A horvát gazdaság teljesítménye 3,9 százalékkal nőtt az első negyedévben az előző év azonos időszakához viszonyítva - közölte első gyorsbecslése alapján a horvát statisztikai hivatal (DZS) kedden.
Márciusban 0,8%-kal nőtt az eurózónában, 1,2%-kal az EU-ban a kiskereskedelmi eladások volumene, ezzel a kontinensen ismét a 2021-es szint felett van a kiskereskedelem. A magyar bolti forgalom a legerősebbek között van, de alacsonyabb bázisról kellett emelkednie, mint a legtöbb európai országban.
A német ipari megrendelések márciusban váratlanul 0,4%-kal csökkentek az előző hónaphoz képest, ellentétben a Reuters elemzői által várt 0,4%-os növekedéssel - közölte a szövetségi statisztikai hivatal.
Februárban a negyedik egymást követő hónapban csökkent a kiskereskedelmi forgalom Németországban, ez alapján pedig nem látszik, hogy miképp állhat idén fogyasztás-vezérelt növekedési pályára Európa legnagyobb gazdasága. Az ING elemzője szerint a reálbér-emelkedés mellett a nyári foci EB-ben bízhatnak a németek, de ennek hatása a gazdasági növekedésre kérdéses.
11,3 százalékkal csökkentek januárban a új gyári megrendelések Németországban az előző hónaphoz képest a kiigazított adat szerint - írja a BBN a Destatis jelentése nyomán.
Miközben Magyarországon a kiskereskedelmi forgalom - naptárhatástól megtisztítva - 13,1 százalékkal esett márciusban éves bázison, Romániában 6,7 százalékkal emelkedett.
Alaposan felfordul a naptár az idén: az ünnepnapok sajátos elhelyezkedése miatt sok lesz a hosszú, illetve a rövid hétvége is 2018-ban. 2017-hez képest különösen nagy a kontraszt, ami miatt felmerül a kérdés, vajon befolyásolja-e a gazdasági növekedést a munkanapok száma?
Szinte mindenki jól ismeri a híres tőzsdei mondást, miszerint érdemes májusban eladni a részvényeket a nyári uborkaszezon előtt, majd október vége felé visszavásárolni. Mindez elsősorban a múltbeli tapasztalatokon alapul, a nyári időszak ugyanis jellemzően rosszabb teljesítményt mutat a részvénypiacokon. Azok a befektetők, akik idén ennek megfelelően cselekedtek, igencsak rosszul jártak, hiszen a világban alig találni olyan fontosabb tőzsdemutatót, ami május óta nem emelkedett tovább. Amerikában például 5%-os hozamtól esett el az a befektető, aki még május elején kiszórta részvényeit.
"Románia felülmúlja a többi, "BBB-" kategóriában található államot."
Egyre nehezebb helyzetben Kijev.
Elon Musk keze is benne lehet a dologban.
Tíz év alatt 2,2 évet emelkedett az átlagéletkor Európában.
Bár finom úriembernek és kiváló vezetőnek tartja, mint mondta.
Mi kell az árak csökkentéséhez?
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.