Úgy néz ki, teljes körű modernizáció kezdődött a kínai Népi Felszabadító Hadsereg (PLA) gyalogsági felszereléseiben: a katonák új kézifegyvereket, gyakorlót, személyvédelmi felszereléseket kapnak.
Nancy Pelosi házelnök-asszony személyében az elmúlt 25 év legmagasabb rangú amerikai tisztviselője látogat Tajvanra. Az Egyesült Államok ezen akciója hatalmas hullámokat vetett Kínában, amely korábban már figyelmeztetett, hogy nem fogja szó nélkül hagyni az utazást. Elemzők szerint, hatalmas a nyomás Hszi Csin-pingen, a harmadik ciklusára készülő kínai elnöknek ugyanis erőt kell demonstrálnia. A Bloomberg most összeszedett 6 lehetséges forgatókönyvet, amellyel Peking visszavághat Tajvannak Pelosi útja miatt.
Kedd reggel több Twitter bejegyzés is készült arról, hogy Peking komoly csapatösszevonásokat hajtott végre a Tajvani-szoros partján elterülő Fudzsian régióban.
Bejelentette Kína, hogy katonai „őrjáratot” terveznek a „Tajvani-szoros felé", hogy „a releváns országok” figyelmét felhívják a „rossz kijelentésekre,” melyeket Tajvannal kapcsolatosan tettek.
Kína már összeállította a Tajvan elleni invázió terveit és rendszeresen gyakorolja ezek kivitelezését. Hiába viszonylag kis terület a de facto önálló országként funkcionáló szigetcsoport, egy ilyen háború során milliós lélekszámú hadseregek csapnának össze, ami rég nem látott intenzitású katonai konfliktust hozhat. Peking gyors győzelemben reménykedik, Taipeinek viszont az az érdeke, hogy minél inkább elhúzza a harcokat és lassan „véreztesse ki” a kommunista Kínát. Így nézhet ki egy testvérháború a Kínai Népköztársaság és a Kínai Köztársaság közt.
Nagy vihart kavart a Távol-Keleten, hogy Hszi Csin-ping, Kína elnöke bejelentette, hogy Tajvan vissza fog kerülni Kína ellenőrzése alá, és ha a renegát tartomány nagyon ágál a függetlenség mellett, fegyverrel is érvényt szereznek ennek az elképzelésnek. Az elutasító válasz után Tajvan nagyszabású hadgyakorlatokat kezdett el szervezni elrettentésül, nem valószínű viszont, hogy sokáig ellen tudnának állni, ha a világ legnagyobb hadserege inváziót kezd. Megnéztük, milyen esélyekkel indul a két kínai hadsereg, ha netán háborúra kerülne sor köztük.
Kína növelné katonai jelenlétét Afrikában azzal a céllal, hogy megvédje helyi üzleti érdekeltségeit és fellépjen a terrorizmus, valamint a kalózkodás ellen - írja a CNBC.
Már közel akkora, mint az OTP.
Borús jövő várhat a demokratákra.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.
Napokon belül kamatot vált az első PMÁP-sorozat.