A kedden ismertetett legújabb globális befektetői felmérés szerint az intézményes piaci szereplők továbbra is Londont tartják a világ vezető technológiai szolgáltatási központjának.
Ezekben a hetekben sorra jelennek meg a művészeti szcéna szereplőit rangsoroló listák, melyek az objektív kritériumok hiányában mindig heves vitákat generálnak, de összességükben mégis egyfajta támpontot jelentenek a gyűjtők, a képzőművészetbe befektetni kívánók számára.
Idén 25 éves a Deloitte Közép-Európa technológiai iparágával foglalkozó felmérése, a lista 50 gyorsan növekvő állami vagy magánkézben lévő technológiai vállalatot rangsorol a bevétel százalékos növekedése alapján.
Kiadta új nyugdíjrangsorát a Natixis. A jelentés szerint nem dőlhetünk hátra, ha a saját nyugdíjbiztonságunkról van szó; négy nagy kockázatot is azonosítanak, amelyek kihatással lehetnek a nyugdíjas évekre és a megélhetésre. Kiderül az is, Magyarország hányadik helyen végzett a globális listán.
Női topmenedzserek kerültek idén mindkét kommunikációs toplista, a marketingvezetőket és a PR-vezetőket tartalmazó rangsorok élére is – derül ki a Marketing&Média kommunikációs szaklap összeállításából. A kilencedik alkalommal elkészített marketingvezetői lista szereplőinek negyede, a másodszorra összeállított PR-vezetői rangsor esetében pedig a résztvevők 20 százaléka cserélődött. A szakmai zsűri szavazatai alapján Bánhegyi Zsófia, a Szerencsejáték Zrt. kereskedelmi igazgatója lett a marketingvezetők közül az első, a PR-vezetők toplistájának élére pedig Beke Zsuzsát, a Richter Gedeon Nyrt. csoportszintű PR-, SCR- és kormányzati kapcsolatok vezetőjét választották.
A U. S. News and World Report nemrégiben közzétette a kényelmes nyugdíjas éveket biztosító országok rangsorát. A felmérés közel 17 000 ember megkérdezésével készült - tudósított a Cnbc.
Egyre többen bankolunk szinte kizárólag a mobilunkon, a bankok egyik fő "arca", versenyterepe lett a mobilbanki alkalmazás. A jó hír, hogy az elmúlt évek fokozatos és töretlen fejlődésével a hazai szereplők többsége is elérte vagy hajszálra megközelítette a nemzetközi sztenderdeket. Mutatjuk, hogy néz ki a hazai mobilbanki rangsor!
3. alkalommal írták ki a Signature 40 talentpályázatot: a verseny a jövő marketing- és kommunikációs reménységeinek felkutatására és elismerésére szolgál. Pályázni 2024. augusztus 19-ig lehet: az idei év egyik újdonsága, hogy a Portfolio szakmai gondozásában Finance tematikus listával bővül a talentplatform.
A szingapúri útlevél lett a világ legerősebb útlevele a Henley Passport Index friss adatai szerint, a magyar útlevél pedig a világ hetedik legerősebbje - írja a CNN.
Idén is a második legrosszabb besorolást kapta Magyarország a munkavállalói jogok érvényesülése terén a Nemzetközi Szakszervezeti Szövetségtől (ITUC), amely öt kategóriába sorolja a világ országait. 2021 óta így továbbra is azon országcsoportban szerepel hazánk, ahol a munkavállalói jogok megsértését rendszerszintűnek minősíti az ITUC.
A Skytrax közzétette legfrissebb rangsorát, amely szerint a Qatar Airways visszahódította az első helyet a világ legjobb légitársaságai között. Ez már a nyolcadik alkalom 2011 óta, hogy a katari légitársaság vezeti a listát - írta meg a Cnbc.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist csütörtöki adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy Bulgária is megelőzte Magyarországot az Eurostat, 2023-as, egy főre jutó fogyasztási listáján. Hogy ez miért történt és miért módosított nagy mértékben az uniós statisztikai hivatal a korábban közölt adatokon, arról Madár Istvánt, a Portfolio vezető makroelemzőjét kérdeztük. A második részben azt jártuk körbe Nagy Viktorral, a Portfolio vezető részvénypiaci elemzőjével, hogy milyen tőkepiaci hatásai vannak annak, hogy Emmanuel Macron francia elnök feloszlatta a Nemzetgyűlést és előrehozott választásokat írt ki.
Szoboszlai Dominik lesz a 20. legértékesebb labdarúgó a pénteken rajtoló németországi Európa-bajnokságon.
A hazai drogériák versenyében a dm megőrizte első helyét, a Rossmann pedig még mindig ott van a nyomában, kissé lemaradva. A Müller pedig stabilan a harmadik - írja a Pénzcentrum.
Négy magyar cég szerepel a közép- és kelet-európai térség 100 legnagyobb technológiai vállalatát rangsoroló listán. A Digital Poland Foundation által összeállított, úgynevezett digitális bajnokokat tartalmazó rangsorba azok a tech cégek kerülhetnek fel, amelyek értéke legalább 100 millió dollárt tesz ki. A rangsorban 41 lengyel vállalat szerepel – ami részben az ország gazdaságának méretével is magyarázható –, de még Csehország is 15, Észtország pedig 12 céggel van jelen a listán. A cseh cégek közül számos olyat találni, amelyek Magyarországon is elég ismertek, ilyen például a kifli.hu anyacége (a Rohlik), az Alza, a Notino, a Packeta vagy a Kiwi.com. Ezen kívül a lista top20-as cégei között további olyan ismerős nevek is felbukkannak, mint a romániai eMag, az észt Bolt vagy a litván Vinted.
Magyarország legismertebb és legnagyobb webáruháza továbbra is az eMAG, míg a második legismertebb és legnagyobb online kereskedő stabilan az Alza.hu. A két legnagyobb webpláza ráadásul 2023-ban sokat közeledett egymáshoz - derül ki a GKID és a Mastercard rangsorából.
Az ukrajnai háborúról, az EU-val ápolt viszonyról és a magyar gazdaságról is beszélt a kormányfő.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Végső megoldás: atombomba?
A Szilícium-völgy legnagyobb vállalatai fognának össze.
Szomorú módja ez egy karrier lezárásának.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?