
2020 óta nem volt ilyen Amerikában
A 2020-as koronavírus-válság óta nem volt ilyen esés az Egyesült Államok tőzsdéin: mindhárom vezető index hatalmas zuhanással végezte a napot Donald Trump elnök vámháborús intézkedése miatt.
Az S&P 500 274,38 pont (-4,84%), a Nasdaq 1 050,44 (-5,97%), a Dow Jones 1 679,39 (-3,98%) esést mutatott a mai kereskedésben.
Egy-két részvény kivételével mindent adtak a befektetők, azok a papírok muzsikáltak kifejezetten rosszul, amelyek nagyban támaszkodnak külföldi beszállítókra, ilyen például a Nike (-14,4%), a Boeing (-10,5%) vagy az Apple (-9,32%).
A hangulatnak nem tett jót, hogy Donald Trump amerikai elnök azt mondta: minden jól alakul, a piacok hamarosan szárnyalni fognak. Erre még nagyobbat estek a tőzsdék.

A Dow már majdnem 1700 pont mínuszban
Donald Trump úgy látja: minden rendben van a tőzsdéken, ez a vélemény láthatóan nem nyugtatta meg a befektetőket. A kereskedés végéhez közelítve újabb sell-off kezdődött, a Dow Jones most már 1628 pont mínuszban (3,86%) van.
Az S&P 500 és a Nasdaq is hasonlóan csúszik tovább lefelé: előbbi 4,67%-os, utóbbi már 5,77%-os mínuszban van.

Szabályosan szétverik az amerikai tőzsdéket: Donald Trump is megszólalt
Donald Trump amerikai elnök elégedett azzal, ahogy a világ reagált a most bevezetett tarifákra, szerinte a tőzsdék fantasztikusan fognak teljesíteni.

Ebből szörnyű zárás lesz
Talán egy nagyon enyhe megnyugvás látható a tőzsdéken a záráshoz közelítve, de még mindig hatalmas mínuszok vannak mindenhol: nagyon jó esély van rá, hogy a mai lesz az amerikai tőzsde egyik fekete napja.
Jelen állás szerint
- a Dow Jones 3,27%-os,
- az S&P 500 4,05%-os,
- a Nasdaq pedig 5,12%-os mínuszban van.

Nasdaq: -5,5%
Ez már tényleg mélyrepülés: a Nasdaq már 5,56%-os mínuszban van a mai kereskedés kezdete óta. Nem sokkal rózsásabb a kép a többi indexnél sem: a Dow 3,44%-os, az S&P 500 4,32%-os mínuszban van.

Folytatódik a zuhanás, nincs megállás
Volt estefele egy erőtlen próbálkozás néhány befektetőrészéről, hogy megvásárolják a zuhanást, de egyelőre nem sok értelme volt: tovább szakadnak az amerikai részvények. A Dow Jones már 3% mínuszban van, a Nasdaq pedig 4,94%-ot esett eddig, egy ideig az 5%-os átlépte. Az S&P 500 3,86%-ot értékelődött le tegnaphoz képest.
A Dow komponensei közül a legnagyobbat a Nike esett ma eddig (12,2%), ezt az American Express követi (9,09%), majd az Apple (8,8%). Ezek a cégek kitettek a nemzetközi kereskedelem dinamikájának, így Trump vámjainak.

A Dow talán egy picit korrigál
Továbbra is hatalmas mínuszokat láthatunk az amerikai tőzsdéken, de a Dow Jones esetében talán kezdünk egy kicsit eltávolodni a mélyponttól, ahogy a befektetők egy része elkezdte megvenni az esést. A Nasdaq és az S&P viszont tovább zuhan.
A Dow már "csak" 2,66%-os mínuszban van, de az S&P 500-nál már 3,6% a mínusz, a Nasdaq pedig már 4,73%-kal van a vörös tartományban.

Masszív esés van Amerikában
Donald Trump amerikai elnök vámháborús intézkedései neméppen hozták jó hangulatba a befektetőket: az amerikai tőzsdék szabályosan zuhannak.
Jelen állás szerint
- a Dow Jones 2,88%-os,
- a Nasdaq 4,61%-os,
- az S&P 500 3,55%-os mínuszban van.

