Hevesen beleállt a magánegészségügyi ellátókba Takács Péter államtitkár, egy egyórás interjújában. A politikus szerint sok olyan szereplő van, aki nem hajlandó együttműködni az állami szereplőkkel. Takács azt állítja, hogy igazságtalanul kiválogatták a privát szereplők az olcsóbb műtéteket, míg a drágábbakat az államnak hagyták meg. Az egészségügyi államtitkár azt ígérte, hogy ezt a "parazitához" hasonló modellt megszüntetik a finanszírozás átalakításával.
Tarthatatlan, hogy éveket kelljen várni nagy műtétekre – erről beszélt az RTL Híradójának Velkey György, a Magyar Kórházszövetség elnöke.
Hiába nem emelkedett februárról márciusra a műtétre várakozók száma Magyarországon, az összkép így sem néz ki valami jól, ugyanis a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő infrmációi szerint közel negyvenezren vannak azok, akik már jelentkeztek valamilyen ellátásra, de még nem kapták azt meg.
Kreatív eszközökkel kurtítanák a várólistákat, felfüggesztéssel büntetnék, ha a kórházak nem gyorsítanak a beavatkozásokon - írja a Népszava.
Rengetegen, csaknem 56 ezren várnak országszerte valamilyen előjegyzett műtétre hivatalosan, a központi műtéti várólista adatbázis szerint. A valóságban ennél is többen lehetnek, akiket meg kellene operálni, mert a kórházak egy része egyszerűen nem tölti fel a várakozók adatait, hiába kötelező. Sinkó Eszter egészségügyi közgazdász szerint jelenleg sem az orvosoknak, sem a kórházaknak nem érdekük a várólisták lefaragása, de az ápolóhiány is akadályozza ezt. A Kórházszövetség elnöke, Ficzere Andrea szerint a 13,6 milliárdos várólistaprogrammal már elindult a pozitív irányú változás.
A várakozási idő egy új Lamborghini SUV-ra már több mint 12 hónap, a növekvő gazdasági bizonytalanság ellenére nem csökken ugyanis a kereslet a tehetős autórajongók irányából - mondta az autógyártó vezérigazgatója tegnap a CNBC-nek. Stephan Winkelmann szerint a luxusautók iránti kereslet alapvetően beállhatott egy magasabb szintre, ami többek között annak is köszönhető, hogy a Lamborghinik a fiatal gazdagok kedvencévé váltak.
Mindenféle hivatalos bejelentés nélkül eltűntek a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) oldaláról az egészségyügyi ellátások várólistái - szúrt a ki a Válasz Online.
Míg szeptember elején valamivel több, mint 40 ezer ember várt műtétre Magyarországon, december elejére ez a szám felment 50 ezer fölé és Lénárd Rita belgyógyász, a Magyar Orvosi Kamara alelnöke szerint súlyos állapotromláshoz vezethet egy-egy elhalasztott műtét. Ezért az Inforádiónak adott nyilatkozatában két javaslatot is megfogalmazott, hogy hogyan lehetne enyhíteni ezen a helyzeten.
Jelenleg 50 360 beteg vár valamilyen műtéti beavatkozásra Magyarországon a kórházakban - derül ki a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) honlapján elérhető adatokból. A koronavírus-járvány negyedik hulláma tovább rontotta a helyzetet a nyár óta.
A koronavírus-járvány miatt elhalasztott beavatkozások miatt a műtéti várólisták jelentősen nőttek. Nem meglepő tehát, hogy a betegek egy része az állami ellátás helyett a magánegészségügyet választotta. A Dr. Rose Magánkórház idén januárban 100%-os növekedést tapasztalt az ortopédiai műtétek számát tekintve 2020. azonos időszakához képest, és a júniusi beavatkozások száma is több mint kétszer annyi volt, mint tavaly ilyenkor. Prof. Dr. Hangody László ortopéd-traumatológus szakorvos szerint ugyanakkor kérdés, hogy vajon megmarad-e ez a fokozott érdeklődés a magánszektor irányában, a Portfolio-nak úgy fogalmazott, valószínűnek tartja, hogy fél-egy év múlva a betegek egy része visszatér majd az állami ellátórendszerhez, ugyanakkor a magánszolgáltatókat választók aránya nagyobb lesz, mint a járvány előtt volt.
Az egészségügyért felelős államtitkárság helyett az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) szabja meg az egészségpolitika irányait, amelyet szervezetileg a belügyminiszter felügyel - olvasható a Medical Online szaklap beszámolójában, amelyet a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság csütörtöki konferenciájáról készített. Közben a Népszava azt írja: teljesítményfinanszírozással próbálják kurtítani a várólistákat.
A járvány előtt is gyakran felhozott egészségügyi vitatéma volt a műtéti és egyéb várólisták ügye: az ellenzék rendszerint a betegek életét veszélyeztető könnyelműsködésként, míg a kormány az európai trendekhez illeszkedő, normál ügymenetként jellemezte a hazai ellátási ütemet. A nem oltottak ellátásának feltételeként vírusteszt kötelező elvégzésének híre a COVID-hullámok remélhető lecsengésével újra az érdeklődés középpontjába állítja a feltorlódó betegek besorolásának, a várakozási idők alakulásának kérdéseit.
Öt-tízszeresére nőtt a várakozási idő a tervezett műtéteknél, miután három hónapja csak sürgős operációkat végezhetnek az intézményekben - írja a Növekedés.hu. Az egynapos sebészeti beavatkozások többsége ugyan most újraindulhat, de sokan így is csak hónapok múlva kerülnek majd sorra.
A daganatgyanús megbetegedések esetében 14 napról 7 napra csökkentik a nagydiagnosztikai vizsgálatok elvégzéséhez szükséges várakozási időt Budapesten - jelentette be a főpolgármester szerdán sajtótájékoztatón.
A kormány támogatta az egészségbiztosítási alap több mint 34 milliárd forinttal történő megemelését - jelentette be a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón. Azt is előrevetítette Gulyás Gergely, hogy a kórházak finanszírozásáról még novemberben tárgyal javaslatot a kormány.
Rövidültek a kórházi várólisták szeptemberben az előző hónapokhoz képest, írja a Világgazdaság.
Régóta Németországban élt.
Intenzív szakaszában van a háború.
Kevés részletet osztottak meg.
Német katonák mehetnek akár Ukrajnába is.
Fordulnak a szelek Washingtonban.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?