Két hónap alatt 561 ezres fizetésért lehet elhelyezkedni ebben a szakmában kezdőként

Két hónap alatt 561 ezres fizetésért lehet elhelyezkedni ebben a szakmában kezdőként

Töretlen hazánkban a kereslet a junior informatikusok iránt: egy 3-6 hónapos, intenzív képzés után jellemzően 2 hónapon belül munkához lehet jutni juniorként, és a tavaly végzettek már átlagosan bruttó 561 ezer forintot kapnak havonta, ráadásul az elérhető jövedelem 3-6 év tapasztalattal már átlagosan bruttó 1,06 millió forint körül alakul - derül ki a PROGmasters programozóiskola és IT képzési központ felméréséből.

A magyar vállalatok egyik legnagyobb informatikai kihívása: a szent tehén dilemma

A magyar vállalatok egyik legnagyobb informatikai kihívása: a szent tehén dilemma

Ha úgy gondolod, hogy a céged digitalizálása nem úgy halad ahogy szeretnéd, esetleg nem vagy benne biztos, hogy jó úton haladtok, úgy érzed, hogy valami gond van, de nem tudod mi az, akkor érdemes lehet elolvasnod ezt a cikket. Valószínűleg paradigmaváltásra van szükséged, és meg kellene nézned a céged más irányból is, mások szemüvegén keresztül is. Biztos használtok valamilyen informatikai rendszert, ERP-t, CRM-t, PM modult, de ha évek óta ugyanazt bütykölgetitek, mint 20 éve, akkor lehet, érdemes lenne váltani már.

Kollégiumi buliból tört a nemzetközi piacra a magyar vállalkozás

Kollégiumi buliból tört a nemzetközi piacra a magyar vállalkozás

Nonstop 24 órás egyetemi fénymásolási szolgáltatással indult a ma már 550 fős, 15 milliárd forgalmú szektorukban meghatározó partnereknek, közigazgatási, valamint pénzügyi szereplőknek dolgozó szoftverfejlesztő Tigra Kft. Napjainkig is a felsőoktatási kapcsolatok, a „kreatív zsenik”, a több mint 300 programozó és 120 rendszergazda alkotta szakmai bázis jelentik a vállalkozás hajtóerejét.

Ezek most a legnépszerűbb programozási nyelvek, de melyiket érdemes megtanulni?

Ezek most a legnépszerűbb programozási nyelvek, de melyiket érdemes megtanulni?

Több száz élő programnyelv van a világon, és majdnem mindegyikről elmondható, hogy egy kicsit jobb valamiben, mint a másik. Ha meg akarunk tanulni programozni, akkor a legjobban akkor tesszük, ha a legnépszerűbb, általános célú, objektumorientált nyelvek közül választunk, mint amilyen a Java, a C# vagy a Python. Ha valaki nem fél a kihívásoktól és szakmai elismerésre vágyik, akkor megpróbálkozhat még a legendás C++ nyelvvel is. Persze, ez a kérdés azért erősen szubjektív, és minden szakértő egy kicsit más véleményen van erről. Az alábbi cikkben mi ezért most megpróbáljuk bemutatni a legfontosabb mérlegelési szempontokat, miközben végignézzük a programnyelvek népszerűségi rangsorát.

Akár az 1,8 millió forintos fizetés sem lehetetlen ezen a területen

Akár az 1,8 millió forintos fizetés sem lehetetlen ezen a területen

Akár havi bruttó 1,8 millió forint is megkereshető IT területen az MPS bérpiaci benchmark összefoglalója szerint - írja a HWSW. Jellemzően a bérek havi bruttó 400 ezer és 1,2 millió forint között találhatók. Néhány senior viszont még ennél is többet kérhet a bértárgyalásokon.

Eleged van a munkádból és sokat szeretnél keresni? Van egy tippünk, hogy mit tanulj

A programozás a jövőben olyan alapvető készséggé - és egyben elvárássá - válhat, mint amilyen mondjuk az angol nyelvismeret nálunk. Ebben a világban pedig a legjobban sztárolt nyelvet ma úgy hívják, hogy Python. Egy kifejezetten jól olvasható és a versenytársainál könnyebben megtanulható, általános célú programnyelvről van szó, amely mind a kezdők, mind pedig a profik körében nagyon felkapott lett. 2010 óta konkrétan megtriplázódott az iránta való érdeklődés, ami meglátszik az érte kínált fizetésekben is. Az alábbiakban ezért áttekintjük a jelenség hátterét, és elmondjuk, miért lehet ideális választás azok számára, akik belekezdenének a programozásba.

