
Nem áll meg a gyengülés
Az esti órákban tovább gyengítették a forintot a kereskedelmi háborús aggályok az euróhoz képest: a magyar fizetőeszközből 403,6-ot kell adni egyetlen euróért. Egy dollár mindeközben 365,70 forint.

Tovább gyengül a forint
A magyar fizetőeszköz tovább gyengült ma a délutáni órákban a kereskedelmi háborús feszültség miatt: jelenleg 403,32 forintot kell adni az egységes piac devizájáért. A dollár 364,92.

Délben kapott még egy pofont a dollár
A elmúlt percekben a dollárt nagyon gyorsan 1,11 fölé húzták az euróval szemben, 2,5%-osra növelve a napi gyengülés mértékét.

A forint-dollár árfolyam a 360-as szint alá szúrt, utoljára tavaly október elején, fél éve láttunk ennyire erős forintot a dollárral szemben.


Gyengül a dollár
Ma már közel másfél százalékot gyengült a dollár az euróval szemben, így 1,1 fölé került a világ legintenzívebben kereskedett keresztárfolyama. Utoljára októberben volt ennyire gyenge az amerikai fizetőeszköz.

A töretlen dollárgyengülés hatására (az amúgy az euróval szemben kissé gyengülő) forint-dollár kurzust is látványosan mozgatja: immár 363-nál jár az árfolyam. Ez gyakorlatilag a március közepi mélypontja a kurzusnak, előtte tavaly ősszel volt ennyire kedvező a dollárváltás a magyaroknak.

Kéthetes csúcson a forint a hanyatló dollárral szemben
A reggeli kereskedésben folytatódik a dollár vesszőfutása a vezető devizákkal szemben, és ennek jegyében a forint is kéthetes csúcsra ért 365-nél a zöldhasúval szemben az elmúlt percekben. Az EUHRUF 401 körül mozog, az EURUSD 1,0980 körül.



A menekülőtermékek teljesítenek jól és az euró
Az amerikai vámbejelentések hatására a klasszikus menekülőtermékek teljesítenek jól a dollárt kivéve, ahonnan inkább tőkemenekítés látszik például a svájci frankba, japán jenbe, illetve az euróba, amely csaknem 1,10-ig emelkedett ma reggel. Ez új féléves eurócsúcsot jelent a dollárral szemben:


Az euró dollárral szembeni erősödésében lényeges szerepet játszhat az, hogy a március uniós bejelentések nyomán komoly védelmi ipari fejlesztések és gazdaságtámogatási lépések jönnek az EU-ban, miközben a friss amerikai vámlépések a tengerentúlon növelik a recessziós kockázatot. Ezt jelzi az is, hogy a 10 éves amerikai kötvényhozam ma reggelre 4,06%-ra, féléves mélypontra bukott.
A gazdaságpolitikai bizonytalanság óriási szintjére, és az emiatti tőkemenekítésre vall, hogy a dollárindex is féléves mélypontra, 103 körülre süllyedt, és ezzel párhuzamosan a dollárban jegyzett aranyár új történelmi csúcsra, 3100 dollár fölé kilőtt.

Esni kezdett a forint a brutális vámháború hírére
Az első elemzői reakciók egyöntetűen azt emelik ki, hogy a Donald Trump által bejelentett amerikai vámlépések magasabbak, mint amire előzetesen számítani lehetett, az effektív amerikai vámszint a 25-30%-os sávba ugorhat, és ez fokozottan hátrányos lehet például az európai gazdaságok exportcégeinek. Ezzel függhet össze, hogy a kezdeti viszonylagos stabilitás után az elmúlt percekben a forint 400-ról 401-ig gyengült az euróval szemben. Közben a dollár továbbra is 1,0940 körül mozog az euróval szemben, így a dollár/forint kurzus 366 közelében jár.


Állva nézi a forint a dollár esését a brutális vámháborúra
A komoly viszonossági vámlépések, illetve a 25%-os autóipari vámok együtt brutálisan átrendezhetik a globális kereskedelmet, amelyek hatásait bizonyára még sokáig elemzik, és emésztik a piacok. A bejelentések részletei:
Az első reakciók alapján az látszik, hogy a dollár kezdetben hirtelen nagyot erősödött tegnap este 10 óra után az euróval szemben 1,09 felettről 1,08-ig, illetve az amerikai részvényindexek órási napon belüli fordulattal szakadtak.
Ez a kockázatkerülés első hulláma volt, aztán a befektetők újraértékelték a helyzetet, és inkább az amerikai tőkekivonás lehetett a fő mozgatórugó, mert a dollár éles fordulatot mutatott késő éjjel,
így a jegyzések 1,09 fölé visszaugrottak, és jelenleg is 1,0910 körül jár a kereskedés. Az amerikai határidős részvényindexek is szépítettek valamelyest az éjjeli órákban, de még mindig sokkal mélyebben állnak, mint tegnap estefelé, az S&P500 index 5500 pont körül mozog.

