A devizapiac folyamatos mozgásban van, és gyakran nehezíti meg a mindennapi döntéshozatalt, legyen szó befektetésről, üzleti tranzakciókról vagy egyszerűen a külföldi nyaralás tervezéséről. A forint, az euró és a dollár egymásra gyakorolt hatásainak megértése kulcsfontosságú lehet ahhoz, hogy kiaknázd az ebben rejlő lehetőségeket.
Mozgalmasan indult az új év a tőzsdéken, a profi befektetők pedig sorra állnak elő különböző befektetési ötleteitekkel. Az elmúlt hetekben már mi is mutattunk be ezek közül az ötletek közül jó néhányat: volt már szó a potenciális favoritokról , de olyan részvényekről is, amelyeket nem árt messziről kerülni. Ezúttal egy olyan részvényt mutatunk, amelyben nagy potenciát látnak az elemzők, ez alapján pedig nem túlzás azt állítani, hogy ez a részvény lehet az idei év egyik nagy nyertese. Nézzük is meg, hogy melyik ez a részvény.
2024 egyik legfontosabb tőzsdei sztorija az Nvidia menetelése volt. Az AI zászlóshajójának árfolyama rakétaként lőtt ki az izgalmasabbnál izgalmasabb bejelentések hatására, akkora lett az őrület a részvény körül, hogy az Nvidia többször is a világ legértékesebb tőzsdei cégévé vált. Egy ilyen ralit követően mindenki más székből nézheti a sztorit, de a kérdőjel ugyanaz: „Most már el kéne adni az Nvidiát?" vagy: „Már lekéstem erről a sztoriról?" Elemzésünkben megnézzük, hogy mi fűtheti tovább idén is a ralit az Nvidiánál, de kitérünk a részvény körüli legfontosabb kockázatokra is, illetve utánajárunk, hogy mit gondolnak jelenleg a vállalatot követő elemzők az Nvidiáról.
Tegnapi elemzésünkben említettük, hogy fordulat kezdődött egy magyar részvénynél, miután az árfolyamnak sikerült kitörnie egy hosszan tartó csökkenő trendből. A részvényt ráadásul most az is vonzóvá teszi a befektetők számára, hogy az emelkedéshez kedvező hírek társulnak. A mai napon is folytatódik az emelkedés, ráadásul kiemelkedő forgalom mellett. Éppen ezért megnéztük, hogy milyen fontos szintekre érdemes figyelni a papírnál, és hogy meddig tarthat az emelkedés a kitörés után. Lássuk!
Már hallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A műsor első részében a kezdődő állampapír őrületről volt szó, hiszen csak az év első három hónapjában mintegy 1270 milliárd forint fog landolni a befektetők számláján. A témában vendégünk volt Árgyelán Ágnes, a Portfolio Pénzügy rovatának elemzője. A műsor második részében arról volt szó, hogy folytatódhat-e az amerikai részvénypiac szárnyalása és milyen eszközöket érdemes még figyelni, ha befektetnénk. Vendégünk Cinkotai Norbert, a K&H Értékpapír vezető elemzője.
Ahogy azt már többször is említettük, az újév első heteiben sincs hiány nagy izgalmakból a hazai részvénypiacon. A blue chipek mellett a kispapírokban is adódnak jó lehetőségek a mostani optimizmus közepette. A mostani elemzésünkben egy olyan részvényt fogunk bemutatni, amely már hosszú hónapok óta egy csökkenő trendben volt, most azonban eljött a fordulat ideje, ráadásul a további emelkedést most a cég háza tájáról érkező pozitív hírek is segíthetik. A mostani kitörést látva adódik a kérdés, hogy érdemes-e most beszállni ebbe a részvénybe. Erre kerestünk választ!
Valósággal a földbe álltak a kvantum-számítástechnika területén működő vállalatok részvényei, miután a Meta-vezér Mark Zuckerberg és az Nvidiát irányító Jensen Huang is szkepticizmusáról adott hangot a területtel kapcsolatban. Tegnap viszont meredek felpattanás jött, miután az egyik prominens vállalat vezérigazgatója rámutatott: egyáltalán nem évek kérdése a technológia hasznos alkalmazása, erre már most is vannak példák. Nagy tehát egyelőre a fejetlenség a születőben lévő sztori körül, a tisztább képet keresve megnéztük, hogy mit gondolnak a vállalatokat követő elemzők a részvényekről.
