A konferencia egyik legfontosabb eredménye a New Collective Quantified Goal (NCQG) elfogadása volt, amely új alapokra helyezi a klímafinanszírozást. Az EU sikerrel érte el, hogy a növekvő kibocsátással és gazdasági súllyal rendelkező országok is vállaljanak részt a finanszírozásban.
Az új célkitűzés értelmében évente legalább 1300 milliárd dollárt kell mozgósítani 2035-ig, amelyből 300 milliárd dollárt a fejlett országoknak kell előteremteniük a fejlődő országok klímaintézkedéseire.
A tárgyalások során megállapodtak az ENSZ által támogatott karbonpiaci szabályozás új standardjaiban is, amelyek növelik az átláthatóságot és a környezeti integritást. Az új szabályok a karbonkreditek és –kvóták nyomon követését és elszámolását egyértelművé teszik, ezzel hatékonyabbá téve a kibocsátáscsökkentést.
Ezen felül az EU bejelentette, hogy 1,5 °C-os pályát követő Nemzetileg Meghatározott Hozzájárulást (NDC) fog bemutatni a következő évben.
Az EU a konferencia során bemutatta első Kétéves Átláthatósági Jelentését (BTR), amely a klímaegyezmény kibővített átláthatósági keretrendszerének részeként növeli a felelősségvállalást és az együttműködést. Emellett új partnerségeket jelentettek be a fosszilis energiaforrások kivezetésére és a metánkibocsátás csökkentésére, alátámasztva az EU vezető szerepét a globális klímaharcban.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images