Hova lehet menekülni?
Széleskörű a mai eladói hullám a tőzsdéken, a rossz hangulat egyre csak fokozódik - adódik a kérdés, hogy hova lehet menekülni? Az első reakciók alapján:
- a nemesfémek nem működnek, hiszen az arany fél százalékos, az ezüst pedig több mint 4 százalékos mínuszban van,
- a bitcoin sem jó menedék, bár olyan látványos bezuhanást nem láthatunk a kriptoeszköznél,
- ami viszont tényleg működik, azok az európai közműcégek: ezek a cégek a gazdasági visszaesésnek kevésbé vannak kitéve, és nagy emelkedésben vannak ma.
Tényleg nem figyeli a piacot
Nem is figyelem a piacot
- közölte szűk egy hónapja Donald Trump, miután azzal vádolták, hogy a Kanadára és Mexikóra kivetett vámok alól azért adott mentességet számos árura, hogy enyhítse a tőzsdei zuhanást.
Ma talán mindenki számára fájdalmasan egyértelművé vált, hogy tényleg nem figyeli. Ilyenek az állapotok:
- Nasdaq: -5 százalék
- S&P 500: -4 százalék
- Dow: -3,7 százalék

OTP: -4,7 százalék
Elsősorban az OTP-n keresztül adják a befektetők a magyar tőzsdét, ennek megfelelően a nagybank árfolyama már 4,7 százalékos mínuszban van, ezzel 24 ezer dollár alá csúszott a jegyzés.

Ütik a nagy amerikai techrészvényeket, csúnyán elbánnak az Apple-lel
Keményen megütötték az amerikai tőzsdén a technológiai részvényeket, az egyik legnagyobb vesztes a nyitás után az elmúlt évek sztárpapírjainak számító nagy technológiai részvények.

Egyre mélyebben a sportszergyártók
Az Adidas 9, a Nike 11 százalék mínuszban van, nem véletlenül kerültek nyomás alá a sportszergyártók részvényei, a cégek több olyan országból (Kína, Vietnam, Banglades stb.) szerzik be a termékeiket, amelyeket magas vámokkal sújtott Trump.

Ütik a tech cégeket
Apple 8, Amazon 7, Meta 6. Ennyi százalék mínuszban állnak a kereskedési nap elején a nagy tech cégek. A befektetők azt árazzák, hogy a legnagyobb amerikai cégeket is érzékenyen érintik Trump büntetővámjai.

Emelkedik a Russell 2000 index
A piacnyitásban elkerülte a széleskörű eladói hullám a Russell 2000 indexet, jelenleg 1,6 százalékos a plusz. Ez összességében nem olyan meglepő, hiszen elsősorban olyan kis-és közepes piaci kapitalizációjú vállalatok részvényeit tömörít az index, melyek belföldön (Amerikában) gyártanak és értékesítenek, ennél fogva most jobb pozícióba kerültek a Trump által bejelentett vámok miatt az importáló vállalatokkal szemben.
Ütik az OTP-t
Már több mint 4 százalék mínuszban az OTP, ezzel már 11 százalékot esett a történelmi csúcsról. A bankrészvény esése beleilleszkedik a régiós bankrészvények esésébe, a PKO? a Pekao, a Komercni, a Raiffeisen mind legalább 4 százalékot esett, a Raiffeisen már 7,5 százalékos esésben van.
Szinte minden esik a tőzsdéken - Mutatjuk a kivételt
Széleskörú eladási hullámot indítottak meg Donald Trump amerikai elnök vámintézkedései, de nem mindegyik szektor van nagy zuhanásban: a gazdasági visszaesésnek kevésbé kitett európai közműcégek részvényei több mint 16 éves csúcsra emelkedtek ma. Hasonló témákkal a következő befektetési konferenciánkon is foglalkozunk. Jelentkezz még ma a Portfolio Investment Day 2025 rendezvényünkre.

