A PPO gyakorlati használata
A PPO és az MACD jelzései közötti nyilvánvaló hasonlóság a következő grafikonon is jól látható. Használatukba sincsen eltérés, a PPO esetében is a középvonal áttörésének, a szignálvonal keresztezésének illetve a divergencia hatásoknak van jelentősége.
Középvonal keresztezése
A Mol grafikonján látható, hogy a PPO középvonal keresztezése az indikátor legmegbízhatóbb jelzései közé tartozik. Amennyiben az indikátor alulról keresztezi a középvonalat vételi jelzést kap a befektető, míg a középvonalé felülről történő keresztezése eladási szignál.
Szignálvonal keresztezése
A Szignálvonalak keresztezése a PPO esetében is gyakoribb jelenség mint a középvonal keresztezése, és megbízhatósága is alacsonyabb fokú. A szignálvonalak keresztezésére vonatkozó szabályok azonosak az MACD-nél leírtakkal, a szignálvonal felűről történő keresztezése negatív szignál, még ha az indikátor alulról töri át a szignálvonalat, az pozitív jelzés. A Richter grafikonján megjelölt PPO szignálvonal keresztezések esetében a konzervatívabb befektetők az "A" és "C" pontokban a meglévő vételi pozícióikra kapnak eladási jelzést, még a "B" pontban, ahol a középvonal fölötti tartományban alulról keresztezte a PPO a szignálvonalat, vételi jelzést kapunk az indikátortól.
Divergenciák
A Rába grafikon esetében 2007 harmadik negyedévben a részvény szárnyalását nem erősítette meg a PPO indikátor, ami negatív divergenciát eredményezett a részvény árfolyama és az indikátor között. A negatív jelzést hamarosan az árfolyam meredek zuhanása követte. Ezt követően egy pozitív divergencia is kialakult a grafikonon, ami meghozta a pozitív korrekciót a Rába piacán.