Mutatunk egy magyar részvényt, amiben most nagy emelkedés jöhet

Mutatunk egy magyar részvényt, amiben most nagy emelkedés jöhet

Nem csak a nemzetközi tőzsdéken, de a magyar piacon is erősen alakul az év vége. Ráadásul nincs hiány egyedi sztorikból sem a Budapesti Értéktőzsdén: az OTP és a Magyar Telekom szárnyalása mellett a kisebb részvényekben is vannak most izgalmak: nagyot ment az Állami Nyomda és az Appeninn is, most pedig egy újabb magyar részvény készül nagy emelkedésre. Nézzük is meg, hogy melyik ez a részvény.

Gyorsan lebomló bankkártyát is kínál ügyfeleinek a tőzsdére készülő Gránit Bank

Gyorsan lebomló bankkártyát is kínál ügyfeleinek a tőzsdére készülő Gránit Bank

Ahogy arról a Portfolio is beszámolt, tőzsdére megy a Gránit Bank: a kibocsátandó új törzsrészvények lakossági jegyzése november 26-án indult, és a tervek szerint két hétig tart. Ennek kapcsán előző cikkünkben a pénzintézet digitális fejlesztéseinek történetét mutattuk be, most pedig azt vizsgáljuk meg közelebbről, hogy milyen fenntarthatósági- és ESG programjai vannak a pénzintézetnek, és hogyan csökkenti a digitális működés a bank környezeti lábnyomát.

Egyre több magyar cég érdeklődik a tőzsde iránt: hogy tudnak segíteni ebben a bankok?

Egyre több magyar cég érdeklődik a tőzsde iránt: hogy tudnak segíteni ebben a bankok?

2024-ben jött létre a BÉT & MBH Bank MentorHub platform, ami szakmai tanácsadást kínál a tőzsdére készülő vállalatok vezetőinek. Rendszeres találkozókkal, oktatásokkal és egyéb szakmai eseményekkel segítik a tőzsdei bevezetés előkészítését, valamint a piacra lépési stratégiák kidolgozását. A támogatási program ezen felül kiterjed a vállalatok működési és finanszírozási folyamatainak támogatására is. De milyen cégek jelentkezhetnek, hogyan és miért segít egy bank a tőzsdére lépés folyamatában? Erről kérdezte a Portfolio a program egyik vezetőjét, Kollega-Tarsoly Dánielt, az MBH Bank egyedi üzletfejlesztésért felelős ügyvezető igazgatóját.

Virág Barnabás: Külföldi értékpapírokba megy a magyarok megtakarítása

Virág Barnabás: Külföldi értékpapírokba megy a magyarok megtakarítása

Négy nagy megatrend van az átalakuló gazdaságban, az átmenetek segítéséhez pedig a gazdaságpolitika szeretne támogató környezetet teremteni – mondta el Virág Barnabás a Budapesti Értéktőzsde BÉT50 konferenciáján. Az MNB alelnöke hozzátette: a korábbi növekedést serkentő intézkedés, a kereslet élénkítése most nem használható, mert inflációs kockázatokat hordoz. A gazdasági növekedést pedig csak alacsony inflációs közegben lehet megteremteni szerinte. Virág Barnabás azt is elmondta, hogy a magyar megtakarítása ráta magas, de a befektetések nagy része külföldi eszközözökbe megy.

Megdőlt a rekord: sosem látott magasságokba emelkedett októberben a magyar tőzsde

Megdőlt a rekord: sosem látott magasságokba emelkedett októberben a magyar tőzsde

Pozitív, napi rekordértékkel is tarkított hónapot tudhat maga mögött a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, a BUX: az index a szeptemberi záróértékhez közel, 73 865,96 ponton zárt. Az azonnali részvénypiaci forgalom 186,6 milliárd forintot tett ki, napi átlagban 8,48 milliárd forintos értékkel. A legnépszerűbb részvényeknek ebben a hónapban is az OTP, a Richter és a Mol bizonyultak, míg a brókercégek közül a Concorde, a Wood & Company és az Erste emelkedett ki.

