Az Amazon informatikai egysége, az AWS tárgyalásokat folytat Olaszországgal arról, hogy több milliárd eurót fektessen be adatközpont-üzletágának bővítésébe a mediterrán országban, tovább növelné ugyanis felhőszolgáltatásait Európában - közölte a Reutersszel négy forrás is.
Az Amazon bemutatta a legújabb adatközponti chipjét a felhőalapú számítástechnikai szolgáltatásához, ami egy fontos lépés a Microsofttal a mesterséges intelligencia piacának uralásáért folytatott éles versenyben.
Tovább folytatódik a világ legnagyobb technológiai vállalatainak gyorsjelentési sorozata, a tegnapi piaczárás után az Amazonra került a sor, hogy publikálja a friss számokat. Ugyan a bevétel meghaladta az elemzői várakozásokat, a részvények a kezdeti felpattanás után hamar mínuszba fordultak, miután a menedzsment közölte, hogy a felhő üzletágban még tovább lassult a folyó negyedévben.
Az Amazon várhatóan ezen a héten fogja nyilvánosságra hozni 2014 óta az első veszteséges évét: az eredmények nem kizárt, hogy a dotcom-lufi 2000-es kipukkanása óta nem voltak ilyen rosszak a technológiai óriásnál. Az Amazon legjövedelmezőbb üzletágával, az Amazon Web Services-el kapcsolatos növekvő kétségek közepette pedig az idei évre vonatkozó kilátások is borúsak több elemzőnél.
A Goldman Sachs megnyitja a kapuit az adatvagyonához és a szoftvereszközeihez a hedge fund és vagyonkezelő ügyfelei előtt, egy olyan szolgáltatás segítségével, amit az Amazonnal közösen fejlesztettek. A felhőszolgáltatással az ügyfelek értékes időt spórolhatnak meg, és több időt fordíthatnak a kereskedésre. A közös projekt egy újabb állomása a techóriás és a Goldman közötti egyre szorosabb együttműködésnek.
Nemrég foglalkoztunk két írás keretein belül is az űrszektorral, egészen pontosan megnéztük a szektor jövőjével kapcsolatos kilátásokat és az aktuális, betervezett projekteket, illetve a teljesség igénye nélkül megnéztünk több magánkézben lévő vállalatot, melyek potenciálisan jó befutók lehetnek akkor, amikor igazán beindul az űripar. De természetesen nem csak a direkt módon űrkutatásra specializálódott cégeknek lehet komoly szerepük az ég meghódításában, két igazi tech-nagyágyú is komoly téttel szállt be a „játékba” tavaly.
Jelentősen alulteljesítik a piacot az elmúlt egy évben a legnagyobb kapitalizációjú technológiai részvények a Microsoft kivételével. A tavaly ünnepelt ezermilliárd dolláros tőkepiaci érték komoly növekedési korlátnak is tűnik, aminek elérését a 2010-es évek aranykora biztosította: a gigászok úgy tudtak félelmetes ütemű növekedést mutatni saját részpiacukon, hogy nem látszott valódi konkurencia, az ígéretesnek tűnő kisebb cégeket pedig felvásároltak. Úgy tűnik az aranykornak és a békés egymás melletti életnek vége. Könnyen lehet, hogy a gigászok egymás piacaira lépve ütköznek egymással, vagy adott területen hatalmassá vált cégekkel kerülnek szembe, ahogy ezt már látjuk a streaming szolgáltatások, a kiskereskedelem, a fizetési szolgátatások vagy éppen a felhőszolgáltatások piacán.
Részletes információk derültek ki a 1,5 órás tárgyalásról.
Cikkünk folyamatosan frissül.
6 hónapot se biztos, hogy bírnának.
Nagy István agrárminiszter a Portfolio Checklist vendége volt.
Hegedüs Éva Gránit-vezér a Portfolio Business podcast vendége volt.
Megjöttek a részletes harmadik negyedéves GDP-adatok.