Csúnya nyitás az amerikai tőzsdéken
A nyitás után nem sokkal a Dow 2,9, az S&P 500 3,2, a Nasdaq pedig 3,8 százalék mínuszba esett, az esés széles körű, szinte minden szektort ütnek, az élen a tech és a bankszektor áll.
A Volvo beáll a sorba
"Növelnünk kell az Egyesült Államokban gyártott autók számát, és minden bizonnyal egy másik modellt is át kell helyeznünk abba a gyárba" - mondta Håkan Samuelsson, a Volvo vezérigazgatója egy csütörtöki interjúban. A Volvo már gyártja az EX90 és a Polestar 3 elektromos járműveket a Charleston melletti üzemében, és alaposan meg kell majd vizsgálni, hogy milyen további modellt fog a gyártósorokra felvenni - mondta.
Később csütörtökön Samuelsson azt mondta, hogy a Volvónak gyorsan kell cselekednie, hogy a termelés egy részét az Egyesült Államokba költöztesse. "Meg kell tanulnunk a kínaiaktól, hogyan kell lokalizálni", mondta Samuelsson.
A Volvo 2018-ban nyitotta meg a dél-karolinai üzemet - az elsőt az Egyesült Államokban. Hónapokkal a gyártás beindítása után a vállalat törölte az ott gyártott szedánok Kínába történő szállítására vonatkozó terveit a vámok miatt, amelyeket az országok Trump első hivatali ideje alatt vetettek ki.
Még egy jó hír
Miközben a részvénypiacokon csúnya esés zajlik, vannak azért olyan szegmensei a piacoknak, amik emelkednek, ilyen például az európai közműszektor.
A gazdasági visszaesésnek kevésbé kitett európai közműcégek részvényei több mint 16 éves csúcsra emelkedtek ma.
A STOXX 600-as közmű index közel 1 százalékot emelkedett, ezzel 2008 szeptembere óta a legmagasabb értéket érte el.
A Morgan Stanley arra számít, hogy a vámok fényében az európai közműszolgáltatók továbbra is a piacot felülmúló teljesítményt nyújtanak.
Ma az E.ON 4, az RWE 2 százalékot emelkedett, előbbinek az árfolyama utoljára egy évtizede állt ilyen magasan.

Csúcson a Deutsche Börse
Hogy ne csak esésről írjunk: ma 1 százalék emelkedéssel új történelmi csúcsra emelkedett a német tőzsde, vagyis a Deutsche Börse árfolyama. A befektetők azt árazzák, hogy ennek a vállalatnak nincs amerikai kitettsége, cserében viszont profitál a felpörgő tőzsdei forgalomból.

Nem kímélik a régiónkat
A magyar piac 2,2 százalékot esett, még ennél is rosszabban teljesít az osztrák tőzsde 2,8 és a lengyel 3,6 százalék eséssel. Az egész régióban nyomás alá kerültek a bankrészvények, amik fontos indexkomponensek a régió vezető részvényindexeiben.

Ütik a régiós bankrészvényeket
Már 4 százalék mínuszban áll az OTP, és ezzel a régiós bankrészvények sorában nem is sereghajtó, a Pekao 4,1, a Raiffeisen pedig 6,3 százalékot esett.

Közel kétezer milliárd dolláros zuhanás a tőzsdéken
Világszerte esnek a részvénypiacok Donald Trump vámintézkedéseinek bejelentése után, az amerikai piacokon is méretes esés jöhet, amivel több százmilliárd dollárral csökkenhet a tőzsdei cégek értéke. Hasonló témákkal a következő befektetési konferenciánkon is foglalkozunk. Jelentkezz még ma a Portfolio Investment Day 2025 rendezvényünkre.

Így állunk most Európában
A délutáni órákban a lengyel tőzsde vezeti az esést Európában, míg a magyar tőzsde a középmezőnyben helyezkedik el.

Nincs hova menekülni - Esnek a nemesfémek
Nincs hova menekülnie a befektetőknek a mai napon: az elmúlt hónapokban megbízható menekülőeszközként funkiconáló arany árfolyama ugyanis esik:
Jelenleg 1,3 százalékos mínuszban van a jegyzés, az éjjeli 3167 történelmi csúcshoz képest pedig mintegy 2,3 százalékkal került lejjebb a nemesfém árfolyama.

