetően. A Portfolio által megkérdezett szakértők szerint a pénzpiaci és kötvényalapok továbbra is versenyképesek az állampapírokkal szemben, de a magasabb hozam érdekében érdemes fokozatosan növelni a kockázati kitettséget, és azt is elárulják, mivel. A „forint vagy deviza” kérdésben abban mindenki egyetért, hogy fontos a devizában való diverzifikáció, de ennek mértékében és időzítésében már megoszlanak a vélemények. Vannak, akik szerint nem érdemes sok pénzzel a forint ellen fogadni, mások úgy látják, hogy hosszú távon a hazai fizetőeszköz nem tud kitörni a gyengülő trendből. A szakértők azt is elárulták, mit gondolnak az amerikai részvényekről, érdemes-e még ezekbe fektetni, illetve milyen egyéb régiók részvénypiacai hozhatnak most sokat a konyhára.
Donald Trump megkezdte elnöki ciklusát, ettől nem teljesen függetlenül nagy változás jöhet az ukrajnai háború menetében, többek között ezek az események is hatnak a különböző csatornákon keresztül (vámok, globalizáció, infláció, gazdasági növekedés, befektetők kockázati éhsége stb.) a befektetésekre. Szakértőinkkel a hazai részvényekben, a lakóingatlanokban, a műtárgyakban és a kriptoeszközökben rejlő potenciálról beszélgetünk, kiderül, érdemes-e most befektetési céllal lakást, kortárs festményt vagy dogecoint venni.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist keddi adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy kitől is kapta a legtöbb támogatást eddig a háborúban Ukrajna, és hogy az amerikai kormány háborúval kapcsolatos tervei mit jelentenek az EU és persze az oroszok által lerohant ország számára. A témával kapcsolatban Szabó Dániel, a Portfolio EU-s ügyekkel foglalkozó elemzője volt a vendégünk. Az adás második részében a napokban óriási mennyiségben kamatot fizető Prémium Állampapírokkal foglalkoztunk, egyebek mellett azt a kérdést jártuk körbe, hogy milyen átrendeződések figyelhetők meg a lakossági állampapírok piacán. Erről Árgyelán Ágenst, lapunk pénzügyi elemzőjét kérdeztük.
Idén közel 3000 milliárd forintnyi tőke- és kamatkifizetés terheli majd a magyar államkasszát, ebből 1800 milliárd forintot a prémium állampapírokra kell kifizetnie az államnak, aminek a nagy része az idei első negyedévben esedékes. Az egyik legnépszerűbb hazai állampapír, a PMÁP kamata alaposan visszaesik, nagy kérdés, hogy mi történik majd a közel 6500 milliárd forintnyi állománnyal. Hogy mekkora kiáramlás várható az állampapírpiacról, hol találhatják meg a helyüket a megtakarítások, és mibe érdemes 2025-ben befektetni, azt állampapírpiaci és tőkepiaci szakemberekkel beszéljük végig a Portfolio Investment Day konferencián.
Csaknem két évtizede nem nőtt olyan nagy mértékben a magyar lakosság megtakarításainak az állománya, mint tavaly, még az inflációval korrigálva is majdnem rekordot döntött a tavalyi gyarapodás. A kedvező pénz- és tőkepiaci hozamkörnyezet mellett a halmozódó állampapírkamatok is hizlalták a számlákat, de sokan a forint gyengülésén is nyertek. A friss tőke elsősorban a befektetési alapokat választotta, és csak utána következtek az állampapírok, de önmagukhoz képest kiugróan sok pénz ment tavaly a nyugdíjpénztári és az életbiztosítási megtakarításokba is. Szemben a tőzsdei részvényekkel, amelyek szépen hoztak a befektetők konyhájára, viszont friss tőkét nem tudtak bevonzani. A megtakarítási piac helyzetével részletesen is foglalkozunk március 4-ei Biztosítás 2025 konferenciánkon, nem érdemes lemaradni a rendezvényről.
Már 400 ezernél is több gyermeknek takarékoskodik Babakötvényben a családja. Tavaly több mint 2,7 ezer fiatal vehette fel a neki szánt megtakarítást. Az átlagos kifizetések mértéke meghaladja az 1,5 millió forintot - közölte a Grantis.
A február hozza el az igazi pénzesőt a prémium állampapíroknál: a következő pár napban 420 milliárd forint landol a magyarok számláin. Ezzel pedig hat PMÁP-sorozat kamata fog visszaesni a mostani 18-19% közötti szintekről 4-5% környékére. Mutatjuk a részleteket és a tudnivalókat.
