2018-ban átlagosan kevesebb adó és járulék terhelte a legfejlettebb gazdaságok lakóinak jövedelmét - derül ki a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet évente összeállított Taxing Wages idei összeállításából. A részletekből az is kiolvasható: az egyedülálló munkavállalók adóéke Magyarországon csökkent az egyik legnagyobb mértékben tavaly, nemzetközi összehasonlításban azonban még mindig magas az így számolt adóterhelés.
Az emberek egy negyedévet minden évben csak az államnak dolgoznak az OECD országokban - derült ki a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) friss kiadványából. A lista élén Belgium, Németország és Dánia végzett, miközben Chile és Mexikó lakói alig fizetnek adót és járulékot a fizetésük után. Magyarország már nincs a dobogón, de még azok közé az országok közé tartozik, ahol magas a munkára rakódó adóteher.
2016-hoz képest idén 12 nappal hamarabbra, július 5-re esik az adószabadság napja, vagyis a nap, amikortól a munkavállalók már saját maguknak, és nem az államnak keresik a pénzt. Azonban ezzel az EU-ban még így is a nagyon magas adóterheléssel jellemezhető országok közé tartozunk.
Tavaly a magyar állam keményebben adóztatott, mint Norvégia és Luxemburg, és a kelet-közép-európai régióban is mindenkinél magasabb az adóterhelésünk. Ráadásul az adók évről évre emelkednek: az utóbbi tíz évben az adócentralizáció növekedése az egyik legnagyobb volt az Európai Unió országai között.
Kihirdette a kormány a közlönyben azt is, hogy kiknek nem kell jövőre extraprofitadót fizetnie.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?