Az ezüst jegyzése közel 4,4 százalékkal került lejjebb.

Nagy esés jöhet Amerikában is
A határidős részvényindexek jelenlegi állása szerint a Nasdaq 4, az S&P 500 3,5, a Dow Jones pedig 3 százalékos mínuszban nyithat.
Példátlan ütést kapott a dollár, féléves csúcson a forint
A szerda éjjeli és csütörtök hajnali kereskedésben komoly pénz- és tőkepiaci következményeket okoztak Donald Trump amerikai elnök brutális vámbejelentései, amelyekre csütörtökön reggel kis eséssel reagált a forint: az euró jegyzése 400-ról 401-ig gyengült. Az elemzői reakciók szerint a vámemelések nagyobbak, mint amire számítani lehetett, és így a várható hatások elemzése, valamint a válaszlépések még bizonyára jó ideig a legfontosabb mozgatórugók lesznek a pénz- és tőkepiacokon.

Jól tartják magukat a kriptók
A tegnapi esés után ma 1-2 százalék pluszban állnak a fontosabb kriptoeszközök, távolabbról nézve most már hetek óta inkább csak oldalaz az árfolyamuk.


Hullámzik az OTP árfolyama is
Látszik, hogy a befektetők nehezen tudják beárazni, hogy mekkora hatása lehet Trump vámháborújának, ez jól látszik az OTP árfolyamán is: ma már volt 3,6 százalék mínuszban is, most 2,4 százalék az esés mértéke.

Hullámzó kereskedés
A nap eleji, 2 százalék feletti mínusz után már csak 1 százalék esésben van a magyar tőzsde, az OTP 1,9, a Telekom 1,4, a Mol 0,4 százalékos esésben, a Richter árfolyama pedig emelkedik.

Trump azokat az országokat is alaposan megbüntette, ahol a Nike, az Adidas és a Puma gyárt
A Nike, az Adidas és a Puma részvényárfolyama is meredeken esik, miután Donald Trump magas vámokat vetett ki többek között Vietnamra, Indonéziára és Kínára, a sportruházati vállalatok kulcsfontosságú beszerzési piacaira.

Esik a Maersk
Trump vámjai miatt a globális kereskedelem is zsugorodhat, ezt árazzák ma a befektetők, a vezető hajózási cég, a Maersk árfolyama 7 százalékot esett.
Bear market a dán tőzsdén
A mai, több mint 3 százalékos eséssel a dán irányadó részvényindex már 21 százalékot esett a szeptemberi csúcsához képest, és ezzel az első olyan nagy európai részvényindex lett, amelynél eljött a bear market.
Az indexet a legnagyobb komponens, a Novo Nordisk idei 25 százalékos esése is nyomás alatt tartotta.
Vámháború: a luxuscégeket sem kímélik
Donald Trump szerda este bejelentett vámjainak hatására a luxuscégek részvényeit is megütötték.

Esik az Apple Frankfurtban
Bár az amerikai tőzsdék most zárva tartanak, az európai tőzsdei mozgások azért szolgálnak egy kis indikációval arra, hogy mi jöhet. Az Apple részvényei például 7 százalékot estek a frankfurti tőzsdén.
A Citi elemzője szerint ha az Apple nem hárítja át a vevőkre Trump vámjainak negatív hatásait, akkor a vállalat bruttó marzsa 9 százalékkal csökkenhet.
Ütik az olajat a kereskedelmi háború hírére
Az olajárak jelentős csökkenést mutattak Donald Trump amerikai elnök új vámintézkedéseinek bejelentését követően, mivel a befektetők attól tartanak, hogy a kialakuló kereskedelmi háború visszavetheti a gazdasági növekedést és az üzemanyag-keresletet.

