Az elmúlt napokban a bitcoinnal volt tele a befektetésekkel is foglalkozó gazdasági média, Donald Trump megválasztását követően brutális rali indult a kriptodevizák piacán. Léteznek viszont a tőkepiacoknak olyan, jóval kevesebb rivaldafényt kapó szegletei, ahol a kriptóhoz hasonló szárnyalást láthattunk a mögöttünk álló hónapokban, ráadásul ezek az árváltozások (a bitcoinéval ellentétben) kis túlzással szinte mindenki hétköznapjait jelentősen befolyásolhatja. Ma egy olyan ital árupiaci jegyzése került történelmi csúcsra, ami nélkül nagyon sokan nem tudjuk elképzelni a reggeleinket - a rossz hír pedig az, hogy a jövő sem valami fényes. De mi okozza az áremelkedést, mit és mikor tapasztalhatnak mindebből a fogyasztók és mire számíthatunk 2025-ben? Lássuk!
Nehéz helyzetben van az európai gazdaság és az európai autóipar is, ez azonban nem jelenti azt, hogy nincsenek jó befektetési lehetőségek a kontinensen. Ha a legnépszerűbb tőzsdén lévő európai cégek grafikonjait nézzük, akkor bőven találunk kedvező lehetőségeket rövid- és hosszútávon egyaránt. Most egy olyan részvény mutatunk, amelyben nagy felpattanás jöhet, ráadásul a hozam-kockázat arány alapján most nagyon jó beszállót is kínál ez a papír. Lássuk is, hogy melyik részvényről van szó!
A szolgáltatások örvendetes árkorrekciója fontos lépés az árstabilitás eléréséhez, ennek egyik látványos példája volt a telekommunikációs szolgáltatások októberi jelentős áresése. A váratlanul erős hatás mögött azonban egy módszertani tökéletlenség is meghúzódik.
Működésének 15. évében tőzsdére lép a Gránit Bank, amit már a Demján Sándor általi 2010-es elindítása óta tervez. A jegyzés napokon belül, a tőzsdei kereskedés heteken belül megkezdődhet a részvényekkel. Számos részlet nem ismert még, ezért most azt nézzük meg, mit is tud a 2014 óta nyereségesen működő hitelintézet. A társaság digitális innovációkra épülő növekedési sztorijába nehéz belekötni, ezért befektetői szempontból a részvények (ma még nem ismert) árazása lesz a kulcskérdés.
Története során most először 20 ezer forint fölé emelkedett az OTP árfolyama, idén már közel 30 százalékkal került feljebb. Ha a részvényárazást nézzük, bőven van még tér felfelé. Donald Trump megválasztása óta 8 százalékot ugrott az árfolyam, amiben nyilván sok hatás benne van, ezek közül az egyik az, hogy a régiós, és a magyar részvényeken is ott az ukrajnai háborús nyomás, az OTP részvényeinek árazását látványosan lejjebb tette az orosz invázió. Nagy kérdés, hogy Trump ukrajnai békeígérete meddig repítheti a magyar bankrészvény árfolyamát. Mutatunk néhány kapaszkodót a magyar Trump trade-hez.
A menedzsment célkitűzéseinek megfelelően kétszámjegyű ütemben növekedett a harmadik negyedéves bevétel és a kiemelten figyelt eredményességi mutató, a tisztított EBIT a Richternél - derül ki a társaság ma reggel közzétett gyorsjelentéséből. Ez egybevág az elemzői várakozásokkal, a bruttó fedezet azonban elmaradt a konszenzustól és csökkent a fedezeti szint, ami nagyrészt a nőgyógyászati szegmensnek tudható be. Az adózott eredmény a pénzügyi soron elkönyvelt veszteség következtében nagyot esett az előző év azonos időszakához képest, az év első három negyedévét tekintve azonban így is masszív a növekedés. A negyedéves eredményeket bemutató közleményben a Richter megerősítette idei várakozásait, annak ellenére, hogy az amerikai partner kissé visszavágta a Vraylar értékesítési előrejelzéseit, ugyanakkor pontosította a Richter, hogy a korábban megadott sáv alsó határához lehetnek közelebb az idei számok.
