Az amerikai hadsereg új, erősebb elfogórakétát tervez az IFPC légvédelmi rendszerhez, amely képes lesz hatékonyan védekezni a kínai cirkálórakéták ellen - írta meg a Defense One.
Lezajlottak a hatásvizsgálatok, és a dél-koreai hatóságok nem találtak okot a THAAD rakéták telepítése ellen - írja a EurasiaTimes. Ezzel Kína egyik legnagyobb félelme valósulhat meg, szerintük a döntés aláássa a kínai stratégiai biztonságot, ráadásul valójában Dél-Korea védelmi képességeit sem fogja segíteni.
Az Egyesült Államok, Dél-Korea és Japán a múlt héten Hawaii partjainál ballisztikus rakétavédelmi gyakorlaton vett részt. A hadgyakorlatról a Pentagon számolt be, az okok közé pedig Észak-Korea és Kína növekvő fenyegetését jelölte meg -írta meg a Reuters.
Szöul elutasította Peking követelését, hogy hagyjon fel további rakétaelhárító rendszerek telepítésével, mivel számára a rendszer az önvédelem eszköze. A THAAD rakétavédelmi pajzs körüli vita a dél-koreai külügyminiszter e heti, látszólag zökkenőmentes első kínai látogatását követően alakult ki.
Már 2020-2021-ben lehet eredménye a közép-hatótávolságú rakétavédelmi rendszerek beszerzését szolgáló tárgyalásoknak - árulta el nemrég Benkő Tibor honvédelmi miniszter. A volt vezérkari főnök kitért arra is, hogy nemcsak az amerikaiakkal tárgyalnak, hanem bárkivel, aki jelentkezik a pályázatra és megfelel a kiírásnak. Ettől függetlenül nem túl valószínű, hogy olyan országtól veszünk majd rakétavédelmi rendszereket, amelyek nem NATO-tagok vagy közeli NATO-szövetségesek, hiába lehet hatékony például egy orosz Sz-400-as levegő-föld rakétarendszer. Megnéztünk néhányat a NATO rakétavédelmi rendszerei közül és megvizsgáltuk, melyek lehetnek azok, amelyek esetleg szóba jöhetnek, mint a Honvédelmi Minisztérium kiszemeltje.
2026-ra elfüstöl az összes típus.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?