Mi történik az autóipari részvényekkel?
A nyitást követően mérsékelt esést láthatunk az európai autóipari részvényeknél:
A német gyártók közül a Volkswagen 2,1, a Porsche 1,3, a Mercedes 1,2, a BMW pedig 0,6 százalékos mínuszban van.
Eközben a Renault jegyzése 1,2, a Stellantis árfolyama pedig 0,5 százalékos esésben van, míg a Ferrari árfolyama 0,4 százalékot emelkedett a nyitást követően.
A beszállítók közül a Valeo 3,2, a Continental pedig 1,6 százalékos mínuszban van.
Soha nem fizetett még ekkora osztalékot az OTP - Mutatjuk a részleteket
Április 25-én jön az OTP közgyűlése, ahol a részvényesek többek között a tavalyi eredmény után fizetendő osztalékról is szavaznak majd. Mutatjuk a részleteket.

Európa-szerte nagy mínuszok
A vezető börzéket ütötték meg leginkább a nyitást követően Európában. A régiós tőzsdék 1,2-1,6 százalékos esésben vannak a nyitást követően:

Csúnya nyitás az európai tőzsdéken
Több mint 2 százalék eséssel nyitottak a vezető nyugat-európai tőzsdék, az esés széles körű, ütik a pénzügyi szektor, a sportszergyártók, az ipari cégek és az autógyártók részvényeit is.
A sportszergyártók papírjai nagy mínuszban nyitottak, a Donald Trump által bejelentett vámok súlyosan érintik az üzleti modelljüket, az Adidas és a Puma több mint 8 százalék zuhanással kezdte a napot.

Nem javasol osztalékfizetést az AutoWallis igazgatósága
Április 25-én tartja éves rendes közgyűlését az AutoWallis, melyen a 2024-es nyereség eredménytartalékban tartásáról dönthetnek a társaság részvényesei.

Nagy eséssel nyitott a magyar tőzsde
Több mint 2 százalék mínuszban nyitott a magyar tőzsde, az OTP és a Magyar Telekom közel 3 százalékot esett, a Mol és a Richter is több mint 1 százalékot. A rossz hangulatot egyértelműen a Donald Trump által bevezetett vámok okozzák világszerte a tőzsdéken.

Az amerikai pénzügyminiszter szerint nem is Trump miatt esnek a piacok
Scott Bessent pénzügyminiszter szerdán azt mondta, hogy a részvénypiaci esés inkább a legnagyobb technológiai részvények esésének tudható be, nem pedig a Trump-kormányzat protekcionista politikájának.

Itt vannak az első elemzői reakciók Trump vámháborújára
Donald Trump globális vámháborút indított, az első elemzői reakciók alapján a vámok magasabbak annál, mint amire a piaci szereplők számítottak.

Nyomás alatt a nagy tech cégek részvényei
A technológiai részvények erős eladási nyomás alatt voltak a piaczárás utáni kereskedésben, miután Donald Trump bejelentette a büntetővámokat, az Apple részvényei több mint 6%-ot estek, az Nvidia, a Meta, az Amazon és a Tesla részvényei pedig több mint 4%-ot veszítettek értékükből.

1000 pontos Dow esés jöhet
Lefordultak az amerikai határidős részvényindexek is, a Dow Jones index közel 1000 pontos, vagyis több mint 2 százalékos eséssel nyithat, az S&P 500 pedig közel 3 százalékot eshet a nyitásban.
Új csúcson az arany
A Trump kormányzat büntetővámjai miatti bizonytalanság a befektetőket a biztonságos menedéknek tartott arany felé terelte, a nemesfém árfolyama újabb történelmi csúcsra emelkedett.

Trump vámjai miatt átmenetileg leállítja egy gyárát a Stellantis
A Stellantis Windsorban lévő kanadai összeszerelő üzeme hétfőtől várhatóan két hétre leáll az autóipart érintő amerikai vámok miatt - közölte az üzem szakszervezeti vezetője.

Fókuszban az európai exportőrök
Hogy mire érdemes figyelni a csütörtöki európai piacnyitás után? Elsősorban az európai exportőrökre, az autógyártók részvényei várhatóan nagyot esnek majd, mivel Donald Trump 25%-os vámot vetett ki az USA-ba importált járművekre, de az ipari gépeket exportáló vállalatok, valamint a gyógyszer- és orvostechnikai eszközöket gyártó vállalatok részvényei is nyomás alá kerülhetnek.
Itt vannak az első tőzsdei reakciók
Mik az aktuális események a tőzsdéken?
- Emelkedéssel zártak tegnap a vezető amerikai részvényindexek, a Dow Jones 0,6 százalék pluszban fejezte be a napot, a S&P 500 0,7 százalékkal került feljebb, míg a Nasdaq 0,7 százalékot emelkedett.
- Az ázsiai tőzsdéken ma reggel felemás hangulat látszik, a Nikkei 3,04 százalékot esett, a Hang Seng 1,64 százalékos mínuszban áll, míg a CSI 300 1,5 százalékkal került feljebb.
- Kedvezőtlen nyitást jeleznek előre az európai határidős részvényindexek, a DAX 0,98 százalék mínuszban nyithat, a CAC 1,61 százalékkal kerülhet lejjebb, míg a FTSE 1,54 százalékot eshet.
- Eséssel nyithatnak az amerikai tőzsdék, a határidős részvényindexek jelenlegi állása alapján a Dow Jones 2,01 százalék mínuszban nyithat, a S&P 500 2,78 százalékot eshet, míg a Nasdaq 3,22 százalékkal kerülhet lejjebb.
Mi várható makro fronton?
Ma hajnalban kínai bmi adatokkal kezdőik a nap, majd reggel török infláció érkezik. Miután a török ellenzési vezető börtönbe került a török líra gyengülésnek indult, a jegybanknak pedig többször is be kellett avatkoznia a devizapiacon a hazai fizetőeszköz védelme érdekében. Emiatt a török kitettséggel rendelkező befektetők árgus szemekkel fogják figyelni a reggeli adatot.Délután pedig amerikai új munkanélküli segélykérelmek száma és ISM szolgáltatószektori bmi érkezik. Mivel az amerikai gazdaság 80%-át a szolgáltatószektor adja és éppen az amerikai fogyasztó miatt aggódnak a befektetők, miközben ez az adat az, ami először ad márciusra vonatkozólag információt a szektorról, ezért nem lehet eléggé kiemelni ennek az adatnak a fontosságát. Csak emlékeztetőül: tavaly augusztusban, amikor a Nasdaq 100 20%-ot esett és a recesszió miatt aggódtak a befektetők, ez az adat jelölte ki az esés alját.
Mi történt eddig a tőzsdéken?
- A vezető amerikai, ázsiai európai és régiós részvényindexek közül idén 23,1 százalékos elmozdulással a WIG20 index áll az élen, a sereghajtó 10,4 százalékos eséssel a Nikkei index.
- A hazai blue chipek közül idén a legjobban a Magyar Telekom részvénye teljesített 23,4 százalékos emelkedéssel, a sor végén a Richter papírja áll 0,1 százalékos emelkedéssel.
- A fontosabb nyersanyagok közül év eleje óta az Arany árfolyama már 19,1 százalékot emelkedett.
Fontosabb instrumentumok | |||||||
Árfolyam | 1 nap | 1 hét | 1 hónap | Idén | 1 év | 5 év | |
Amerikai részvényindexek | |||||||
Dow Jones | 42 225,32 | 0,6% | -0,5% | -3,7% | -0,7% | 7,8% | 97,2% |
S&P 500 | 5 670,97 | 0,7% | -0,7% | -4,8% | -3,6% | 8,9% | 124,4% |
Nasdaq | 19 581,78 | 0,7% | -1,7% | -6,2% | -6,8% | 8,1% | 156,5% |
Ázsiai részvényindexek | |||||||
Nikkei | 35 725,87 | 0,3% | -6,1% | -3,8% | -10,4% | -10,3% | 100,5% |
Hang Seng | 23 202,53 | 0,0% | -1,2% | 1,1% | 15,7% | 37,0% | -0,3% |
CSI 300 | 3 884,39 | -0,1% | -0,9% | -0,1% | -1,3% | 8,5% | 4,0% |
Európai részvényindexek | |||||||
DAX | 22 390,84 | -0,7% | -2,0% | -0,7% | 12,5% | 22,5% | 133,9% |
CAC | 7 858,83 | -0,2% | -2,1% | -3,1% | 6,5% | -3,3% | 86,2% |
FTSE | 8 608,48 | -0,3% | -0,9% | -2,3% | 5,3% | 8,5% | 57,1% |
FTSE MIB | 38 454,2 | -0,3% | -1,5% | -0,5% | 12,5% | 12,0% | 128,4% |
IBEX | 13 350,2 | 0,4% | -0,6% | 0,0% | 15,1% | 21,6% | 103,1% |
Régiós részvényindexek | |||||||
BUX | 89 731,31 | -0,2% | -2,7% | 3,0% | 13,1% | 36,3% | 175,3% |
ATX | 4 126,97 | -0,7% | -3,5% | -0,5% | 12,7% | 16,7% | 108,3% |
PX | 2 102,97 | -0,6% | -1,6% | 6,4% | 19,5% | 37,9% | 169,3% |
WIG20 | 97 963,94 | 0,5% | -0,6% | 6,5% | 23,1% | 18,2% | 137,7% |
