Rendkívüli bejelentést tett a Budapesti Értéktőzsdén az MVM Zrt., ugyanis jelentős méretű, 309 milliárd forintos osztalékelőleget fizet november végéig az idei nyeresége terhére egyedüli részvényese felé, praktikusan az állami költségvetésbe. A befizetést nagyrészt az eredményes külföldi működés teszi lehetővé. A szokatlan lépés érdemben segítheti az elszaladt költségvetési hiány idei lefaragását, illetve a reptérvásárlási tervek megvalósítását, hiszen a GDP mintegy 0,4%-áról van szó.
A Mol részvényei jelentős esésben vannak, mivel ma már osztalékszelvény nélkül forog a részvény, az osztalék mértékével korrigálva azonban pluszban lenne az árfolyam.
Az EKB szerint az eurózóna bankjainak át kellene gondolni az osztalékfizetési és részvény-visszavásárlási terveket, hiszen egy esetleges gázembargó jelentős recessziót hozhat a gazdaságban – számol be a hírről a Financial Times.
Közzétette a Mol az osztalékfizetésre vonatkozó tervet - derül ki a BÉT-en megjelent közleményből.
Jövő év januárjától ismét fizethetnek osztalékot a hitelintézetek, lehetővé válnak a részvényesek díjazását célzó részvény-visszavásárlások és a teljesítményjavadalmazást szolgáló kifizetések is. Az MNB – összhangban az EKB szeptember végi hasonló döntésével – ugyanis nem hosszabbítja meg ezek korlátozását, mivel jelentősen csökkentek a törlesztési moratóriummal kapcsolatos kockázatok és megfelelő a bankok értékvesztés-fedezettségi szintje.
Jelentősen visszavágták tavaly az osztalékok kifizetését a vállalatok a koronavírus-járvány miatt, globálisan 12 százalékkal zuhant a kifizetett osztalékok összege 2020-ban, főként az európai vállalatok miatt – idéz egy friss tanulmányt a CNBC. Az idei évre a legjobb esetben is csak mérsékelt növekedés várható a tanulmány szerint.
Továbbra is nagyon nehéz minőségi osztalékrészvényeket találni, amelyek mögött stabil pénzügyi háttérrel rendelkező vállalatok állnak, akik rendszeresen és megbízható módon fizetnek osztalékot vonzó hozamok mellett. A távközlési vállalatok és közműcégek részvényei, valamint az alapanyaggyártók papírjai sem lehetnek most rosszak a Societe Generale elemzői szerint.
A koronavírus-járvány következtében számos vállalat találta magát nehéz pénzügyi helyzetben, olyanok is, amelyek korábban esetleg minden probléma nélkül képesek voltak kifizetni osztalékaikat a befektetőknek. Érdemes azonban végiggondolni, hogy egy-egy helyzetben mit is jelenthet az osztalék mértékének csökkentése vagy megtartása. Az előbbi nem feltétlenül a gyengeség jele, míg az utóbbi pedig nem garancia az erős pénzügyi helyzetre, a befektetőknek pedig alapos elemzést követően kell eldönteniük, hogy milyen részvényeket tartsanak meg, és melyikektől érdemes inkább megszabadulniuk.
Közel 8 milliárd forint osztalékot fizet a Magyar Telekom macedóniai leányvállalata - jelentette be a Magyar Telekom kedden.
Mike Mayo bankelemző szerint a válság óta nem volt olyan nagyszabású stresszteszt, mint amit most hajt végre a Fed. Csütörtökön piaczárás után teszi közzé az amerikai jegybank, hogyan vizsgáztak az USA nagybankjai – írja a Financial Times.
Azt már korábban tudni lehetett, hogy az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. részvényenként bruttó 16 forintos osztalékot fizet a 2018-as üzleti évben elért eredményéből, szerdán pedig a társaság ismertette az osztalékfizetéshez kapcsolódó menetrendet is.
A nyereség olyan, mint egy tégladarab: lassan és gondosan helyezzük egyiket a másik tetejére. Apránként - nem egyből - kirajzolódik az épület alakja - írja A létező legbiztosabb befektetés című könyvében Lowell Miller, akinek a könyve most jelent meg magyar fordításban és elérhető a Portfolio könyvesboltjában.
A CIG Pannónia igazgatósága a teljes adózott eredmény osztalékként való kifizetését javasolja a társaság közgyűlése számára - derült ki az életbiztosító közleményéből. Számításunk szerint egy részvényre 21 forint, a Konzum teljes részvénycsomagjára félmilliárdos osztalék juthat, ha év végén minden jól alakul.
Az Erste Groupnak 28 milliárd, a magyar államnak és az EBRD-nek pedig 6-6 milliárd forintnyi osztalékot fizet a magyar Erste. Az állam 38,9 milliárd forintért vette meg az Erste 15%-át 2016-ban a Corvinus Zrt.-n keresztül, azóta ez az első bevétele a befektetésén.
Az Alteo tájékoztatása szerint részvényenként bruttó 16 forint osztalékot fizet a cég.
Hosszabb határidőt szabott magának.
Úgy tűnik, mégis megoldódott a kérdés.
Mindenáron megbuktatná a brit kormányt.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.