Felvásárlás előtt a Toshiba, jöhet a tőzsdei kivezetés

Felvásárlás előtt a Toshiba, jöhet a tőzsdei kivezetés

Több potenciális vevő is ajánlatot tehet a Toshibára, az ajánlattevők azt fontolgatják, hogy részvényenként akár 7000 jent is ajánlanak a bajba jutott japán konglomerátum magánkézbe kerüléséért, mondta a Reutersnek három bennfentes. Ha a tranzakció ezen az áron létrejönne, akkor az a Toshibát közel 22 milliárd dollárra értékelné.

Nagyot tévednek, akik kamatemelésre számítanak?

Félreértelmezik Janet Yellen késő augusztusi szavait, akik már a közeljövőben szigorítást várnak a Fedtől - vélik a világ második legnagyobb private equity alapjánál.

Itt vásárolt be a világ egyik legnagyobb kockázati tőkebefektetője

A magántőke befektető KKR megállapodott az Airbus Group védelmi elektronikai eszközöket gyártó részlegének 1,2 milliárd dollárért történő megvásárlásáról. Az Airbus számos üzletágát értékesíti szervezeti átalakítása keretében, mivel az európai védelmi kiadások visszaestek.

Veszteséges és eladósodott céget vinnének tőzsdére

Tőzsdére viheti a kockázati tőkebefektető KKR az elektronikus fizetések elszámolására szakosodott First Data nevű céget, mely jelenleg is veszteséges, a befolyó pénzből a tervek szerint hiteleit törlesztené - írja a Financial Times. A kedvező részvénypiaci hangulat láthatóan jó kiszállási lehetőséget jelent a kockázati tőkéseknek még a nem éppen jól teljesítő befektetéseknél is.

Kezd elfajulni a borgyártóért vívott csata

Az ausztrál Treasury Wine Estatesre a magántőke iparág legnagyobb szereplői jelentkeztek be, a KKR után a TPG is ajánlatot tett, mind a ketten már a társaság könyveibe is betekinthetnek. Szakértők szerint a részvényenkénti 5,2 dolláros ajánlat könnyedén felmehet a felvásárlási csatában 5,8 dollárra, de a borgyártóért a versenytársak még ennél is többet megadhatnának a szinergialehetőségek kiaknázása reményében - írja a Reuters.

Kilép a sötétségből a dán óriás

A vállalati kötvénypiacon megfigyelhető hozamesés egyre több társaságot csábít friss kötvénykibocsátásra, a dán telekommunikációs óriás, a TDC is döntésre jutott. Két eurós papírjuk is jövőre jár le, az alacsonyabb kuponú 3,5%-ot fizet a befektetőknek, míg most a visszajelzések szerint 2,5%-on is elmehetnek a papírok. Lapértesülések szerint legkorábban ebben az évben jöhet a kibocsátás, de sok függ az orosz-ukrán konfliktustól is.

A kezdeti kudarc után csúcshódításra készül az óriás

A magántőke iparág egyik legnagyobb szereplője, a KKR évekkel ezelőtt már egyszer sikertelenül próbált új befektetői kört megszólítani, ez nem szegte kedvüket, most egy úttörő tervel álltak elő. A lényeg, hogy az intézményi és vagyonos ügyfelek számára elérhető alapokat a tőzsdén keresztül nyitnák meg kisebb befektetési összeg (pár tízezer dollár) mellett is. Két legyet üthetnek ezzel egy csapásra, mert a meglévő befektetői kör a lehetőséggel korábban hozzájuthatna a pénzéhez, persze bizonyos diszkont megfizetése mellett, és új ügyfeleket is szerezhetnek, akik eddig a magas befektetési összeg miatt maradtak távol az eszközosztálytól.

Nem jött be a magántőke óriás húzása

A KKR 2012-ben jutott arra az elhatározásra, hogy kisbefektetők számára is elérhető alapokat indít, az idő próbáját azonban nem tudták kiállni az alapok, a friss döntés szerint meg is szüntetik őket. Piaci információk szerint az egyre élesedő verseny és a konstrukció hibái vezettek a kiszálláshoz. Persze az élet ettől még folytatódik a magántőke óriásnál, vagyonos ügyfelek és intézmények továbbra is keresik az alapjaikat - írja a Dealbook.

A vezér távozása után itt az első KKR tranzakció

A KKR magántőke óriásnál májusban nagy változás történt, a technológiai befektetéseket kiválasztó csoport vezetője elhagyta a céget. Az új vezetés alatt most tudták bejelenteni az első befektetést, 1,1 milliárd dollárért vásárolják meg a Mitchell Internationalt. Az volt tulajdonos Aurora még 2007-ben szállt be 500 millió dollárral, vagyis 6 év alatt sikerült megduplázni a befektetésüket. A KKR is nagy tervekkel vágott neki, a jelenlegi 300-400 millió dolláros árbevételt éveken belül a nemzetközi terjeszkedéssel duplázni akarják - írja a Bloomberg.

A lakosság felé nyitnak a magántőke óriások

A válságot követően a lakossági ügyfelek a vagyonkezelők számára felértékelődtek, ami az alternatív vagyonkezelőket is döntéshelyzetbe hozta. Hónapokkal ezelőtt a KKR magántőke óriás döntött úgy, hogy egy nyíltvégű alapot indít, most pedig ehhez az áramhoz csatlakozott a Blackstone is. Az ok, hogy az intézményi befektetőktől egyre nehezebb friss forráshoz jutni, kitörési lehetőséggel pedig a lakossági piac kecsegtet. Szakértők szerint az üzleti modellek is újragondolásra szorulnak, ezzel együtt pedig egyre több szereplő fog megjelenni ezen a piacon - írja a Forbes.

Eladósorban a TV2 - Még nem dőlt el a befutó (2.)

Heteken belül megegyezésre juthat a TV2 csoport tulajdonosa a kereskedelmi tévé értékesítéséről, a potenciális vásárlók között ott van a Simicska Lajos és Nyerges Zsolt médiacége, az Infocenter.hu, valamint a Viasatot is üzemeltető Modern Times Group. A TV2 pénzügyileg nem áll túl jól, a német tulaj sok pénzt fektetett be az utóbbi években, így kulcskérdés lesz, hogy mekkora áron hajlandóak megválni a németek a magyar kitettségüktől. Ez azért is kényes kérdés, mert a ProSiebenSat.1 többségi tulajdonosa a Permira és a KKR magántőke társaságok, amelyek a válság kitörése előtt szálltak be a médiacégbe és most minél nagyobb áron akarnak belőle kiszállni - írja a hvg.hu. Információink szerint azonban egyelőre csak pletykának tekinthető a gyors cégeladás, például az Infocenter.hu az információs memorandumot sem kérte ki, ami egy ilyen méretű tranzakciónál elengedhetetlen.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Költségvetés 2025: hatalmas ígéretet tett a kormány
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.