A fenti durva amerikai piaci mozgásokat a forint egyelőre kis kilengésekkel vészelte át, lényegében a kerek 400-as szint körül ragadt az euróval szemben a devizaárfolyam. A hajnali kis forintgyengülést tehát mostanra ledolgozta, de nincs további forinterősödés, ahogy gyengülés sem.

A dollár tegnap késő esti kilengése a dollár/forint kurzusban is megmutatkozott, de
mindezek nyomán ma reggelre 370 felettről 366 közelébe ereszkedett a devizaárfolyam.
A befektetők ma bizonyára elsődlegesen a bejelentések várható gazdasági és pénzügyi hatásait elemzik, emésztik, és ez lehet az elsődleges mozgatórugó a piacokon, illetve az érintett országok válaszlépései, a makroadatok (pl. heti friss segélykérelmi adat az Egyesült Államokban) hatása ma várhatóan szintén háttérbe szorul.

A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Vérfürdőt hozott az amerikai tőzsdékre Trump vámháborúja: 2020 óta nem volt ilyen zuhanás
Esnek a részvénypiacok, gyengül a dollár.
Találkozott egymással Putyin és Trump megbízottja, lezuhant egy orosz stratégiai bombázó – Háborús híreink csütörtökön
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Eddig nem látott felvétel jelent meg a Wagner és az orosz erők közötti harcról
Így lőtték le Moszkva szupermodern harci gépét.
Vallottak az ukrán katonák: ez történik most az ukrán fronton
Nem sok jót jósoltak Oroszországnak.
Szabályosan szétverik az amerikai tőzsdéket: Donald Trump is megszólalt
Az elnök elég egyértelműen látja a helyzetet.
Ukrajna szerint Oroszország most már biztosan meg fogja támadni Európát
Már csak az a kérdés szerintük, felkészültünk-e.
Legalább 150 ezer Ft-ot ki kell tudni venni minden ATM-ből
A napokban benyújtották azt a törvényjavaslatot, amely alapján minden településen ATM-nek kell lennie. A jogszabálytervezet...
Itt a vámháború, száz éve is volt már egy
Trump beváltotta a fenyegetését és kirobbantotta a vámháborút az egész világ ellen. Az alap vámtétel 10% lesz...
Női korrupció: tanulságok a sakktábláról
Két tudós sakktáblákon bizonyította, hogy a nők kevésbé hajlamosak a tisztességtelenségre és a korrupt viselkedésre....
A kínai siker árnyoldalai
Kína olyan mennyiséget exportál, hogy kimondani is rossz. Érdemi belső fogyasztás híján marad a kivitel, amivel még...
Mennyit bukhatsz ingatlan bérbeadás esetén az adózáson?
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! Mennyit bukhatsz ingatlan bérbeadás esetén az adózáson? Ha ingatlan bérbeadásra...
Az osztalék portfólióm - 2025. március
Megcsináltam azt az optimalizálást, amit a legutóbbi posztomban leírtam. A vásárlásokkal lehettem volna kicsit türelmesebb...
Hatékony HR-folyamatok 2. rész: A teljesítménytől a megtartásig
A vállalati sikerhez vezető út továbbra is az embereken keresztül vezet. A hatékony HR-folyamatokat bemutató blogsorozatunk...
Uniós zöld szabályok: komoly kihívás előtt a MENA-régió földgázexportőrei
A szigorodó uniós szabályozások hamarosan komoly nehézségek elé állíthatják a MENA-régió földgázexportőreit....
Felzárkózni Amerikához: komoly ára lesz, de szükséges
"A háborúhoz három dolog kell: pénz, pénz, és pénz!" Az év eleje óta az európai stratégiai függetlenedés...

Fókuszban a CONSTRUMA-n: zöld építés és egészséges otthon (x)

- Trump bontókalapáccsal esett a világrendnek, a legnagyobb árat az USA fizetheti
- Nagy Márton: csökkenhet a lakossági állampapírok prémiuma, és jön a szigorúbb állampapírtartás
- Drámai jóslat érkezett a nyári időjárásról: nagyon fájdalmasan érintheti Magyarországot
- Megtudtuk: komolyan érdeklődik az Egyesült Államok a Paksi Atomerőmű és több SMR-szerződés iránt is
- Óraátállítás 2025: kezdődik a nyári időszámítás
Warren Buffett helyett én: Kezdők útmutatója a befektetéshez
Fedezd fel a befektetés világát úgy, ahogy még sosem! Ez a webinárium egyszerűen és érthetően mutatja be az alapelveket, amelyekre még a legnagyobb befektetők, mint Warren Buffett is esküsznek.
A Sikeres Kereskedő - Vételi és eladási pontok, stratégiák, tőzsdepszichológia
Egy tőzsdei könyv, ami nem aranyhalat akar rád sózni, hanem felruház a horgászás képességével, ami a befektetések világában a saját kereskedési módszer kialakítását jelenti.
Bod Péter Ákos: az eddig ismert kereskedelmi rendszernek vége
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Bőven van még tartalék a magyar agráriumban, a számok viszont nem ezt tükrözik
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Harmadik ciklusára készül Donald Trump? Ez lehetséges?
Beindult a jogi csűrés csavarás.
Kiadó raktárak és logisztikai központok
A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen