Európa gazdasága szenved, de az egyik nagy ország valósággal hasít

Európa gazdasága szenved, de az egyik nagy ország valósággal hasít

Spanyolország gazdasága az idei év első felében kimagasló teljesítményt nyújtott, ami alapján a 2024-es növekedési előrejelzést 2,4%-ra, míg a 2025-ös előrejelzést 2,2%-ra módosították. Ez jelentősen meghaladja az eredetileg tervezett számokat - közölte Carlos Cuerpo gazdasági miniszter vasárnap.

Figyelmeztet a szakértő: súlyos veszélyben van Franciaország

Figyelmeztet a szakértő: súlyos veszélyben van Franciaország

Franciaország államháztartása és növekvő hiánya egyre nagyobb aggodalomra ad okot, ami "veszélyesen kiszolgáltatottá" teszi az országot egy újabb makrogazdasági sokk esetén - figyelmeztetett hétfőn a nemzeti számvevőszék, a Cour des Comptes.

Az új brit kormány célja a gazdasági növekedés beindítása

Az új brit kormány célja a gazdasági növekedés beindítása

Az új brit pénzügyminiszter, Rachel Reeves hétfőn mutatja be azokat az ambiciózus terveket, amelyek célja az infrastrukturális projektek és a magánberuházások felszabadítása. Az új "nemzeti küldetés" keretében a Munkáspárt múlt heti elsöprő választási győzelme után a gazdasági növekedés ösztönzésére törekednek.

Újabb segély Ukrajnának: kiderült, mire költik a pénzt

Újabb segély Ukrajnának: kiderült, mire költik a pénzt

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) 2,2 milliárd dollárt folyósított Ukrajnának egy tavaly elfogadott, csaknem 16 milliárd dolláros hitelcsomag részeként – jelentette be Denisz Smihal ukrán kormányfő szerdán az MTI szerint.

Az EKB alelnöke szerint a piacok megbüntetik az új francia kormányt, ha felelőtlen lesz

Az EKB alelnöke szerint a piacok megbüntetik az új francia kormányt, ha felelőtlen lesz

Luis de Guindos, az Európai Központi Bank (EKB) alelnöke kedden kijelentette, hogy a francia piacok "fel lesznek háborodva", ha az ország új kormánya nem tartja be a költségvetési szabályokat. De Guindos a CNBC-nek adott interjújában hangsúlyozta, hogy a múlt havi francia kötvénypiaci mozgások nem adtak okot olyan aggodalomra, amely az EKB beavatkozását igényelné.

ÁKK: Magyarország éves finanszírozási tervének 60%-a már teljesült, de a lakossági papíroknál más a helyzet

ÁKK: Magyarország éves finanszírozási tervének 60%-a már teljesült, de a lakossági papíroknál más a helyzet

Időarányosan kedvezően alakult a központi költségvetés finanszírozása az első félévben, hiszen az egész évre tervezett forrásbevonás 60%-a teljesült. Az év második felére jelentős devizakibocsátás nincs a tervekben, a lakossági és az intézményi forintpiac pedig jó úton jár, hogy megvalósuljanak a 2024-es célok - közölte az ÁKK.

MBH: magas maradhat a volatilitás az európai piacokon

A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az MBH Alapkezelő írását olvashatják:

Ítéletet mondtak Kínáról

Ítéletet mondtak Kínáról

A Standard & Poor's Global Ratings nemzetközi hitelminősítő megerősítette Kína hosszú és rövid távú, deviza és nemzeti valutában fennálló kötelezettségekre vonatkozó "A plusz", illetve "A-1" szintű besorolását, stabil kilátással.

Accorde: némi korrekció jött az árupiacon

A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az Accorde Alapkezelő írását olvashatják:

Brüsszeli figyelmeztetés: Magyarország súlyos kihívásokkal küzd

Brüsszeli figyelmeztetés: Magyarország súlyos kihívásokkal küzd

Magyarország strukturális problémákkal küzd, amely jól látszott a gazdasági teljesítmény heves kilengéseiben is. Továbbra is aggodalomra ad okot a korrupcióellenes keretrendszer és a jogalkotás minősége, ami negatív hatással van az üzleti környezetre. Mindezek, kiegészítve a szelektív ágazati különadókkal és állami támogatásokkal együttesen csökkentették a versenyt. Ezeken túl a helyreállítási források elvesztésének kockázata is fenyegeti a magyar gazdaságot – többek között ezek olvashatók ki az Európai Bizottság friss konvergenciajelentéséből.

"Ha 10 éve azt mondják nekem, hogy Románia utoléri Magyarországot, nehezen hiszem el"

Románia jelentős gazdasági fejlődésen ment át az elmúlt 20 évben, amelynek nagyrészt a nyugati gazdasági rendszerbe történő beintegrálódás volt az oka – mondta el lapunknak adott interjújában Bálint Csaba, a Román Nemzeti Bank igazgatótanácsának tagja. A közgazdász szerint abban, hogy Románia a régió többi országához képest is jól teljesített, nagy szerepe volt az ország adottságainak, valamint annak, hogy a kormányzat hagyta a piac szabályait érvényesülni. Azt Bálint is megerősítette, hogy a fejlettségi mutatókat nem lehet készpénznek venni, és bár a román gazdaság fejlődését odahaza nem egyformán érzi mindenki, szerinte az eredmények elvitathatatlanok. A jövő már bizonytalanabb, a várható organikus lassulás mellett ugyanis jelentős kockázatot jelent a költségvetés helyzete, amely azonnali beavatkozást igényel. Mindent figyelembe véve viszont Románia folytathatja a felzárkózást, és az évtized végére még közelebb kerülhet az EU-s fejlettségi szinthez – addigra talán már eurója is lesz az országnak.

Júliustól engedélyezik a hatnapos munkahetet Görögországban

Júliustól engedélyezik a hatnapos munkahetet Görögországban

Július 1-jétől hatnapos munkahétre is kötelezhetők lesznek Görögországban az építőiparban, a mezőgazdaságban és a szolgáltatói szektor bizonyos területein tevékenykedő munkavállalók - írja a Deutsche Welle anyaga alapján a Telex. Bár a hatodik napért 40 százalék extra munkabér jár, a munkaerőhiány mértékét jól mutatja a döntés.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Kongatják a vészharangot: olyan folyamat zajlik, amely pusztító vírusokat szabadíthat ránk
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.