Az Erste jelentősen, 28 000 forintra emelte az OTP célárát, ami 37 százalékos növekedést jelent a korábbi 20 500 forintos szinthez képest. A felértékelés hátterében a magasabb várható jövedelmezőség és az osztalékbecslések emelése áll - szúrta ki a vg.hu.
Tegnap este érkezett a hír, hogy jelentős költségcsökkentésre készülnek Donald Trumpék az amerikai hadseregnél is. Az adminisztráció legújabb lépése a tőzsdéken is hullámokat vetett. Van azonban egy cég amelyet különösen rosszul érint a mostani bejelentés, mutatjuk az első vesztest.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A mai műsorban az ipar gyengélkedéséről volt szó, a témát két szakértővel jártuk körbe. Az első részben a gyenge teljesítmény okairól és az esetleges megoldásokról beszéltünk. Vendégünk volt Vakhal Péter, a Kopint-Tárki Konjunktúrakutató Intézet tudományos főmunkatársa. A második blokkban a munkaerőpiaci hatásokat, leépítési trendeket elemeztük Hornyák Józseffel, a Portfolio makroelemzőjével.
Nagy forgalom mellett tépik a Richter részvényeit a magyar tőzsdén, miután nemrég újabb céláremelés érkezett a részvényre, emellett pedig a befektetők már a jövő pénteken érkező negyedik negyedéves gyorsjelentésre is igyekeznek pozicionálni magukat. A további emelkedést ráadásul az is segítheti, hogy a technikai kép most nagyon jól néz ki a Richter esetében.
Látványos emelkedés kezdődött az elmúlt években csak szenvedő Intel részvényeinél, miután az amerikai alelnök, J.D. Vance a héten a Párizsban tartott AI-csúcson határozottan kijelentette, hogy a Trump-adminisztráció célja, hogy az AI-chipek tervezése és gyártása egyaránt az Egyesült Államokban történjen. A kijelentés hatalmas hátszelet adott az Intelnek, ennek köszönhetően pedig 25 éve nem látott emelkedéssel zárhatják a cég részvényei a hetet.
A napokban sor fog kerülni Donald Trump és Vlagyimir Putyin személyes találkozójára, ahol a központi téma minden bizonnyal az orosz-ukrán háború esetleges lezárása, vagy legalábbis szüneteltetése lesz. Egy új biztonsági megállapodási keretrendszer alaposan átírná a régió kilátásait, és itt nem csak a forintról és a környező országok devizáiról van szó, de a részvénypiacokon is elindulhat az átárazódás. Elemzésünkben két olyan régiós olajcég részvényével foglalkozunk, amelyeknél a kedvező makrogazdasági kilátások mellett a rendkívül magas osztalékhozamok is csábítóak, ráadásul az árazásaik alapján olcsónak is mondhatók ezek a papírok.
A Concorde felülvizsgálta a Magyar Telekom részvényeinek értékelését, ami változásokat hozott mind a célárban, mind az ajánlásban. Az elemzőház új előrejelzése szerint a távközlési óriás részvényei további növekedési potenciált rejtenek magukban.
A várakozáson felüli, 5,5 százalékos inflációs adat miatt az elemzők azt gondolják, hogy jelentősen emelni kell az idei inflációs prognózisokat. A korábbi előrejelzésekhez képest minden elemző egyetért abban, hogy a forint gyengülése, az energia- és élelmiszerárak emelkedése, valamint a szolgáltatások drágulása tartós inflációs nyomást generál.
Múlt heti elemzésünkben felhívtuk előfizetőink figyelmét a Richter alulteljesítésére és egy potenciális fordulatra. Ez a fordulat már el is kezdődött, a részvény árfolyama pedig hosszú idő után már a csökkenő trendből is kitört. Jó hír a befektetők számára, hogy a Richter továbbra is rendkívül olcsó, emellett pedig most kedvező események is fűtik az emelkedést.
Januárban tovább gyorsulhatott a pénzromlás üteme Magyarországon: a Portfolio által megkérdezett elemzők előrejelzései szerint a KSH holnap 4,9%-os inflációról számolhat be. Ezzel a drágulás üteme négy hónap alatt emelkedhetett (a jegybanki célnak számító) 3%-ról 5% közelébe. Ennél jobb hír, hogy az év során további gyorsulást nem várnak a szakértők, igaz, a 3%-hoz való visszatérésre sem számít senki.
A Deutsche Bank elemzői szerint a kínai részvényindexek középtávon új csúcsokat érhetnek el, ahogy a befektetők felismerik a kínai vállalatok versenyképességét. Az elemzés kiemeli a mesterséges intelligencia és az elektromos járművek területén tapasztalható innovációkat, mint a külföldi tőke visszaáramlásának lehetséges katalizátorait - jelentette a Bloomberg.
A Concorde változatlan célár mellett továbbra is vételre ajánlja a Wizz Air részvényeit.
Az Nvidia részvényei megszenvedték az elmúlt időszakot, viszont a Bank of America elemzése szerint a globális kereskedelmi kihívások, és az erősödő verseny ellenére új csúcsot érhetnek el - számolt be a CNBC.
Remekül indította 2025-öt a magyar tőzsde, a BUX új történelmi csúcsokat ostromol, a legfontosabb papírok közül az OTP árfolyama is többször új rekordra került. Most mégsem ezzel a részvénnyel foglalkozunk, hiszen idén eddig közel sem a nagybank papírja teljesített a legjobban, három kisebb vállalat árfolyama is elszállt a mögöttünk álló bő egy hónapban: fókuszban a 4iG, az Alteo és a Rába.
Az elmúlt években az Alteo jelentősen túlteljesítette a korábban kitűzött céljait, ráadásul a vállalat mögött új tőkeerős, regionális jelenléttel bíró nagy tulajdonosok jelentek meg. Ezek miatt az Alteo új ötéves stratégiát jelentett be, ahol célul tűzték ki a regionális terjeszkedést. A Portfolio által szervezett befektetői klubon az Alteo vezetője bemutatta az új terveket.
Az Apple kénytelen lehet árat emelni az iPhone-oknál, ha elhúzódik a kereskedelmi háború az Egyesült Államok és Kína között - véli a Morgan Stanley elemzője a CNBC tudósítása szerint.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
A BRICS-tagság felé fordul az ország az EU-csatlakozás elhúzódása miatt.
Steve Cohen borúlátóbbá vált az amerikai gazdaság kilátásaival kapcsolatban.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.