Osztalékelőleget fizet az MBH

Osztalékelőleget fizet az MBH

Közel 23 milliárd forintnyi osztalékelőleget fizet ki az MBH Bank - közölte a társaság a BÉT-en.

Új taggal bővül a Budapesti Értéktőzsde régiós tőzsdéket követő indexcsaládja

Új taggal bővül a Budapesti Értéktőzsde régiós tőzsdéket követő indexcsaládja

Új taggal bővül a Budapesti Értéktőzsde régiós tőzsdéket követő CETOP indexcsaládja. Megkezdődött a CETOP 5/10/40 index számítása a BÉT-en, amely a legjelentősebb közép-európai tőzsdei vállalatok teljesítményét tükrözi. Az új mérőszám nettó hozamindex és minden tőzsdenap végén kerül kiszámításra és közzétételre, így elsődlegesen benchmark funkciót tölt be. A legfontosabb újítás pedig, hogy megfelel azoknak a befektetési korlátoknak is, amelyeket az Európai Unió befektetési alapok kezelésére és értékesítésére vonatkozó direktívája (UCITS) ír elő.

Megújítja együttműködését  a BÉT és az ELITE

Megújítja együttműködését a BÉT és az ELITE

A Budapesti Értéktőzsde 2024-ben megújítja partnerségét a Euronext tőzsdecsoporthoz tartozó ELITE-tel, amely a növekedésorientált vállalatoknak nyújt támogatást. Az együttműködés célja, hogy a hazai kis- és középvállalkozások (KKV-k) továbbra is elérhessék az ELITE által kínált páneurópai közösséget, korszerű vállalatfejlesztési képzéseket és egyedi finanszírozási megoldásokat.

82 százalékkal növelte árbevételét a ViVeTech

82 százalékos növekedéssel, 742,4 millió forintra növelte nettó árbevételét a 2024-es év első hat hónapjában a Budapesti Értéktőzsdén jegyzett kibervédelmi cég az előző év azonos időszakában elért 408,6 millió forintról. A ViVeTech Nyrt. adózott eredménye ezzel párhuzamosan 67 százalékkal, 91,1 millió forintra emelkedett a tavalyi év első felében elért 54,7 millió forintos szintről - derül ki a társaság mai napon publikált 2024. első féléves jelentéséből.

Nagyot nőtt az első félévben az Akko

Nagyot nőtt az első félévben az Akko

Nagyot emelkedett az idei első félévben az Akko Invest bevétele és profitja, derült ki a vállalat beszámolójából.

Mi folyik itt? Rég nem voltak ilyen pesszimisták a hazai tőzsdére a profi befektetők

Mi folyik itt? Rég nem voltak ilyen pesszimisták a hazai tőzsdére a profi befektetők

Augusztus elején meginogtak a globális tőzsdék, a hónap végére azonban sokat ledolgoztak a korrekcióból, a BUX végül minimális csökkenéssel zárta a hónapot. Mindeközben a forint az euróval szemben a 390 és a 400-as szint között ingadozott. Szeptember elején ismét megkérdeztük a hazai alapkezelőket, hogy mit várnak a magyar részvénypiacon, melyek a kedvenc részvényeik és hogy milyenek a forint kilátásai.

Itt a friss magyarországi brókersorrend

Itt a friss magyarországi brókersorrend

Az augusztus 5-i, globális tőzsdei zuhanás ellenére stabil hónapot zárt a Budapesti Értéktőzsde: a BÉT vezető indexe, a BUX júliushoz képest végül enyhe, mindössze 1,6 százalékos csökkenéssel fejezte be az augusztust. Az azonnali részvénypiac forgalma több mint 233,7 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 11,7 milliárd forintnak felel meg. Augusztusban a legnagyobb érdeklődést keltő részvények az OTP, a Richter és a Mol voltak. A brókercégek közül ismét a Concorde, a Wood és az Erste emelkedtek ki.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Érdekes időpontban kaphatnak
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.