Waltz kijelentése szerint
Trump nem zárja ki kategorikusan a kínai tulajdonjog lehetőségét a TikTok esetében.
Ehelyett egy olyan megoldáson dolgozik, amely biztosítaná az amerikai felhasználók adatainak védelmét, miközben a platform továbbra is működhetne az Egyesült Államokban.
Az egyik ilyen intézkedés a "tűzfalak" alkalmazása lenne, amelyek segítségével az amerikai felhasználók adatait az Egyesült Államok területén belül tárolnák és védenék.
A TikTok videómegosztó alkalmazás működése szombat este leállt az Egyesült Államokban, és eltűnt az Apple és a Google alkalmazásboltjaiból. A lépés a vasárnap hatályba lépő törvény előtt történt, amely előírja a 170 millió amerikai által használt platform leállítását.
A TikTok az alkalmazáson keresztül értesítette felhasználóit a helyzetről: „A TikTokot betiltó törvény lépett életbe az Egyesült Államokban, ez sajnos azt jelenti, hogy egyelőre nem használhatod a TikTokot. Szerencsére Trump elnök jelezte, hogy amint hivatalba lép, együtt fog dolgozni velünk egy olyan megoldáson, amellyel visszaállíthatjuk a TikTokot. Kérjük, maradjatok velünk.” A kínai ByteDance tulajdonában lévő TikTok leállása, még ha átmeneti is, jelentős hatással lehet az Egyesült Államok és Kína kapcsolataira, az amerikai belpolitikára, a közösségi médiapiacra és az alkalmazástól gazdaságilag és kulturálisan függő amerikaiak millióira.
Forrás: Reuters
Címlapkép forrása: Nikolas Kokovlis/NurPhoto via Getty Images