Magyar blue chipek | |||||||
OTP | 25 100 | -0,9% | -4,6% | 5,5% | 15,7% | 48,2% | 184,7% |
Mol | 3 062 | 1,3% | 2,3% | 6,3% | 12,2% | 3,3% | 53,1% |
Richter | 10 410 | -0,7% | -1,0% | -3,4% | 0,1% | 11,2% | 67,6% |
Magyar Telekom | 1 572 | -0,1% | -10,0% | -1,4% | 23,4% | 76,0% | 342,8% |
Nyersanyagok | |||||||
WTI | 72,12 | 0,7% | 3,0% | 3,1% | -0,4% | -16,1% | 184,8% |
Brent | 75,47 | 0,6% | 2,2% | 2,6% | 1,0% | -15,1% | 152,7% |
Arany | 3 125,82 | -0,2% | 3,6% | 9,6% | 19,1% | 38,4% | 94,5% |
Ezüst | 33,83 | 0,5% | 0,6% | 8,9% | 14,0% | 31,0% | 134,9% |
Devizák | |||||||
EURHUF | 399,1500 | -0,8% | -0,3% | -0,2% | -3,0% | 1,1% | 10,0% |
USDHUF | 367,6599 | -1,2% | -1,0% | -4,4% | -7,5% | 0,3% | 10,0% |
GBPHUF | 479,9751 | -0,3% | 0,0% | -1,9% | -3,5% | 4,1% | 15,6% |
EURUSD | 1,0857 | 0,4% | 0,7% | 4,4% | 4,8% | 0,8% | -0,1% |
USDJPY | 149,2850 | 0,0% | -0,9% | -0,9% | -5,0% | -1,5% | 38,3% |
GBPUSD | 1,2966 | 0,3% | 0,6% | 3,0% | 3,5% | 3,2% | 4,7% |
Kriptovaluták | |||||||
Bitcoin | 82 502 | -3,1% | -5,1% | -2,2% | -12,6% | 26,0% | 1 112,9% |
Állampapírok | |||||||
10 éves német állampapírhozam | 2,69 | 1,5% | -2,5% | 12,7% | 13,8% | 12,5% | -718,6% |
10 éves magyar állampapírhozam | 7,14 | -1,9% | -0,4% | 6,6% | 7,9% | 4,7% | 149,7% |
Forrás: Refinitiv, Portfolio |
Címlapkép forrása: lOvE lOvE
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Akár börtönnel is fenyegethetik a Trump-adminisztrációt, ha nem tálalnak ki
A Salvadorba kitoloncolt bevándorlókról.
Odavág az európai országoknak Trump vámlépése, friss előrejelzések érkeztek
Vissza akarja telepíteni a termelést Amerikába az elnök – ez a következtetés.
Trump elintézte: 2023 óta nem látott csúcsra ugrottak a vállalati csődkockázatok
Rossz képet festenek a piaci félelmeket tükröző mutatók.
Esik az arany, ezért nem működik most jó menekülőeszközként
Néhány óra alatt nagyot fordult az árfolyam.
Dőlnek a dominók: folytatódik a gázár mélyrepülése
Szeptember óta nem láttunk ilyen alacsony árakat.
Melyik személyi kölcsönt válaszd áprilisban? Itt a friss banki toplista
A személyi kölcsönök piaca idén tavasszal is mozgalmas: egyre több bank kínál kedvezőbb feltételeket, új szereplők jelennek meg a legjobb ajánlatok között, miközben a hitelfelvevők is bát
Csendes gyilkosok: a környezetszennyezés kevésbé látványos formái
Ha környezetszennyezésről beszélünk, alighanem elsőre égig érő szeméthalmokra, vagy széntüzelésű erőművek kéményeiből gomolygó füstre gondolunk. Pedig a környe
Ez egy kemény adás (HOLD After Hours)
E héten eltemetjük és megmentjük a dollárt, valamint életviteli tanácsokat is osztunk Szabó Dáviddal. Jó szórakozást! Milyen platformokon találjátok még meg? A HOLD After Hours...
The post E
Hogyan számolták ki az amerikai vámokat?
Tegnap óta mindenki azt találgatja, hogyan számolták ki az amerikai vámokat. A bemutatott ábrán az amerikai termékekre fizetett vámok plusz forgalmi adó plusz deviza manipuláció (jelentsen ez b
Hibás adatszolgáltatás gyors korrekciója: Egy NAV-ellenőrzés tanulsága
Az adóellenőrzések során a NAV gyakran tár fel olyan adminisztratív hibákat, amelyek kijavítása kulcsfontosságú a szankciók elkerülése és a megfelelés biztosítása érdekében. Az alábbia
5%-os THM-mel elérhető lakáshitel: lehetőség vagy csapda?
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! 5%-os THM-mel elérhető lakáshitel: lehetőség vagy csapda? Áprilistól több millió forintot spórolhatnak a hiteligénylők 2025. április 1-től új le
A FIRE legnagyobb átverései
Előrebocsátom, hogy hiszek a FIRE mozgalomban, szerintem nagyon sokan sokat köszönhetünk neki, de még azok is profitálhatnak belőle, akiknek nem céljuk a korai nyugdíj. Ebben a bejegyzésben még
Női korrupció: tanulságok a sakktábláról
Két tudós sakktáblákon bizonyította, hogy a nők kevésbé hajlamosak a tisztességtelenségre és a korrupt viselkedésre. Az 1990-es évektől kezdve látványosan növekedett a nők térnyerése a.