Íme az a 10 nő, aki megváltoztatta a világot

Tudtad, hogy a világ első programozója, a DNS szerkezetének feltalálója, a modern nővérképzés megteremtője vagy éppen a radiokativitás úttörője egy nő volt? A BBC History Magazine arra kérte olvasóit, hogy szavazzanak egy 100 névre szűkítet listán azokra a nőkre, akik szerintük a legtöbbet tették a világ és a történelem megváltoztatásáért. Lenti cikkünkben összeszedtük azt a tíz hölgyet, aki a legtöbb szavazatot gyűjtötte össze.

Ez is művészet? 5 meglepő program a Műtárgyak Éjszakáján

Idén másodszorra rendezi meg a műtárgy.com a Műtárgyak Éjszakáját, az egyik legizgalmasabb nyárindító művészeti programsorozatot. A háromnapos, június 7-9. között zajló esemény, számos olyan különlegességet is kínál, melyek a művészet határterületein mozognak.

Milliárdos üzlet lett a magyar programozó suli - Hét országban állnak sorba a szülők

Breuer Anita négy évvel ezelőtt keresett programozói tanfolyamot lányának, hátha ott elsajátíthatja, amit a közoktatásban nem: a digitális írástudást. De nem talált, ezért maga alapított egyet - ez lett a Logiscool, amely egy globális problémára, az üres programozói állások feltöltésére kínál megoldást. Hogy Breuerék receptje működik-e, az csak évekkel később fog kiderülni, annyi azonban már most látszik, hogy a szolgáltatásra van igény: a magyar családi vállalkozás néhány év alatt 7 országban jelen lévő nemzetközi franchise-hálózattá nőtte ki magát, amire magyar viszonylatban ritkán látunk példát.

Pár év múlva kékgalléros foglalkozás lesz a programozó

Szoftverfejlesztőkből és mobilalkalmazásfejlesztőkből lesz továbbra is a legnagyobb hiány az IT-munkaerő magyar piacán, ahol a munkaadók egyre komolyabb erőfeszítéseket kell, hogy tegyenek az állások betöltéséért - derült ki a Codecool informatikai szakoktató cég HR-vezetők körében végzett kutatásából. A pályakezdők és a bátor pályamódosítók lehetnek egyedül nyertesei a következő éveknek, hiszen esélytelen, hogy lépést tartson az igényekkel a hagyományos oktatás és az eddig ismert HR-eszköztár.

Lenyűgöző rangsor: a világ élvonalában a magyar programozók

Egyesült Királyság, Egyesült Államok, Hollandia, Svédország, Románia, Spanyolország, Németország és még sorolhatnánk. De most ezek az országok nem megelőznek, hanem messze lemaradnak tőlünk "a világ legjobb programozó nemzete" rangsorban. Ha valamire, hát az informatikusaink tudására büszkék lehetünk.

A 400 ezres kezdőbér sem segít az informatikushiányon

Régóta komoly hiány van informatikusokból Magyarországon, az informatikai szakokra jelentkezők száma az elmúlt bő egy évtizedben kétharmadára csökkent. A baj az, hogy a magas kereseti lehetőségek és a jó elhelyezkedési esélyek ellenére a fiatalok többségét nem vonzza az informatikai pálya - írja a Világgazdaság.

A világ élmezőnyében a Miskolci Egyetem hallgatói

A Miskolci Egyetem informatikushallgatói csapata idén is bejutott a világ egyik legnívósabb szuperszámítógép-verseny, az Asia Student Supercomputer Challenge (ASC16) Kínában megrendezett döntőjébe, és innen "Első osztályú díjjal" ("First Class Award") térhetett haza - közölte a felsőoktatási intézmény az MTI-vel szerdán.

Robotszakkör oldhatja meg az informatikai munkaerőhiányt

Programozást ma már az írni és olvasni tanulással együtt érdemes tanítani a gyerekeknek, mert programozói alapismeretek nélkül a mindennapokban és a munkaerőpiacon is nehezen boldogulnak majd. A robotszakkör például nem egy sci-fiből vett foglalkozás, hanem valós példa a magyar közoktatásból. Hogy lehet játékosan informatikát tanítani általános iskolásoknak, és miért van most erre égető szükség Magyarországon?

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ursula von der Leyen kiforgatja az EU-t mind a négy sarkából
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.