A 4iG 2022-es pénzügyi évének eredményei tükrözik a cégcsoport profiljának átalakulását, ahogy akvizíciók sorozatán keresztül egy magyar IT-szolgáltató cégből regionális technológiai-információstechnológiai szolgáltatóvá lépett elő a vállalat – áll az Edison Group friss elemzésében. Az évzárást követő Vodafone-akvizíció tovább alakítja az üzleti modellt, és a cégcsoport most megfelelő alapokkal rendelkezik, hogy a digitalizációból és a távközlési konvergenciából előnyre tegyen szert a piacain – teszi hozzá az elemző.
Több tekintetben rekordokat hozott a 2022-es pénzügyi év utolsó három hónapja a Richternél, pozitívat és negatívat egyaránt: csúcsot döntött a negyedéves bevétel, a teljes éves bevétel masszívan emelkedett és meghaladta a 800 milliárd forintot, de eközben az adózott eredmény szintjén komoly veszteséget könyvelt el a cég, amire az utóbbi húsz évben nem sokszor volt példa. Az egész évet nagyban segítő devizaárfolyam-változások a hazai gyógyszergyártó ellen fordultak az utolsó hónapokban, beütött a költséginfláció és a karácsonyi meglepetésként kivetett gyógyszeripari különadó jelentős egyszeri költséget rótt a vállalatra. De ezen negatív hatások sem tudták meggátolni a Richtert abban, hogy a teljes 2022-es évben ne csak a bevétel, de a nyereség is új csúcsra menjen.
Ukrajnából folyamatosan egyre nagyobb mennyiségű gabona, elsősorban búza és kukorica érkezik a keleti határunkon keresztül, amely lenyomta a hazai gabonaárakat. Tömegesen lehetetlenülnek el a gazdák és az állattenyésztés után a növénytermesztés is lejtőre kerül - hívja fel a figyelmet a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ).
Folytatódik a Portfolio Checklist év végi sorozata, melyben 2022 kulcsfolyamatait értékeljük vezető gazdasági, akadémiai szakemberekkel. A csütörtöki adásban a 2022-es év globális gazdasági trendjeit, valamint azok Magyarországra gyakorolt hatását értékeltük Szabó Lászlóval, a HOLD Alapkezelő felügyelő bizottságának elnökével.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. Az év végi időszakban közhelyes, de ettől függetlenül igaz, hogy sűrű éve volt az angol-szász világnak. Év elején még az Egyesült Államokban és az Egyesült Királyságban is tombolt a koronavírus-járvány, februárban pedig már az orosz-ukrán háború miatt kellett külpolitikai szinten vezető szerepet vállalnia mindkét országnak. Amerikában ezt követően jött a Legfelsőbb Bíróság azóta elhíresült döntése, mely radikálisan csökkentette a nők abortuszhoz való hozzáférésének lehetőségét, ősszel pedig a felemás eredménnyel zárult félidős kongresszusi választás következett. Az Egyesült Királyság szempontjából a politikai év leginkább a nyári-őszi időszak miatt lesz emlékezetes: előbb Boris Johnson mondott le, akinek helyét a rekordsebességgel megbukó Liz Truss, majd pedig Rishi Sunak vette át, eközben pedig még II. Erzsébet brit királynő is meghalt, ezzel pedig fia, III. Károly került a trónra. Egyebek mellett ezekről a témákról kérdeztük a Checklist szerdai műsorában Pintér Károlyt, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem docensét, az intézmény Angol-Amerikai Intézetének vezetőjét. A két ünnep között podcast sorozatunkban nem napi hírek elemzésével foglalkozunk, hanem az év kulcsfolyamatait értékeljük vezető gazdasági, tudományos szakértők segítségével. A szerdai adásban az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság 2022-es évére reflektáltunk.
Hetedik alkalommal mutatjuk be a hazai ingatlanpiac legfontosabb szereplőit, és idén 5 extra listával is készültünk. Az elmúlt 7 évben eddig 115-en szerepeltek a listán, az idei 50-ből pedig 18-an eddig minden alkalommal felkerültek. Idén 10 új szereplő is van! Jó lapozgatást és olvasgatást az összesen több mint 80 szereplő megismeréséhez.
Sokak számára lehetetlen küldetésnek tűnt, hogy a kevesebb, mint 3 millió lakossal rendelkező Katar sikeresen elszállásolja az országba érkező nagyjából 1,2 millió turistát. Az aggodalom nem tűnik alaptalannak, korábban is érkeztek már meghökkentő hírek szállodahajókról és sátortáborokról, most az utóbbiról keringenek hajmeresztő videók a Twitteren.
November 12-én a nemzetközi zsűri 76 épületből választotta ki az idei Média Építészeti Díj (MÉD) győztesét, derült ki az Építészfórum cikkéből. Az Uránia Nemzeti Filmszínházban tartott ünnepélyes díjátadón 18. alkalommal ismerték el a kiemelkedő alkotásokat.
Úgy véli Joe Biden amerikai elnök, hogy Donald Trump és támogatói veszélyt jelentenek a demokráciára – írja a BBC.
Hiába a hatalmas veszteségek árán elért sikerek, csökkent az ukrán vezérkar bizalma a gyors ellentámadás sikerében. A most nyilvánosságot látott jelentésben a korábbiaktól eltérően már a háború elhúzódását valószínűsítik - írta meg a Reuters.
Rafael Grossi hétfőn a Twitteren közölte, hogy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség küldöttsége ezen a héten látogatást tesz az ukrajnai Zaporizzsjai atomerőműben - írta meg a Reuters.
Az emelkedő energiaárak miatt európaiak milliói küzdenek a számlák kifizetésével. Belgiumban azonban van rá egy megoldás, ami egyre népszerűbbé válik a lakosság körében – írta meg a Reuters.
Kim Dzsongun észak-koreai vezető nagyhatalmú húga, Kim Jodzsong, pénteken javasolta, hogy Dél-Korea elnöke befoghatná a száját, miután Jun elismételte, hogy országa hajlandó gazdasági segítséget nyújtani a nukleáris leszerelésért cserébe. A dél-korai javaslat már a sokadik sikertelen kezdeményezés a sorban, ami Észak-Korea denuklearizációjára irányul - írta meg a Reuters.
A brit ellenzéki Munkáspárt felszólította a parlamentet, hogy hétfőn tartsanak rendkívüli ülést. A nap a lakossági energiaszámlák befagyasztásáról szólna, mivel az ország súlyos megélhetési válsággal küzd a tél beállta előtt - írta meg a Reuters.
Az éjjel újabb tüzérségi támadást hajtottak végre az ukrán fegyveres erők Herszon város egyetlen hídja, az Antonovszkij-híd ellen. Ez már sokadik támadás az oroszok által elfoglalt stratégiai fontosságú építmény ellen, de még mindig nem omlott össze.
A koronavírus-járvány 2020 eleji kitörése óta nem látott pesszimizmussal figyelik a magyar tőzsde kilátásait a hazai alapkezelők – derül ki a Portfolio havi rendszerességgel végzett alapkezelői felméréséből. A forintot illetően pedig nagy a megosztottság, szinte bármit elképzelhetőnek tartanak egy éves időtávon a profi befektetők, jelentős gyengülést, vagy akár komoly erősödést is.
Kihirdette a kormány a közlönyben.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Határozott nemzetközi fellépést sürget az ukrán elnök.
Jelentős késéseket okoz az időjárás.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?