A kormány gazdaságfehérítő intézkedéseinek kedvező hatása egyértelmű - derül ki a legutóbbi, 2019-es adatok vizsgálatából. Az adóelkerülés csökkentése érdekében tett lépések hatására már 20 százalék közelébe emelkedett az effektív áfakulcs. A gazdaságfehérítés érdekében 2013 óta sorozatban hozott intézkedések, vagyis a magyar gazdasági csodafegyver pedig sok gazdasági szereplő számára hoz látványos előnyöket.
Míg 2010-ben az elméletileg beszedhető áfa 22 százalékát, tavaly már csupán a 6,6 százalékát nem tudta beszedni a magyar állam, miközben az elmúlt években radikálisan csökkentek az adóellenőrzések, így egyre jobbá válhatott az adóhatóság problémás adózókkal kapcsolatos kiválasztási hatékonysága – mutat rá rövid elemzésében a Niveus Consulting Group. Azt is kiemelik, hogy nemcsak a magyar adórés mostani szintje örvendetesen alacsony a régióval és néhány nyugat-európai országgal összevetve, hanem a csökkenés mértékének üteme is, hiszen pár év alatt jutottunk el idáig. Az áfarés csökkenése olyan intézkedésekhez köthető, mint az online pénztárgép, az EKÁER vagy éppen az online számla bevezetése – rögzítik.
A magyarországi gazdaságfehérítés legutóbbi, 2018-ban bevezetett csodafegyvere hatékony volt - olvasható ki az Európai Bizottság legfrissebb, európai áfarésre vonatkozó felméréséből. Magyarországon volt ugyanis a legnagyobb mértékű áfarés-csökkenés 2018-ban és a kedvező trend a bizottság becslése szerint folytatódott 2019-ben is.
Eredményesek a kormány gazdaságfehérítő intézkedései: míg 2013-ban a magyar adóelkerülési ráta 21 százalék volt, 2019-re - számos nyugat-európia országot is megelőzve - már 6,6 százalékra javult - tájékoztatta az MTI-t Varga Mihály az Európai Bizottság csütörtökön megjelent, áfarésről szóló tanulmányát kommentálva.
A magyar piacon a Gránit Bank tőzsdére lépése szolgáltatja a legnagyobb izgalmakat.
Változnak az ügyféligények, lép a Kincstár.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Mark Rutte védelmébe vette Olaf Scholzot az ukrán elnök kritikáival szemben.
A Keskeny Nyomda 18 milliárdos árbevételének nagy része exportból érkezik.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?