Az Erste Alapkezelő szenior kötvény portfólió menedzsert keres (x)

Álláshirdetés
Az Erste Alapkezelő Zrt. az osztrák Erste-csoport magyarországi vagyonkezelő társasága, a hazai piac egyik vezető szereplője. A társaság kötvény, részvény, ingatlan és vegyes befektetési alapokban, valamint egyéb portfóliókban közel 1500 milliárd forint vagyont kezel. Az Erste Alapkezelő Zrt. szorosan együttműködik tulajdonosával, az Erste Asset Management GmbH-val, mely 7 országban folytat befektetési tevékenységet több mint 400 munkatárssal és összesen 76 milliárd eurót meghaladó kezelt vagyonnal. A magyarországi leányvállalat befektetési területére az alábbi pozícióba keres munkatársat:

Szenior kötvény portfólió menedzser

Feladatok

  • A portfóliók pénzpiaci, kötvény és devizapozícióinak kezelése
  • Befektetési és kereskedési stratégiák kialakítása, implementálása
  • Részvétel a helyi- és nemzetközi csoportszintű stratégia és eszközallokáció kialakításában
  • A piaci folyamatok és a befektetési stratégia kommunikációja cégen belül és az ügyfelek felé
  • A vonatkozó jogszabályi, szerződéses és egyéb kockázatkezelési limiteknek történő megfelelés biztosítása
  • A portfóliók teljesítményének figyelemmel kísérése
  • A makrogazdasági és piaci folyamatok követése, tőkepiaci elemzések készítése
  • Részvétel a rendszeres és ad hoc vagyonkezelési riportok elkészítésében
  • A társaság értékesítési és termékfejlesztési tevékenységének támogatása
  • Kapcsolattartás és együttműködés a társaság egyéb üzleti területeivel és az üzleti partnerekkel
  • Aktív hozzájárulás a befektetési folyamat innovációjához és új technológiák integrációjához

Elvárások

  • Szakirányú felsőfokú végzettség
  • Legalább 5 éves kötvénypiaci tapasztalat vagyonkezelői vagy egyéb befektetési szolgáltatási területen
  • A gazdasági és piaci folyamatok, struktúrák, termékek részletes ismerete
  • Elemzői készségek, analitikus gondolkodás
  • Magas szintű MS Office ismeretek, VBA ismerete előny
  • Felső fokú angol nyelvtudás
  • Magas szintű szóbeli és írásbeli kommunikációs készségek
  • Megbízhatóság, precizitás, magasfokú stressztűrő képesség
  • CFA oklevél vagy egyéb szakmai végzettség előny
  • Bloomberg felhasználói tapasztalat előny

Amit kínálunk

  • Stabil, nemzetközi hátterű vállalati környezet
  • A közép-európai régió vezető alap- és vagyonkezelői csoportjának munkájában történő részvétel
  • Önálló, nagy felelősséget biztosító feladatok
  • Jó minőségű, innovatív munkakörnyezet
  • Szakmai fejlődési lehetőség
  • Rugalmas munkavégzési feltételek, home-office lehetősége
  • Versenyképes juttatások

Amennyiben ajánlatunk felkeltette érdeklődését, angol és magyar nyelvű szakmai önéletrajzát az alábbi címre várjuk: erstealapkezelo@erstealapkezelo.hu

(x)

KonyhaKontrolling

Mi a legjobb befektetés ma?

Az ügyfeleim gyakran kérdezik tőlem, hogy mi a legjobb befektetés. Ez a kérdés mindig elszomorít, hiszen azt kell válaszolnom, hogy ilyen nem létezik. Ráadásul rámutat a kérdező rossz elvár

Kiszámoló

Új e-mailes átverések

Nagyon terjed az Egyesült Államokban az új e-mailes átverések, amik pofonegyszerűek, mégis végtelenül hatásosak. Az elkövetők megfertőznek olyan emberek számítógépeit, akik sok pénzt keze

Új aranyláz tombol az egészségügyben, most kell észnél lenni! - Interjú

Likviditási szakértő - Vezető modellező

Pénzügyi modellező/vezető modellező

Sustainable World 2024
2024. szeptember 4.
Követeléskezelési trendek 2024
2024. szeptember 18.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
Budapest Economic Forum 2024
2024. október 17.

Kiadó raktárak és logisztikai központok

A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen

Díjmentes előadás

Kereskedés külföldi részvényekkel

Kezdőként hogyan tudsz külföldi részvényekkel kereskedni? Melyek lehetnek a kiválasztás szempontjai?

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!