A Fitch Ratings nemzetközi hitelminősítő a CC szintről az alacsonyabb C szintre rontotta Ukrajna hosszú távú devizakibocsátói nemteljesítési besorolását (IDR) - áll az ügynökség honlapján.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist pénteki adása. A mai adásban három témát dolgoztunk fel. Elsőként szó volt a ma este érkező hitelminősítői döntésről. A Fitch Ratings ítéletét várják a leginkább a közgazdászok a három nagy ház közül, ugyanis a cég a közelgő leminősítésre utaló negatív kilátást tart érvényben. Erről Jobbágy Sándort, a Concorde szakértőjét kérdeztük. A második blokkban Koji László, Építési Vállalkozók Országos Szakszövetségének elnöke volt a vendégünk, akit a friss építőipari adatokról kérdeztünk. Végül Árgyelán Ágnessel, a Portfolio pénzügyi elemzőjével azt tekintettük át, hogy a banki betéti kamatok mennyire versenyképesek az újragondolt Magyar állampapír plusz kamatával.
Franciaország miniszterelnöke, Gabriel Attal kijelentette, hogy nem terveznek adóemelést azt követően, hogy az S&P leminősítette az országot.
Elérkeztünk az idei évben ahhoz az időszakhoz, amikor megkezdődnek a hitelminősítői felülvizsgálatok. Nyakunkon az S&P döntése, május legvégén jön a Moody’s, a sort pedig június közepén a Fitch zárja. Az eddigi ismereteink alapján a hitelminősítők továbbra is a költségvetés állapotában látják a legfőbb kockázatokat, ami nem sok jóval kecsegtet.
A Moody's hitelminősítő ma közölte, hogy fontolóra veszi a Boeing minősítésének lerontását - írja a Reuters.
A New York Community Bancorp leminősítését követően ismét az amerikai bankrendszer iránti bizalom gyengülésére kezdett spekulálni néhány szereplő, aminek hatására komoly emelkedésbe kezdtek a jelentősebb kriptovaluták, a bitcoinnal és az etherrel az élen. A legfanatikusabb bitcoin-hívők egyenesen a jelenlegi pénzügyi rendszer alternatívájának tekintik a kriptopiacot, az ezzel kapcsolatos hangok érthető módon felerősödtek a hitelminősítő lépését követően - most a 2008-as Lehmann-csődöt előrejelző Robert Kiyosaki is megszólalt az ügyben.
A Fitch Ratings "B-" szintről "CCC+"-ra rontotta a Nitrogénművek Zrt. hosszú távú kibocsátói nemteljesítési minősítését (IDR) és az elsőrendű, nem biztosított besorolását, illetve valamennyi besorolást "Rating Watch Negative"-ra (negatív figyelőlistára) helyezte. Ez utóbbi további leminősítéseket jelezhet előre.
Izrael háborúja a Hamász ellen a Gázai övezetben akár 51 milliárd dollárba is kerülhet - derül ki a pénzügyminisztérium előzetes adataiból, amelyekről a Calcalist című pénzügyi lap számolt be.
Negatív figyelőlistára vette Izrael államadós-kötelezettségeinek osztályzatait kedden a Fitch Ratings, elsősorban azzal indokolva a lépést, hogy a Gázai övezetet uraló Hamász iszlamista terrorszervezet Izrael elleni támadása nyomán megnövekedtek a konfliktus kiszélesedésének kockázatai.
Drámai mértékben csökkent a lehetséges legjobb, "AAA" besorolású állampapírok aránya a világpiacon az Egyesült Államok néhány héttel ezelőtti leminősítése óta - áll a Fitch Ratings nemzetközi hitelminősítő kedden Londonban ismertetett szektorelemzésében.
Az Erste a korábbi felhalmozásról tartásra minősítette le a Molt, emellett pedig a célárat is csökkentették, a korábbi 2 950 forintról 2 870 forintra.
Az S&P Global hétfőn - a Moody's hasonló lépését követően - több amerikai bank hitelminősítését csökkentette és kilátását felülvizsgálta, figyelmeztetve, hogy a finanszírozási kockázatok és a gyengébb jövedelmezőség valószínűleg próbára teszi a szektor hitelképességét.
A Fitch Ratings elemzője szerint az amerikai bankrendszert egy újabb kockázat fenyegeti, ez pedig egy átfogó leminősítés, ami akár a nagybankokat is érintheti – számol be a hírről a CNBC.
A Moody's leminősítette több kis és közepes méretű amerikai bank hitelminősítését, és figyelmeztetett, hogy a nemzet néhány legnagyobb hitelezőjét is leminősítheti. A hitelminősítő a finanszírozási kockázatokkal és a bankszektor gyengébb jövedelmezőségével kapcsolatos aggodalmakra hivatkozott.
Heves kritika és értetlenség fogadta az amerikai vezetés részéről a Fitch Ratings azon döntését, amellyel a hitelminősítő megvonta az amerikai államadósságtól a legmagasabb besorolást. Pedig mi sem világít rá jobban a Fitch pontos helyzetértelmezésére, mint az a tény, hogy a hitelminősítő döntésével egy időben az amerikai kormány bejelentette, hogy a korábban vártnál jelentősebb összegű hitelfelvételre szorul. Vitathatatlan, hogy az Egyesült Államok csődveszélye nem reális, de az amerikai államadósság kilátásai egyre borúsabbak. Ha a Fitch döntését a kilátásokra való reflexióként értelmezzük, akkor bizony épphogy az egyik legjózanabb hangként cseng a fiskális alkoholisták zavaros hőbörgései közt. És úgy tűnik, a piac is kezdi így látni.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A műsor első részében annak okait elemeztük, hogy a Fitch Ratings miért minősítette le az Amerikai Egyesült Államokat és mi a baj az USA adósságszerkezetével. Erről Zsoldos Ákost, a Portfolio makroelemzőjét kérdeztük. A második blokkban a magyar privátbanki ügyfelekről volt szó, tehát azokról a magánszemélyekről, akik 50-100 milliókat vagy akár ennél is nagyobb összegeket tartanak valamelyik szolgáltatónál. Milyen összeg felett rendelkeznek, ez hogy változott az elmúlt időszakban? Vendégünk volt Árgyelán Ágnes, a Portfolio Pénzügy divíziójának elemzője.
Elbizonytalanodtak a befektetők a Trump-rali után.
Ezt nem láttuk jönni.
Fontos jogszabály jelent meg, igaz a lakosság egyelőre nem érez változást.
Európa versenyképességi mutatói mély válságról árulkodnak.
Nem fizetett a magyar vállalkozó.
Mire elég a 150 ezer forint.