Idén eddig összesen közel 250 milliárd forint landolhatott a PMÁP-befektetők számláján a 2033-ban és 2027-ben lejáró konstrukciók kamatfizetésének köszönhetően, de februárban jön csak a 2025-ös pénzeső java. A számok most azt mutatják, hogy ismét csökkent a kereslet az előző hetekhez képest, igaz, a következő pár napban jönnek a legnagyobb összegű kamatfizetések, amelyeknek hatása majd az e heti értékesítési számokban csapódhat le.
344 milliárdos vagyonnövekménnyel indították az évet a befektetési alapok, ebből több mint 200 milliárdot tett ki a friss tőkebeáramlás januárban, ami új rekordot is hozott a befektetésialap-piac kezelt vagyonában. A legtöbb pénz a vegyes alapokba, majd az abszolút hozamú alapokba érkezett, a keresletnek minden bizonnyal jót tettek a múlt hónapban érkező állampapír kamatfizetések. A vagyonarányos hozamokat tekintve az év első hónapjában már az árupiaci alapok emelkedtek ki.
Közzétette a magyar építőipar 2024-es teljesítményének számait a KSH. Bár decemberben az építőipari termelés volumene 0,7%-kal meghaladta az előző havi szintet, a teljesítmény még így is 4,2%-kal alacsonyabb volt az egy évvel korábbinál, 2024 egészében pedig 0,4%-os visszaesés látható. A friss számokat az ágazat szakértői is értékelték.
Több mint 100 milliárd forint értékben már közel 20 ezer portfólióváltást hajtottak végre a Magyar Államkincstár ügyfelei a WebKincstárban és a MobilKincstárban egyaránt elérhető állampapírcsere-funkció segítségével. Az idei évben már több mint 200 milliárd forint értékben nőtt a kincstárban a lakosság állampapír-állománya - közölte a Magyar Államkincstár.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist csütörtöki adása. A műsor első részében a Donald Trump-kormány első intézkedéseinek belső megítélésről, valamint az Elon Musk által irányított közszféra-átalakításról volt szó. Vendégünk volt Szabó Ákos, a Portfolio Globál rovatának elemzője. A második részben a friss állampapírpiaci trendeket elemeztük, és arról is szó esett, hogy hogyan reagáltak a magyarok a Prémium Magyar Állampapír kamatfizetéseire. Erről Árgyelán Ágnest, a Portfolio pénzügyi elemzőjét kérdeztük.
Újabb eladási hullám indult szerdán az amerikai állampapírok piacán. A 10 és 30 éves hozamok már ötödik egymást követő napon emelkedtek, miután a januári fogyasztói árindex a vártnál magasabb lett, és kétségeket ébresztett a Fed további kamatvágásaival kapcsolatban.
A Portfolio Checklist különkiadásában Kurali Zoltánnal, az Államadósság Kezelő Központ január 31-én leköszönő vezérigazgatójával beszélgettünk, aki Varga Mihály pénzügyminiszter felkérésére 2019. szeptember 1-től töltötte be tisztségét. A felkérés elfogadása óta Magyarország államadósság-kezelését és az ÁKK Zrt. szakmai tevékenységét több nemzetközi szakmai díjjal is elismerték. Mivel idén márciustól a Magyar Nemzeti Bankban fog dolgozni, 2025 január 31-ével távozott az ÁKK-tól. Ennek apropóján kérdeztük a Checklist immár videós különkiadásában, hogy értékeli az elmúlt öt és fél évet, és milyen tervekkel néz a jövő elé. Az interjút február 4-én rögzítettük.
Meglepő vagy sem, 47 milliárd forinttal több lakossági állampapírjuk volt a magyaroknak január végén, mint december végén, pedig két fontos PMÁP-sorozat is alacsonyabb kamatozásra váltott. Ez a névértékes növekmény a múlt havi 315 milliárd forintnyi kamatfizetés 15%-át jelenti, ami nem jelenti azt, hogy a kifizetett kamatok 85%-a elhagyta az állampapírpiacot: úgy tűnik, mintegy 100 milliárd forint az intézményi papírokban landolt. Még érdekesebb, hogy a januárban kamatot fizető, de nem lejáró prémium állampapírok állománya összesen 316 milliárd forinttal csökkent, vagyis a tőke 23%-a választott egyelőre a két konstrukció helyett valami mást.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
A BRICS-tagság felé fordul az ország az EU-csatlakozás elhúzódása miatt.
Steve Cohen borúlátóbbá vált az amerikai gazdaság kilátásaival kapcsolatban.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.