A 123 ország csaknem 200 hatóságának közreműködésével végrehajtott nemzetközi akció eredményeként 51 millió dollár (kb. 12,8 milliárd forint) értékben, összesen 25 millió hamis tablettát foglaltak le, ami a 2008-ban elkezdett PANGEA akciósorozat óta rekordmennyiségnek számít. 1058 esetben indult nyomozás, 3584 weboldal, valamint több mint 3000 online hirdetés felfüggesztését eredményezve.
Illegális gyógyszerkereskedelmi tevékenység miatt bezáratott két budapesti gyógyszertárat az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) - derült ki a témában tartott hétfői budapesti sajtótájékoztatón.
Mintegy 10,2 milliárd eurós kárt okoz évente a hamis gyógyszerek online forgalmazásából származó közvetlen bevételkiesés uniós szinten, ami a teljes belső piac forgalmának 4,4%-át jelenti. Hazánkban a hamis gyógyszerek évi 130 milliárd forint kárt okoznak, ami a teljes hazai gyógyszerforgalom 13%-át és az Unióban regisztrált hamis készítmények 4%-át jelenti - számolt be a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület az Európai Unió Belső Piaci Harmonizációs Hivatalának (OHIM) legfrissebb jelentéséről.
Magyarországon erős a hamis gyógyszerekkel szembeni védelem nemzetközi összehasonlításban is - nyilatkozta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) parlamenti államtitkára az MTI-nek. Rétvári Bence azt mondta, a szigorú szabályozásnak és az erős felügyeletnek köszönhetően hamis vagy nem engedélyezett gyógyszer még nem került a törvényes gyógyszer-kereskedelembe.
Nemzetközi szinten és Magyarországon is jelentős sikerrel zárult a hamis gyógyszerek forgalmazása és az engedély nélküli internetes patikák felszámolása ellen indított eddigi legnagyobb nemzetközi razzia. A XI. PANGEA akció csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondták: a magyar rendőrség 90 millió forint értékben foglalt le hamis egészségügyi termékeket, köztük 82 ezer darab hamis tablettát, orvostechnikai eszközöket, implantátumokat.
Jelentős kereslet mutatkozik idehaza is a hamis gyógyszerek iránt, a pirulák illegális kereskedelme Magyarországon elsősorban az interneten zajlik. A helyzet olyannyira komoly, hogy nemzetközi összefogással veszik fel a harcot a tiltott tevékenység ellen.
Gyógyszerhatóanyagot talált három, interneten rendelt étrendkiegészítőben a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih), a hatóság azonnali hatállyal elrendelte a termékek forgalomból történő kivonását.
Mi kell az árak csökkentéséhez?
Így gondolkodhat Donald Trump?
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
A BRICS-tagság felé fordul az ország az EU-csatlakozás elhúzódása miatt.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.