Ahogy arra múlt heti elemzésünkben már figyelmeztettünk, nagy emelkedés jött az Nvidiánál, ennek köszönhetően pedig június óta először tudott új történelmi csúcson zárni a vállalat részvényeinek árfolyama. Most ismét mutatunk egy olyan részvényt, amelyben nagy emelkedés jöhet a következő hetekben, ráadásul ez papír azok számára is megfelelő választás lehet, akik lemaradtak a mostani Nvidia-raliról. De melyik ez a részvény is mit érdemes tudnunk róla? Lássuk!
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
"Energiakereskedelmi kerekasztal: Energiát kinek, mikor, hogyan, mennyit?" - címmel zajlott le a Portfolio Energy Investment Forum 2024 konferenciáján egy beszélgetés, ahol többek között elmondták a szakemberek: a 2022-es energiaválságos időkhöz képest jelentősen konszolidálódott mára az energiapiac, az azonban már nem biztos, hogy sokkal lejjebb fognak kerülni az árak a mostani szintekről.
A hardver terén csak kisebb frissítéseket kapott az új iPhone, azokat is lehetett már tudni a kiszivárgó hírek alapján, a komolyabb mesterséges intelligencia funkciók élesítésére pedig még hónapokat kell várni valószínűleg, így kérdéses, hogy a tegnap bemutatott 16-os szériával elindul-e egy komolyabb iPhone-ciklus – vélik elemzők. Ez látszik a befektetők reakcióján is, először ugyanis eséssel reagált a papírok árfolyama a bejelentésekre.
Az Nvidia részvényei nagyot estek a gyorsjelentés megjelenése után, mivel a piac már beárazta a pozitív híreket, így nem maradt tér további emelkedésre. A technológiai, és ezen belül különösen a chip-szektor, július közepe óta relatív gyengeséget mutat, ami arra utalhat, hogy a chip-rally véget érhet. Ha nem érkezik új katalizátor, a befektetők nyereséget is realizálhatnak, ami további esést idézhet elő. Többek között erről beszélt Jónap Richárd, a Concorde részvénypiaci stratégája a Portfolio Checklist szerdai adásában.
A fogyasztóvédelemért felelős Nemzetgazdasági Minisztérium fellép a tisztességtelen áremeléseket alkalmazó kiskereskedelmi láncokkal szemben – áll a minisztérium közleményében. A minisztérium a GVH közbelépését kéri.
A riasztó geopolitikai konfliktusok, az egekbe szökő államadósság és az egyre reálsabb recessziós félelmek közepette előtérbe kerülnek a biztonságos menedéket nyújtó, válságálló befektetések, ebben a környezetben nem meglepő módon remekül teljesített az arany, gyakorlatilag csúcsról csúcsra jár az árfolyam. Korábban már többször is felhívtuk rá a figyelmet, hogy komoly rali várható a sárga nemesfémnél, de talán még ennél is izgalmasabb, hogy az aranybányász vállalatok részvényeit is megtalálták maguknak a befektetők. Vajon vannak még izgalmas lehetőségek, van még tere a további emelkedésnek? Egy titkot elárulunk: ha nem lenne, akkor nem írtuk volna meg ezt az elemzést.
Hatalmas esést láthattunk a múlt héten a vezető tőzsdéken, ezt az amerikai recessziós félelmek mellett elsősorban a mesterséges intelligenciával kapcsolatos rossz hírek okozták, az elmúlt hónapok sztárpapírjai körüli őrület látványosan megingott. Éppen ezért úgy kellett a tegnapi, munkanélküliségi adatközlés után beinduló rali az AI-papíroknak, mint egy falat kenyér, ráadásul kulcsfontosságú szintre került egy olyan olcsó részvény, amely még nagy nyertese lehet az AI-boomnak. Lássuk, melyik papírról van szó!
A Revolut 500 millió dollárnyi részvényt adhat el, ha létrejön a tranzakció, az több mint 40 milliárd dollárra értékelné a céget, írja a Bloomberg.
Miközben egyre magasabbra húzzák a céláraikat az elemzők, az OTP árfolyama egyre lejjebb esik, egyre távolabb a június eleji csúcs. Nem az amerikai jó tőzsdei hangulattal megy az OTP, hanem inkább az EP választás utáni rossz európaival. Közben harapófogóba került az árfolyam, mutatjuk, mire érdemes figyelni.
Szerdától a benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is tovább csökken - írja a holtankoljak.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Vidéken várhatóan 10% alatti szobaár-emelkedést bír majd el a piac
Mozgalmas esztendő volt, annyi biztos.
Intenzív szakaszában van a háború.
Erős állítást tett az elemző.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?