A Richter árfolyama az elmúlt hetekben egy szűk, 130 forintos sávban mozog, melynek alja a 9250, felső határa pedig a 9380 forintos szinten van.
Ugyan az árfolyammozgások szempontjából meglehetősen eseménytelenül telt ez az időszak, de a cég ezekben a napokban is szolgált pozitív hírekkel, két fontos akvizíciót is bejelentettek már ebben a hónapban:
- Először is, bejelentették, hogy a Richter megveszi a Mithra Pharmaceuticals egyes belgiumi eszközeit, amellyel a stratégiai nőgyógyászati üzletágat erősíti a vállalat.
- Ezt követően ismét nőgyógyászat területét erősítő akvizíciót jelentett be a Richter, miután a cég felvásárolja a belgiumi székhelyű, magántulajdonban lévő, számos nőgyógyászati indikációban eredeti kutatást végző biotechnológiai vállalatot, a BCI Pharma-t.
Ami a Richter elemzői megítélését illeti, a cég részvényeit jelenleg a Refinitiv gyűjtése szerint 8 elemző követi, közülük:
- 6-an vételre,
- 2-en pedig tartásra ajánlják a papírt.
A célárak átlaga 11401 forint, ami közel 23 százalékos felértékelődési potenciált jelent.
A Richter részvényeinek árazása továbbra is nyomott, a 6,2-es P/E ráta jócskán elmarad a 13,8-as historikus átlagtól.
Az árazást tekintve elmondható, hogy a növekedési várakozásokat figyelembe véve P/E alapon a Richter továbbra is meglehetősen olcsónak mondható, mind a legközelebbi szektortársakhoz, mind pedig a nagy európai gyógyszergyártókhoz képest.
EV/EBITDA alapon pedig még látványosabb az alulárazottság.
Ami pedig a technikai képet is illeti, mint azt már fentebb is említettük, az elmúlt két hétben egy nagyon szűk sávban mozgott a Richter jegyzése, támaszok szempontjából pedig egy nagyon fontos szintnél mozog az árfolyam, ugyanis jelenleg a 9291-es szintnél helyezkedik el az 50 napos, valamint a 9173-as szintnél a 200 napos mozgóátlagok, melyek a közelmúltban egyaránt erős támaszként funkcionáltak. Ráadásul ezen szint alatt közvetlenül 9000 forintnál egy újabb erős támasz húzódik, melyről januárban, illetve legutóbb májusban is tudott pattanni az árfolyam.
Fölfelé elsőként a 9750 forintos zónát érdemes figyelni, amelyet májusban és júniusban sem tudott áttörni az árfolyam, amennyiben azon ez ezúttal sikerülne, úgy jó eséllyel új történelmi csúcsra ralizhatna az árfolyam. Az előző, 9965 forintos történelmi csúcsszintet még február végén érte el a Richter, ennek eléréséhez még közel 7,5 százalékos emelkedésre van szükség.
Ezt követően az árfolyam áttörheti a lélektani szempontból fontos 10 000 forintos szintet is, és nagy tér nyílhat meg az emelkedés előtt.
A napos RSI 48-as értéke alapján pedig bőven van is tér az emelkedésre.
Címlapkép forrása: richter
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