Az elmúlt évtizedben a globális elit klímaváltozással kapcsolatos megszállottsága elvonta a figyelmet a világot érintő számos más nagy problémáról – a legdrámaibb módon erre az Ukrajna elleni invázió mutatott rá. A nyugat-európai vezetőknek az elmúlt évtizedben az energiaforrások diverzifikálásával és a palagáz-termelés kiterjesztésével kellett volna törődniük ahelyett, hogy az atomerőművek bezárásával foglalkoztak, illetve ijesztő mértékben függővé váltak Oroszországtól. A kialakult háború azonban távolról sem az egyetlen dolog, amire nem figyeltek eléggé.
A koronavírus-világjárvány további 77 millió embert taszított mélyszegénységbe világszerte, és számos fejlődő ország képtelen kilábalni a válságból a hiteltörlesztések magas költségei miatt - mutatott rá egy kedden nyilvánosságra hozott ENSZ-jelentés.
Az ukrajnai háború 40 millió embert taszíthat mélyszegénységbe - figyelmeztet a Globális Fejlesztési Központ a brit Sky News beszámolója szerint.
Félmilliárdnál is több ember süllyedt mélyszegénységbe az elmúlt egy évben, a koronavírus-járvány csúcsán, mert saját zsebből kellett állnia az egészségügyi kiadásait - közölte vasárnap a Világbank és az Egészségügyi Világszervezet (WHO).
A koronavírus-járvány hosszú távú hatásai miatt 2030-ra meghaladhatja az egymilliárdot a mélyszegénységben élő emberek száma a világon - írta csütörtökön nyilvánosságra hozott tanulmányában az ENSZ Fejlesztési Programja (UNDP).
Évtizedek óta először nőhet a mélyszegénység mértéke a világban az ENSZ humanitárius ügyek összehangolásáért felelős irodájának vezetője szerint, aki keddi sajtótájékoztatóján a koronavírus-világjárvány gazdasági hatásait emelte ki fő okként.
Alacsony szinten van Magyarországon a mélyszegénységben élők száma, legalábbis a KSH életszínvonal-felmérése alapján. Az adatok mélyére nézve azonban már nem ennyire szép a helyzet.
Az elmúlt években több tízezer mélyszegénységben, és szegregátumokban élő magyarnak segítettek különféle uniós hátterű programokban jobb lakhatási körülményeket elérni és ennek keretében a napokban adtak át egy újabb projektet Kislétán. A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei községben öt szociális bérlakást és szolgáltató épületeket alakítottak ki a település szegregált területén élő családok számára. A több mint 196 millió forint értékű forrást az önkormányzat az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program pályázati kiírásán nyerte el.
Magyarországon meghaladja az uniós átlagot a szegénységben vagy társadalmi kirekesztésben élők aránya (25,6%, ami 2 millió 465 ezer fő), azonban az elmúlt években csökkenést láthattunk. A mélyszegénységben élő magyarok csaknem teljesen eltűntek az elmúlt években a statisztikából (hivatalosan 100 ezer fő közelébe csökkent a számuk), a Portfolio azonban sajnos megtalálta őket.
Az extrém szegénységben élők száma 750 millió fő alá esett a Világbank legfrissebb jelentése szerint, ami a legalacsonyabb szám azóta, hogy 1990-ben a szervezte elkezdte az erre vonatkozó adatok gyűjtését. 25 év alatt így több mint egymilliárd emberrel kevesebb a szegény a világon.
Magyarországon nagyot csökkent a mélyszegénység Rétvári Bence, az Emmi államtitkára szerint. Az adatok mögé nézve azonban már nem annyira pozitív az összkép.
A Központi Statisztikai Hivatal módszertanváltásának köszönhetően jelentősen, legalább 1,2 millió fővel csökkenhet papíron a létminimum alatt élők száma Magyarországon - írja a Népszabadság.
A történelem során először idén valószínűleg 10 százalék alá csökken a mélyszegénységben élők aránya a világban - közölte legfrissebb jelentésében a Világbank.
Indiában az alsóház elfogadta a világ legnagyobb mértékű ételtámogatási programjának a kiterjesztését. Politikai szempontból bár ez jó húzásnak számít a miniszterelnök részéről, gazdasági szempontból igencsak kockázatos. Az ország költségvetése jelentősen hiányos és a piac reformokat várna. Ráadásul a pénzügyi válság felé tartó országban ez tovább fokozhatja a befektetők aggodalmát, ezzel erősítve a tőkekivonást. A rúpia rekordszintre gyengült a bejelentést követően.
Az Európai Parlament előtt ismertette stratégiáját a Bizottság elnöke.
A növekvő gázkínálat lejjebb viszi majd az árakat, ami a német iparnak is kedvező.
Donald Trump lépéseire figyelnek a befektetők.
Mutatjuk, mire bukkantunk.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.