Fókuszban a CONSTRUMA-n: zöld építés és egészséges otthon (x)

- Trump bontókalapáccsal esett a világrendnek, a legnagyobb árat az USA fizetheti
- Százezreket hagynak veszni a magyarok minden évben: heteken belül igényelned kell, ha nem akarsz lecsúszni az ingyenpénzről
- Nagy Márton: csökkenhet a lakossági állampapírok prémiuma, és jön a szigorúbb állampapírtartás
- Drámai jóslat érkezett a nyári időjárásról: nagyon fájdalmasan érintheti Magyarországot
- Megtudtuk: komolyan érdeklődik az Egyesült Államok a Paksi Atomerőmű és több SMR-szerződés iránt is
Tőzsdei túlélőtúra: Hogyan kerüld el a leggyakoribb kezdő hibákat?
A tőzsdei vagyonépítés során kulcsfontosságú az alapos kutatás és a kockázatok megértése, valamint a hosszú távú célok kitűzése és kitartó befektetési stratégia követése.
Warren Buffett helyett én: Kezdők útmutatója a befektetéshez
Fedezd fel a befektetés világát úgy, ahogy még sosem! Ez a webinárium egyszerűen és érthetően mutatja be az alapelveket, amelyekre még a legnagyobb befektetők, mint Warren Buffett is esküsznek.
Bod Péter Ákos: az eddig ismert kereskedelmi rendszernek vége
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Bőven van még tartalék a magyar agráriumban, a számok viszont nem ezt tükrözik
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Harmadik ciklusára készül Donald Trump? Ez lehetséges?
Beindult a jogi csűrés csavarás.
Ügyvédek
A legjobb ügyvédek egy helyen