Szerdán a Richter volt a legrosszabbul teljesítő blue chip a magyar tőzsdén. A gyógyszergyártó árfolyama történelmi csúcsról fordult le, elemzésünkben két fontos kérdésre kerestük a választ, mégpedig, hogy mi áll az esés hátterében, valamint arra, hogy meddig eshet még az árfolyam. Lássuk!
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Az elmúlt másfél hónapok zuhanását követően rövid időre úgy tűnt, hogy felfelé veheti az irányt a Wizz Air árfolyama. A közel-keleti konfliktus híre azonban máris komoly nyomot hagyott a diszkont légitársaság részvényeinek árfolyamában, éppen ezért megnéztük, hogy hogyan néz ki a technikai kép a Wizz Air esetében jelenleg, valamint azzal a kérdéssel is foglalkoztunk, hogy meddig eshet az árfolyam.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
A GameStop árfolyama több mint 10 százalékot esett a piaczárást követő kereskedésben, miután a videojáték-kiskereskedő bevétele több mint 30 százalékkal csökkent.
2021 december óta először esett 70 dollár alá a globális benchmarknak számító Brent típusú kőolaj hordónkénti ára. A mostani esést elsősorban a keresleti aggodalmak váltották ki, emellett azonban a spekulatív eladások is növelték az eladói nyomást az olajpiacon - írja a Bloomberg.
Augusztus elején hirtelen, egy szempillantás alatt felerősödtek a recesszióval kapcsolatos félelmek az Egyesült Államokban, ennek hatására pedig egy gyors, ám annál nagyobb esés láthattunk a tőzsdéken. Azonban nem csak az esés, de a felpattanás is gyors volt. Az öröm viszont nem tartott sokáig, hiszen a múlt héten ismét erős eladói nyomás alá kerültek a tőzsdék. Ennek apropóján foglalkoztunk most a részvénypiacok kilátásaival.
A tőzsdei hangulatromlás mellett az elmúlt napokban nagyot estek nem csak a vezető kriptoeszközök, de az altcoinok is. Az ethereum árfolyama máris idei mélypontjára esett, egyben pedig egy fontos támaszhoz is ért a jegyzés, így megnéztük, hogy mit mutatnak a grafikonok az egyik legnépszerűbb kriptoeszköz esetében.
Tegnap jelentős mínuszban zártak az amerikai tőzsdék. Az esést a Nasdaq vezette több mint 3 százalékos eséssel, ami elsősorban az Nvidia közel 10 százalékos esésének tudható be. Emellett az is figyelemre méltó, hogy a befektetői félelemindexnek nevezett VIX-index több mint 38 százalékot ugrott meg, miután ismét előtérbe kerültek a növekedéssel kapcsolatos aggodalmak. Ezt követően nagyobb mínuszokat láthattunk ma reggel az ázsiai tőzsdéken is, a japán Nikkei közel 4 százalékot esett, ezt követően pedig az európai tőzsdék is mínuszban zártak, viszont az USA-ban már inkább megnyugvás látszott.
Ismét felerősödött a növekedéssel kapcsolatos bizonytalanság a piaci szereplők körében, ennek hatására pedig nem csak a részvénypiacon, de a kriptoeszközök esetében is esést láthatunk. Ugyan a hajnali mélypontokhoz képest már láthattunk egy kisebb korrekciót, de továbbra is többhetes mélypontjuk közelében mozognak a legnépszerűbb kriptovaluták.
Alig egy hónappal az augusztusi nagy esés után ismét nyomás alá kerültek a tőzsdék, a keddi ráadásul a harmadik legrosszabb nap volt idén az amerikai tőzsdéken - írja a ZeroHedge.
A keddi közel 10 százalékos esés következtében mintegy 279 milliárd dollárt vesztett piaci értékéből az Nvidia kedden, ami a valaha volt legnagyobb érték, amivel egy amerikai vállalat értéke csökkent egy kereskedési napon belül.
Az Nvidia részvényei jelentős esést mutatnak kedden. A gyenge gazdasági adatok hatására széles körű eladási hullám kezdődött, ami mérsékelte a mesterséges intelligenciával kapcsolatos korábbi optimizmust.
Jövőbe látó kristálygömbje senkinek sincs, ezért sokan a múltból merítenek ihletet azzal kapcsolatban, hogy mi jöhet a tőzsdéken. Kering a neten egy érdekes grafikon arról, hogy mik a hasonlóságok 2007 és az idei év eseményei között. Megnéztük, stimmel-e.
Nagy zuhanás néhány nap alatt, közben extrém a befektetői pesszimizmus, túladottak a piacok, és még a félelemindex is bejelzett. Érdemes már bevásárolni a tőzsdéken?
Nyáron a fű se nő a tőzsdéken, a traderek is nyaralnak, gondolhatnánk, ezzel szemben ma reggel viszonylag durván indult a hét, beszakadtak a részvénypiacok, a kriptopiacok, nagyon csúnyán megütötték a japán részvényeket, az európai tőzsdéken is nagy volt az esés, és az amerikai tőzsdéket sem kímélték. A befektetők most azt árazzák, hogy az Egyesült Államokban recesszió jön, és a Fednek vészkamatcsökkentéseket kell végrehajtania, de a nagy sztori most a japán jen, ami durván erősödik a múlt heti kamatemelés óta, világszerte zárják a befektetők a korábban alacsony jenkamatok mellett hitelekből finanszírozott pozícióikat, és ha ez nem lenne elég, több esetben fontos technikai szintek estek el a piacokon, ami felerősítette az esést, ráadásul durva geopolitikai feszültség van kibontakozóban Irán és Izrael között.
Gyorsan nagyot esett az OTP, felmerül a kérdés, hogy azok, akik lemaradtak az elmúlt két év több mint 140 százalékos ralijáról, most szálljanak-e be. Mutatjuk a kapaszkodókat!
A Covid-járvány kitörésekor kitört részvénypiaci pánik óta nem látott szintre emelkedett ma a „félelem-index”, a piaci volatilitás mérőszámaként alkalmazott VIX – írja a CNBC.
Az orosz-ukrán háború legfontosabb eseményei percről percre számolunk be.
Feltartóztatták a tankert.
Alapvetően jó világ jöhet.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?