Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) becslése szerint a légszennyezés évente 7 millió korai halálesethez vezet. A hat leggyakoribb légszennyező anyag közül a 2,5 mikron vagy annál kisebb átmérőjű részecskéket, azaz a PM2,5-t tartják a legkárosabbnak az emberi egészségre. Ennek oka egyrészt a légkörben való elterjedtsége, másrészt az expozícióval járó káros egészségügyi hatások széles köre, mint például a szívbetegségek, a stroke, a tüdőrák és a krónikus légzőszervi megbetegedések. Az IQAir World Air levegőminőségi jelentése megmutatja a 2022-es átlagos PM2,5-koncentrációt a világ egyes nagyvárosaiban, mikrogramm per köbméterben (μg/m³) kifejezve.
Európa társadalmi, gazdasági szempontból legrosszabb helyzetben lévő területeinek lakosságát sújtja leginkább a légszennyezettség és az egyéb környezeti szennyezés - áll az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) új jelentésében.
Az eddig feltételezettnél több, világszerte kilencmillió idő előtti halálesetet okoz a levegőben lévő szállópor egy új kutatás szerint.
Átlagosan egy évet vesz el az emberek életéből világszerte a légszennyezettség, pontosabban a kisméretű szálló por legkisebb részecskéinek (PM2,5) szennyezése. Magyarországon közel tíz hónappal csökkenti a születéskor várható élettartamot.
Francia tisztségviselő nyilatkozott.
Hálózati orvostudományról, Amerikáról, és nagy tervekről beszélgettünk Barabási Albert-Lászlóval. Exkluzív interjú.
Begyorsult az emelkedés, majd hamar elfogyott a lendület.
Meghalt az új betegség első fertőzöttje.
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.
Alapvetően jó világ jöhet.