A UBS mellett több más bank is komoly nyomás alá került, az európai adóhatóságokon a hajtóvadászat hangulata lett úrrá, akárhányszor újabb adatcsomag került felszínre a be nem jelentett svájci offshore vagyonokról. A túlbuzgóság lehetett az oka, hogy a megvásárolt lopott adatbázisok között akadt egy-két hamis is, ami tovább tetézte például az adatbázisok megvásárlása körüli német belpolitikai vitákat is. Nem mellékesen pedig az európai privátbanki piac végérvényesen megváltozott. Szingapúr az új Svájc
A változások legnagyobb haszonélvezője pedig Szingapúr és Hongkong lehet, mint a világ újabb privátbanki központjai, amelyek otthont adnak azoknak a be nem jelentett offshore vagyonoknak is, amelyek Svájcból az új adószabályok miatt kiáramlottak. Az elfogadott iparági becslések szerint a válság előtt közel 2000 milliárd dollárnyi eltitkolt vagyont kezelő Svájc még mindig a vezető private banking központ, de a meghatározó piaci szereplők mind jelentős növekedésre számítanak az új ázsiai központokban, miközben az eredeti piacukon egyre szaporodnak a nehézségek.
A növekedés részben természetesen a legvagyonosabb réteg ütemes bővüléséből származik, de egyre jelentősebb az európai és észak-amerikai ügyfélbázis is Szingapúrban és Hongkongban. "Több száz új privátbankárt vesznek a fel ezekben az országban, hogy az európai üzletágakból átáramló masszív tőkét kezelni tudják" - nyilatkozta a New York Timesnak egy washingtoni szakértő is, de maga a UBS is megerősítette, hogy a térségben nem kevesebb, mint 400 új kapcsolattartót szeretnének felvenni, illetve kiképezni a meglévő több mint 800 mellé.
A bank februárban megemelte szingapúri privátbankárai új ügyfelek szerzéséért járó jutalékát. A wealth management üzletág vezetőjének egyik prezentációjáról kiszivárgott információk szerint a válság során a UBS 200 milliárd dollárnyi tőkekivonást szenvedett el Svájcban, de az ázsiai bővülés ezt teljes egészében ellensúlyozni tudta, nem véletlen tehát az erőteljes súlyponteltolódás utóbbi térség irányába. Az új irány más bankoknál is egyértelmű, a zürichi központú Julius Baer például rendhagyó módon Szingapúrban tartotta szeptemberi menedzsment-találkozóját, a bank szóvivője pedig ennek kapcsán egyenesen a "bank második anyapiacának" nevezte a szigetállamot.