Már hallgatható a Portfolio Checklist keddi adása. A műsor első részében a decemberi adattal kiegészült tavalyi inflációs adatról lesz szó. A szakértői becsléseket meghaladó 4,4 százalékos értékről Madár Istvánt, a Portfolio vezető makrogazdasági elemzőjét kérdeztük. A műsor második részében arról volt szó, hogy a bő egy év alatt bekövetkezett 49%-os árfolyamemelkedés után növekedhet-e tovább az OTP árfolyama a következő időszakban. A témában Nagy Viktor, a Portfolio vezető részvényelemzője volt a vendégünk.
A piacok az utóbbi napokban jelentős nyomás alá kerültek az emelkedő kötvényhozamok, és az erősödő dollár miatt. Egyes vállalatok különösen nehéz helyzetben vannak, a vezető pénzügyi elemzők pedig most megosztották véleményüket azokról a részvényekről, amelyek a legnagyobb kockázatot jelenthetik a befektetők számára. Nézzük meg, hogy melyek azok a részvények, melyeket a profik szerint kerülni kell az idei évben.
2024 egyik nagy sztorija volt az OTP, több mint harmadával emelkedett az árfolyam, és a ralinak még mindig nincs vége, még két hét sem telt el az évből, és már annyit emelkedett a bankrészvény árfolyama, mint amennyit magyar állampapírral egy év alatt lehet keresni. A nagy rali után viszont túlvetté vált az OTP, gyakorlatilag nem tudunk olyan időtávot mutatni, ahol ne lenne extrém magas az RSI indikátor értéke. Persze, egy ilyen erős emelkedő trendben nehéz megjósolni a rali végét, de a mostani szinteken rövid távon óvatosak lennénk a vételekkel.
Erősen indult az év az arany piacán, egyre feljebb került az árfolyam az elmúlt napokban, a mai emelkedéssel ráadásul egy nagyon izgalmas területre került a kurzus, ugyanis ha a hónapok óta tartó beszűkülésből sikerül a kitörés, akkor akár tér nyílhat egy nagyobb emelkedés előtt is, még a történelmi csúcstámadás sem tűnik lehetetlennek a nemesfémnél. Mindezek mellett az elemzők is kimondottan optimisták az arany idei kilátásaival kapcsolatban. Mutatjuk, hogy mire érdemes figyelni, hol vannak a fontos szintek az aranynál.
Jensen Huang, az Nvidia vezérigazgatója elemzőknek arról beszélt, hogy az igazán hasznos kvantumszámítógépektől még 20 évre lehetünk. Erre a mondatra szakadni kezdett a kvantumszámítástechnikával foglalkozó cégek árfolyama.
Az Erste a korábbi felülvizsgálat után kedden friss elemzést publikált az Alteo-ról, amelyben vételi ajánlás mellett 5450 forintos célárat határoztak meg. Az elemzés megjelenése után már kedden is ralizott a papír, ma pedig folytatódik az emelkedés.
A német infláció váratlanul megugrott decemberben, ami aggodalomra ad okot az Európai Központi Bank (EKB) számára. A szövetségi statisztikai hivatal hétfői előzetes adatait kedden korrigálni kényszerült, az éves fogyasztói ár-index 2,8 százalékra gyorsult az előző nap jelzett 2,9 százalék helyett. Ez is meghaladta az elemzői várakozásokat és a novemberi 2,4 százalékos értéket.
Az európai részvényeknek erős éve lehet a Deutsche Bank elemzői szerint. A szakértők úgy vélik, hogy a javuló gazdasági kilátások és a könnyen felülmúlható profitvárakozások kedvező környezetet teremtenek a kontinens tőzsdéi számára, miután 2024-ben alulteljesítettek az amerikai piacokhoz képest - jelentette a Bloomberg.
Miért nem jött össze a tervezett három százalék feletti növekedés 2024-ben? Miben hibáztak a becsléseket végző szakértők? Miért nem fogyaszt a magyar lakosság, ha reálbérnövekedést tapasztal? A Portfolio Checklist évvégi különkiadásának legújabb epizódjában Madár Istvánnal, a Portfolio vezető makrogazdasági elemzőjével beszéltük át a magyar gazdaságot legfontosabb kérdéseket, így azt is, hogy mindezek tükrében mire számíthatunk 2025-től.
A francia BPCE bank érdekeltsége lesz a partnere ebben.
A bitcoin történelmi csúcsa közelében áll.
Egyelőre a dollár a nagy vesztese az új elnökség kezdetének.
A Világgazdasági Fórumon értékelték a nagy irányváltást a világ vezető bankárai.
Újra módosultak a határidők.
29-61 százalékkal emelkedik az oktató-kutató kollégák alapbére.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.